www.svethardware.cz
>
>
>
>

Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?

Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
, , aktualita
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes za rozhodnutím firmy TSMC vidí tlak vlády USA, která po významných partnerech amerických firem už dlouho žádá, aby s firmou Huawei přestali kamarádit. TSMC se tak nyní měla rozhodnout "snížit svou výrobní kapacitu vyhrazenou pro Huawei", což by mohlo tuto čínskou firmu opravdu citelně zasáhnout. Huawei dokázal, že se po svém zařazení na seznam Entity List, což se stalo v loni v květnu, obejde bez amerických dodavatelů a firmě se podařilo rychle najít alternativy jinde. Ovšem TSMC jako společnost disponující světově nejpokročilejšími výrobními procesy nemůže být tak snadno nahraditelná. V podstatě existuje jediná srovnatelná alternativa, a to Samsung. 
 
 
Američané tak údajně měli v předchozích měsících vyvíjet silný tlak právě na TSMC a rovněž na tchaj-wanskou vládu, po níž prý chtěli zřídit omezení pro vývoz čipů do Číny a zvláště pak směrem od TSMC k Huawei/HiSilicon. My přitom dobře víme, že právě HiSilicon je jedním z hlavních zákazníků využívajících 7nm linky firmy TSMC s objemem objednávek plně srovnatelným s AMD. 

Společnost TSMC měla dosud těmto tlakům odolávat, přičemž The Wall Street Journal v pondělí hlásil, že američtí zákonodárci začali uvažovat o restrikcích na dodávky americkými firmami vyráběných zařízení pro výrobu počítačových čipů, aby v důsledku narušili jejich dodávky firmě Huawei. 
 
Právě to mělo dostat TSMC do obtížné situace mezi dva mlýnské kameny. Na jedné straně tu je tlak USA a na druhé straně dosud blízce spolupracující Huawei podílející se na vývoji 5nm i 3nm výrobních procesů. Jde ovšem i o to, že TSMC aktuálně opravdu nemá nouzi o zákazníky. Na jeho 5nm proces si už brousí zuby firma Apple, která tím uvolní 7nm kapacity a ty si zase velice rádi rozeberou ostatní zákazníci a především pak AMD, pro které může být odklon TSMC od Huaweie přímo požehnáním. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek