www.svethardware.cz
>
>
>
>

Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?

Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
, , aktualita
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes za rozhodnutím firmy TSMC vidí tlak vlády USA, která po významných partnerech amerických firem už dlouho žádá, aby s firmou Huawei přestali kamarádit. TSMC se tak nyní měla rozhodnout "snížit svou výrobní kapacitu vyhrazenou pro Huawei", což by mohlo tuto čínskou firmu opravdu citelně zasáhnout. Huawei dokázal, že se po svém zařazení na seznam Entity List, což se stalo v loni v květnu, obejde bez amerických dodavatelů a firmě se podařilo rychle najít alternativy jinde. Ovšem TSMC jako společnost disponující světově nejpokročilejšími výrobními procesy nemůže být tak snadno nahraditelná. V podstatě existuje jediná srovnatelná alternativa, a to Samsung. 
 
 
Američané tak údajně měli v předchozích měsících vyvíjet silný tlak právě na TSMC a rovněž na tchaj-wanskou vládu, po níž prý chtěli zřídit omezení pro vývoz čipů do Číny a zvláště pak směrem od TSMC k Huawei/HiSilicon. My přitom dobře víme, že právě HiSilicon je jedním z hlavních zákazníků využívajících 7nm linky firmy TSMC s objemem objednávek plně srovnatelným s AMD. 

Společnost TSMC měla dosud těmto tlakům odolávat, přičemž The Wall Street Journal v pondělí hlásil, že američtí zákonodárci začali uvažovat o restrikcích na dodávky americkými firmami vyráběných zařízení pro výrobu počítačových čipů, aby v důsledku narušili jejich dodávky firmě Huawei. 
 
Právě to mělo dostat TSMC do obtížné situace mezi dva mlýnské kameny. Na jedné straně tu je tlak USA a na druhé straně dosud blízce spolupracující Huawei podílející se na vývoji 5nm i 3nm výrobních procesů. Jde ovšem i o to, že TSMC aktuálně opravdu nemá nouzi o zákazníky. Na jeho 5nm proces si už brousí zuby firma Apple, která tím uvolní 7nm kapacity a ty si zase velice rádi rozeberou ostatní zákazníci a především pak AMD, pro které může být odklon TSMC od Huaweie přímo požehnáním. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře