Nejnovější komentáře
a co bude dál? | od: honza1616  22.9.201816:38
já se jen bojím toho že Nvidie dopadne stejně jako Intel, ten si dlouho hrál na svém písečku, nasadil vysoké ceny za minimální nárůst výkonu a zaspal dobu
a něco podobného začínám pozorovat u nvidie, začne to cenou, v další generaci se zase zmenší nárůst výkonu a pak narazí na fyzikální zákony současných výrobních procesů, další generaci budou vyrábět už nejspíš na 7nm FinFET­/EUV a potom dál co 5nm EUV?
spoléhají na to že vývoj technologií zajistí firmy u kterých si nechávají čipy vyrábět?
od GloFo. víme že přerušují vývoj technologií na 7nm a jediné firmy které jedou dál ve velkém tak je TSMC a Samsung, to se mi moc nelíbí že budeme spoléhat jen na 2 firmy které mohou být čase zahlcené poptávkou, vždyť kouknete na Intel který se musel vrátit k výrobě levnějšího 22nm chipsetu a další produkty na 14nm které nestíhá předal k výrobě konkurenčním firmám
stejně tak trh s DRAM který je po letech konečně nasycen i přes velké ceny které začali konečně opadávat a do toho Samsung oznámí že omezí výrobu DRAM aby zachoval stávající ceny a navýšil poptávku
asi si budeme muset zvyknout na současné poměry, že paměti, GPU, CPU všechno bude dražší

to co se ted poslední dobou děje se mi ale vůbec nelíbí
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Optane | od: slondyn  22.9.201812:43
Intel Optane 905P ­- 480GB 13 589 Kč s DPH

jak bude za 5000 s DPH beru
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud se Vám nezobrazil nějaký komentář, tak pokud to nebyla nějaká chvilková nedostupnost serveru, aplikoval se automatický filtr na základě shody klíčových slov, což může spadat do 3 kategorií: nadávky, konkurence, často užívané spamové fráze. Nebo si fakt myslíte, že nějaký člověk je u nás online 24­/7 jen proto, aby kontroloval, co kdo napíše za svůj názor? Ale jo, konspirační teorie a pocit toho, že někdo má nějakou agendu vůči nám je dnes trendy, takže to celkem chápu. Na závěr jen dodám, že svoboda slova rozhodně neznamená, že by každý měl mít zaručenou možnost psát kamkoli cokoli, tím spíše do diskuzí na soukromém webu, který nemá s politikou nebo státním zřízením vůbec nic společného. Pokud je někdo schopný tahat pod aktualitu ohledně Proxima Centauri rok 89, tak takové diskuze zde opravdu nemají žádný význam.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pravdu mluvis ,jelikoz Titan si take koupil jen ten kdo vylozene musel treba na praci a nebo ,ze byl to nej na hry a penez mu nebylo lito. Kdyz uvazime ze prvni titan staval 900€ tak jak muze blba RTX 2080 Ti stat 1.200€ realne 1.400€
Uz predchozi karty byli pomerne osolene ,ale tohle je vylozene ulet jako Titan V.
Podle meho cela rada RTX je uplne o nicem, protoze kdyz se porovnaji FPS a ne priblble procnta vykonu tak se zjisti ze RTX 2080 Ti se ve 4K v mnoha hrach drzi velmi lehce nad 60FPS vprumeru.
Ano pokrok to je ,ale za ty penize by to melo litat podstatne lepe.

Co se tyka RT a TC tak co z toho vyleze neni vubec jasne a to co do dnes bylo k videni nestalo ani za prd.
Cela ta omacka kolem Turingu, s testama NDA a predprodejem neznameho vcetne blbky z uctarny ze Turing je az 2x rychlejsi nez predchozi HI­-end je nechutnej. Ale blbka v uctarne si to chudak asi myslela jen proto,ze kdyz vudela 2x drazsi kartu tak ji napadlo ,ze to bude i 2x vykonejsi ;­-­)
GTX 1080 Ti se da koupit od 610€ a rozdil v hratelnosti na 4K urcite nema 2x takovou cenovku
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Vida | od: Ienari Tokugawa  21.9.201817:31
další chytrolín jako Ty, bože za co nás trestáš. A Ty si uvědom, že nejvíce konfliktů vznikla z důvodu střetu naboženství a ideologii. A pokud chceš mlet o komunistech, tak nezapomeň na Angolu, Etiopii, Zair a třeba Egypt.

Uvědom si, že ani jedna strana te druhe nic nedala zadarmo a nemají si co vyčítat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
GK RTX ceny | od: stapor  21.9.201817:21
Mě to zase tak krátkozraké nepříjde. Pokud se bavíme o tom, že highend GK kupují procenta spotřebitelů, tak pokud takto razantně navýšíme cenu a ještě nedokážeme předvést, co ty karty opravdu umí ­(bez ohledu na to, jaké příčiny to zaviňují­), tak se dostaneme z těch procent kupujících, třeba na polovinu. Pokud budeme brát teoreticky, že 3% kupují GK highend a teď si to tedy koupí pouze 1,5 % kupujících, tak je to prostě špatně. K tomu vysoké ceny, jak již bylo řečeno, dva roky starých Pascalů, není opravdu proč jásat. Každý člověk bez ohledu na jeho ekonomickou situaci, má určitou hranici, za kterou není ochoten zaplatit daný výrobek a tady si myslím, že ta hranice byla u dost spotřebitelů překročena. A bude­-li Nvidia držet ceny starých Pascalů ­(což by jí bylo podobné :­-­)­), tak zákonitě se tržby nezvýší a ceny akcií budou klesat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: Hmm | od: Milan Šurkala  21.9.201816:06
Když je budeš používat stejně jako v těch 90. letech, tak vydrží opravdu hodně dlouho. Když budeš smartphone používat podobně jako hloupý telefon před 20 lety ­(tedy žádné složité grafické hry, internet, mapy,...­), tak ti vydrží přes týden v pohodě. Baterie se v telefonech velmi výrazně zlepšily, jsou násobně větší než před lety, přitom nejsou o moc větší ­(objemově­), jenže také ty telefony používáme úplně jinak a zátěž na ně je mnohem větší než kdysi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
A je to velmi smutné. Svoboda slova je vážená redakce v pejdeli. Maže se, cenzuruje a stačí do kontextu zamíchat islám a je hotovo. To už tu bylo. Akorát strana a vláda řídila... Doprdele... V 89 skončilo období diktátu omezení svobody slova. Ale jen na chvíli. Děkuji redakci za názornou ukázku. Děláte si seznamy jmen, podle registračních formulářů? A hlásíte to do Bruselu? Tohle je konec. Svobody slova, práva na názor... Nebyl jsem jediným slovem vulgární. Jen jsem čekal reakce, že něco hulím. To islám, který tak hájíte a kvůli kterému mi byl zkrácený příspěvek je demagogie potlačující svobodu slova. Tak teď už můžu čekat, že mi u baráku zastaví černý auto, že mě někdo za názory vyhodí z práce...Fakt už i SHW?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Prasečinky | od: durib  21.9.201815:19
Však oni to tam nakonec dají. Jenom to nesmí být reprodukovatelné stejně, jako odesílání dat. Windows jsou plné náhodných událostí, tohle nebude jiné. Někomu se to zobrazí, někomu ne. Do zdrojáků nikdo pořádně nevidí. A zase budou akorát tématické diskuse A: ­"mě se to stalo­"; B: ­"mě ale ne­". W10 Loto Edition.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Li ion | od: wrah666  21.9.201815:05
PS: nemluvě o tom, že obrovská část těžby kobaltu probíhá v kongu. Jednak je opravdu fajn, že je svět závislý na zemi, kde probíhá současně několiik povstání a pokud by si jakýkoliv místní diktátůrek uvědomil, že má obsadit doly a může si diktovat podmínky.. Další maličkostí je otrokářství. Běžně tam těží otroci. A to klasicky, starověce. Těží dokud nezemřou vyčerpáním, nebo při nehodě. Zkrátka a dobře, pokud vám nějaký ­"zelený­" začne vykládat o ekologičnosti elektromobilu, doporučuji preventivně pár facek. Není to ani úsporné ani ekologické, ba právě naopak. Elektromobil nejezdí na elektřinu, elektromobil jezdí na krev nevinnýczh obětí. A navíc ta ­"zelená a udržitelná­" technologie nepůjde udržet ani deset let. A ví se to. Pak nejenže nebudou baterie do elektromobilů, ale ani notebooků, tabletů, mobilů atd.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Bude - nebude? | od: Jan Vítek  21.9.201814:06
Tak já samozřejmě sám dobře vím, že se nových slibných bateriových technologií objevuje několik do roka a žádná reálná revoluce zatím nedorazila. Ale jinak máte pravdu, i na základě diskusí to radši dávám do článku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: kopie | od: Jan Vítek  21.9.201813:41
Aha, tak to je vskutku kvalita :­) Ale jestli jsou dříky kláves klasické křížkové jako mají Cherry MX nebo Gateron, nebude problém případně dokoupit samotné klávesy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Bude - nebude? | od: Blaazen  21.9.201813:17
@ ... takže má jít o celkově slibnou metodu toho, jak posunout tuto technologii blíže k uvedení do praxe. Jak ale dobře víme, je celkem možné, že o ní už nikdy neuslyšíme.

Líbí se mi, jak se autor poučil. Vždycky je tu o tom v diskuzi několik příspěvků, tak to začal psát sám rovnou do článku. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Li ion | od: wrah666  21.9.201813:16
Dovolil bych si poznámku: Hlavním problémem li ion baterek není lithium. U lithia známe naleziště čítající dohromady přes 50 milionů tun, z čehož kolik milionů tun stačí víceméně nabírat lopatou, případně maximálně rozpustit, aby se z toho odfiltroval písek. Problémem je kobalt. Toho je potřeba 1­/6 co lithia, a dle našich nejlepších poznatků žádná ložiska ani neexistují. Je pouze jako příměs v rudách jiných kovů, a to v hodně malém množství ­(1, maximákně něco kolem 2%­), přičemž jeho získání a vyčištění je energeticky náročné a používají se u toho velmi zdravé kyseliny. ­(To podotýkám kvůli zeleným, kteří se rádi zaklínají ekologičností elektromobilů­) Všechny známé zdroje jsou v hodně nedostupných místech ­(opět oborvská ekologická zátěž to odtamtud dostat­) Celková těžba dosahuje momentálně zlomku spotřeby, jede se ze zásob nahromaděných našimi předky, možnosti rozšíření těžby víceméně neexistují. ­(natož rychle­) A jako třešničku na dortu dodám, že kobalt má mnohé využití, nejen baterie. Bez modrého porcelánu bychom se asi klidně obešli, ale bez speciálních ­(nástrojových­) ocelí ­"asi­" ne. Ostatna dalším využitím jsou slinuté karbidy. Snad aždý vrták do zdi má řeznou destičku z karbidu wolframu, slinutého právě kobaltem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
bohužel | od: drk22  21.9.201813:08
Tohle dát naší fence, tak je z toho během pár hodin hromada součástek.... Možná kdyby to bylo kovový.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: kopie | od: drk22  21.9.201812:48
Je podsvícená i s těma přelepkama ­(smazal se celý horní povrch na často používaných klávesách, měla reverzní nápisy kdy v místě prosvítajícího písmena nebyla barva­)... I mění barvu podsvícení i když mi není moc jasné k čemu. Kocept i rozložení kláves je naprosto totožně, kabel je opletený bytelný, klávesy mechanické.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmm | od: vaclav2211  21.9.201812:39
Ja zase stale cakam na zariadenia ktore vydrzia na jedno nabitie ktore nam slubovaly uz v 90tych rokoch. A tie prevratne baterie stale kde nic tu nic :P
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No prípad je uzavretý | od: zolo_sk  21.9.201812:23
Tak neviem kto mi dal mínus, ale zistil som, že prípad uzavretý nie je. ­"Ať tak či onak, případ je nyní u konce a byl uzavřen.­" Pán Šurkala si vyberá rôzne témy, ktoré si nenaštuduje do hĺbky a potom vo svojich článkoch zavádza. Pretože agentúra Reuters informovala, že odvolanie zúčastnených strán voči rozhodnutiu Európskej komisie ­(EK­) je zároveň stále v platnosti. Celá suma 13,1 miliardy eur bola, spolu úrokmi z omeškania vo výške 1,2 miliardy eur, prevedená na úschovný účet tretej strany, kde ostane až do ukončenia celého súdneho procesu. Takže aj nadpis článku nie je pravdivý.
Pán Šurkala, chcete sa vyjadriť k tomu?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
RAM? | od: Diwiak  21.9.201811:57
Radsej keby niekto dalsi zacal vyrabat RAMy..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Jakmile se člověk na této planetě přemnoží nad 10 mld a lidnaté státy se budou snažit žít naším způsobem života, tak cestování do vesmíru bude asi náš poslední problém. Obecně pochybuji, že při současném vývoji lidstvo na této planetě dožije konec 22. století.
Na Měsíci jsme byli v podstatě před 50 lety, od té doby jsme se nedostali dál jak několik set kilometrů nad povrch naší planety, kdy někam dál pošleme maximálně sondy o pár set kilogramech. Dnes jsme na úrovni, kdy se rozhodujeme, zda se na Měsíc vrátit a zda se dostaneme na Mars. Přičemž z pohledu technologií pohonu jsme nijak zvlášť nepokročili. Stále jsme závislí na chemických motorech, abychom se někam dostali a pouze jsme schopni je efektivněji řídit. V tomto směru jsme se moc daleko nedostali za posledních 50 let a ani za dalších 50 let podle mne nebudeme mít technologie, kdy by člověk mohl opustit tuto soustavu naživu. Navíc s rozmachem virtuální reality bude podle mne většina lidí cestovat spíš ze svého obýváku, než aby se pouštěla mimo tuto planetu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)