Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Sice nemám apple, ale tahle aplikace vypadá velmi povedená a myslím že by mi udělala radost i na Galaxy fold
Odpovědět0  0
Ja kvuli tomu ­(a take kvuli 5080, kde rovnez doufam v podzimni dostupnost­) ziju obklopen krabicemi komponent pro novy build.

Nicmene to, co predvedlo AMD v Computex prezentaci, me zchladilo jak ledova sprcha uprostred lednich veder. Doufam, ze cervencove testy to nejak vyvrati ­- porad tomu trochu odmitam verit ­(myslim to porovnani jablek s hruskami v grafech­).

Ted k tomu dalsi az moc intelovske marketingove okecavaci leaky o 9000x3D... Smrdi mi to hadim olejem.

Ono mi to osobne vadit nemusi, pokud bude par procent rozdil ve vykonu a par desitek procent propad v cene 7800x3D ci 7950x3D po uvedeni 9000x3D generace.

Jenze, kvuli cene jsem primarne necekal, svrbi mne prsty... A bylo by zklamani, ze uz je prolhanej marketing standardem vsude.
Odpovědět0  0
Ono udělá hodně už jen to, že se zvolní tempo, což je i z toho traileru zřejmé, že by to tak skutečně být mělo. Typicky hraji vše na vyšší obtížnost, než jaká je ta výchozí, a v některých částech Doom Eternal ­/ The Ancient Gods byly arény už poměrně náročné na soustředění, aby to člověk ustřílel, pokud chtěl splnit všechno, co šlo splnit. Takže namísto nějakého pohodového relaxu pak jde o dlouhou řadu restartů dané části a člověk je pak rád, když to konečně dá. To samo o sobě je určitý styl hry a nic proti němu nemám ­- ale pokud bude tentokrát tempo mírnější a zaměření bude na jinou formu hratelnosti, bude to fajn změna, kterou uvítám. Kdyby vyšel nějaký nový Doom s důrazem na ponurou atmosféru alá Doom 3 namísto ­"esportových arén­", byl bych ještě více happy, ale něco takového bohužel není na pořadu dne.
Odpovědět0  0
Obávám se, že nepřinese ;­-­). No, možná si zalétáte na drakovi, to jediné bude nové.
Odpovědět0  0
Na ty X3D už se těším, po dlouhé době se vrátím zpět k AMD z Intelu, snad to nebudou dlouho zdržovat.
Odpovědět0  0
Doom 4 jsem ani nedohrál. Na chvíli ta frenetická akce zabaví, ale po pár hodinách to začne být nuda. Pořád někde hopsat a střílet nové a nové hordy nepřátel bez nějakého oddechu se prostě okouká. Uvítal bych něco v pomalejším stylu, propracovaným dějem a nějakými neotřelými nápady. Snad tento díl něco z toho přinese.
Odpovědět0  0
pokud budes mit stale na vyber...
Odpovědět0  0
Já to vidím buď na 5070 nebo 5080 záleží na specifikacích, ceně a výkonu. Našetřeno do té doby mít budu na celé nové PC i obě varianty, tak uvidíme, která bude dávat větší smysl. Také se uvidí, jestli s něčím rozumným příjde i AMD, ale nepočítám s tím, že by se výkonu v RT a kvalitě upscalingu vyrovnalo nVidii.
Moje PC s RX6800XT dostanou děti na Minecraft a Hogwarts legacy, které ta karta ve 1440p zvládá překvapivě i s RT na high.
Odpovědět0  0
V RT výkon nahoru půjde, takže část zájemců bude spokojená, druhá si přečte že má být spokojená a ta třetí, otázka jak velká, se na upgrade vyprdne nebo jukne na konkurenci, když zjistí že v rasterizaci k žádnému posunu nedošlo.
Otázka bude cena pamětí, ty jsou u těch nižších řad dost podstatná položka, ale to že chystají pro 5060 větší čip než minule a gddr7, by mohlo znamenat, že nemusí být extrémně dražší.
Já budu cílit výkonem někam mezi 4060Ti a 7700XT s dobrou efektivitou a 10­-12G by se taky mohlo hodit... Když nic takového nevydají tak dokud bude stará karta funět, tak se na to vykašlu...
Odpovědět0  0
Takže spíše AI undervolting při chodu ve hře... Spíš to bude způsobovat to, že hry nepojedou stabilně, pokud do toho bude kecat AI a samovolně snižovat spotřebu karty, kde se to odrazí na pracovní frekvenci.
Odpovědět0  0
Přesně tak! Že by Doom 3 byl nějaký zázrak, to se rozhodně říct nedá, ale bylo to rozhodně lepší, než trapná řezničina v podobě Dooma ­(4­).
Odpovědět0  0
Pokud jako uživatel budu mít možnost NPU zcela vypnout, když budu mít tu potřebu, pak s tím nemám problém. Dokáži si představit, že ve většině běžných uživatelských případů mi to bude pozitivně nápomocno a když mi to např. snižovalo někde výkon více, nežli jsem ochoten akceptovat, tak to vypnu a později opět zapnu.
Kdyby to ale uživatel neměl možnost vypínat­/zapínat a stal se tak 100% otrokem nějakéh algoritmu, pak bych si takovou kartu rozhodně nekoupil.
Odpovědět2  0
AI má před sebou úžasnou budoucnost. To, co hlavně vidíme, tedy cpaní AI mermomocí všude, není zrovna vypovídající. Ale například v medicíně a podobných oborech, to bude neskutečný pokrok. Vyhledávání korelací v biliónech dat je jeden z příkladů.. A deep learning v pokročilém řízení procesů už taky nese ovoce.
Odpovědět0  0
Trefa na hlavičku, krypto se těží Bo­) A samozřejmě má povahu komodity, stejně jako například investice do umění. Rozhoduje poptávka.
Odpovědět1  0
Počítej 5060ku tak ­-10% proti 4060ce. Už ta byla nastejno s 3060kou 🤷
Nejprve menší a menší nárůst a teď to půjde už do mínusu. Samozřejmě přes klamavý marketing to budou prodávat jako +120 % výkonu.
Odpovědět1  1
Tak hlavně aby to nebylo v rasterizaci i do mínusu, nebo nezabili aktuálně solidní efektivitu. Nějaká 5060­(Ti­) by se mi celkem hodila, ale muselo by to předvést nějaký nárůst výkonu, abych upgrade aspoň poznal. 70­/700 už žerou víc než bych chtěl a tolik se mi nechce ani investovat, zvlášť když se k desktopu dostanu jen o víkendu a hraju na něm věci co laptop a SD zvládají mizerně...
Odpovědět0  0
Původní 3060 měla dokonce 12GB.
Odpovědět4  0
Možná se ani nedivím že s kolotočem zap­/vyp tohoto programu má amd problémy. Předpokládám že v jejich cpu není moc chyb ale nějaké se najdou určitě. Ale amd nemá tolik zaměstnanců kteří by se mohli věnovat kdejaké nahlášené debilovině, kterou nahlásil jen někdo z důvodu pokusu o výdělek.
Odpovědět0  0
Jestli má 5060 pořád jen 8GB, tak to je masakr. To měla už 3060.
Odpovědět5  0