Nejnovější komentáře
Re: .... | od: asip80 (529)  28.9.202020:55
no když vidím kolik bylo a je řevu kolem MS­(a jiných korporací­), který si třeba jen zakomponoval IE apod., tak by to bylo správné a nebo ne ? :­)
>> když se ti něco nelíbí, tak je logické vyjádřit nesouhlas ?

- ­"Zajímavé, že ekosystém Applu vadí především lidem, kteří ten Apple nemají. ­"
podle čeho soudíš a co je na tom zajímavé ?

"A co jako?­/A to jako musí?­/...­"
to je s tebou těžké, když ti vysvětlím, že to co tvrdíš není úplně pravdou, tak takhle zareaguješ :D

to mi vysvětli jak může někdo zneužít ­"monopol­" u produktu, který je opensource a na vývoji se podílí desítky samostatných subjektů + si můžeš sám vybrat výrobce HW + komu budeš ­"cpát­" peníze za služby­/aplikace ­(btw mezi výrobci telofonů je Apple v prodejích stále TOP5 a tam se Google ani nepřiblížil ..a jelikož se telefony stále přeprodávají = plno lidí funguje na staré 6­/SE, tak celkový podíl aktivních zařízení bude taky zajímavý a vsadil bych se, že např. v USA se bude pohybovat +­- kolem 50%­)


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Podmínkou vstupu do WHO nic takového nebylo. Chtěli vydělávat ne levné pracovní síle a velkém trhu. To že nám to teď Čína vrací je jen naše chamtivost. Nemá to nic společného s komunisty. Ti tam už byli a taky to nevadilo. Vadí to až teď.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
sranda je, že se Čína obdobně jako na 5G­(kde má majoritu­) podílí i na vývoji nástupce 7 a 5 nm procesu ­(USA neví co činí, když tlačí takového giganta do větší samostatnosti ..)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: paranoia | od: blue.sun (95)  28.9.202019:46
Biden a lepší? Ten Biden, který je schopný rozdat celou Ameriku do rukou černochů, gayů a transek jen aby se zalíbil? Ale jo, pro Čínu nebo Rusko je bezpochyby lepší...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Survivor | od: Jardadoma (291)  28.9.202019:05
Nejde odpovedet. Takze diky. Zadna zahada se nekona, blbe to pretaktovali.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: paranoia | od: John60 (28)  28.9.202018:30
Tak Biden je rozhodně lepší proti Trumpovi, nelže, nešíří dezinformace a na rozdíl od Trumpa není militantní, to je pro svět dobrá volba.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(5)
usa delaji to, co meli delat uz od zacatku vstupu Ciny do WHO a to tvrde vyzadovat stejny pristup pro cizi a cinske firmy. to, ze cizi firmy maji v cine obrovsky slozitou pozici a nesrovnatelne horsi konkurencni pozici, tak to asi vi kazdy. ta povinnost zakladat joint venture spolecnosti, pokud vubec chcete podnikat v cine vlatne nakopla domaci firmy a doala jim potrebne know how uplne zdarma. davat tohle za vinu trumpovi je jako davat policajtovi za vinu, ze vam zatknul kamarada , ktery spachal nejaky zlocin
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: . | od: rehn (47)  28.9.202017:43
a proc by to delali. ARM pro ne je v teto chvili nejlepsi CPU bez zadnich vratek. proc by riskovali, ze cinske firmy nebudou moci licencovat ARM technologie. Je zcela jasny, ze Cina nemuze zvratit tento nakup a nejakou blokaci by spis riskovala, ze se odrizne od technologii uplne
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Re: .... | od: Milan Šurkala (1416)  28.9.202016:34
1, NE. A to jako musí? Pokud chce mít uzavřený systém, tak ať má uzavřený systém. Je to přeci produkt a ekosystém Applu. Je to jeho věc, ne věc vývojářů. Oni se musí přizpůsobit, pokud si chtějí hrát na písečku Applu. Proč by se měl on přizpůsobovat někomu jinému? To zda je uzavřený ekosystém dobrá nebo špatná věc, tu nehraje roli. Je to jeho systém, jeho pravidla. Mně se také nelíbí postoje některých společností k možnostem oprav­/úprav, ale jsou to jejich produkty s jejich pravidly. Pokud se mi to nelíbí, mám vždy svobodnou možnost si to nekoupit. Zajímavé, že ekosystém Applu vadí především lidem, kteří ten Apple nemají.

2, ANO. A co jako? Produkt Googlu, pravidla Googlu. Jestli je Google OK s alternativními obchody, tak ať je. Jeho produkt, jeho pravidla. Jestli s tím není OK Apple, tak ať je. Jeho produkt, jeho pravidla. Komu se to nelíbí, ať si koupí jiný produkt. Jednoduché. Máte svobodnou možnost volby rozhodnout se mezi těmito dvěma systémy? Máte.

"moc dobře víš, že opustit ekosystém pro produktivního jedince nebo firmu je docela nákladná záležitost­"

A co jako? Nějak to mění možnost se rozhodnout? Může ho opustit? Může.

"mám pochybnosti o tvém výkladu monopolu v rámci iOS­"

Klidně mějte. Ve Vašem výkladu by byl monopolem v podstatě každý druhý produkt s vlastním OS. Apple bude mít monopol na produktech Applu, Garmin na Garmin OS, Mercedes na MBUX,...

OK, Tak pod 8 tisíc. Prostě levnější mainstream a low­-end. Cožpak tam nevidíte rozdíl mezi tržním postavením Googlu a Applu a jak by změna chování Googlu dramaticky ovlivnila trh, zatímco u Applu by se nic až tak dramatického nestalo?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
řešení | od: Tech-boy.lukas (631)  28.9.202016:16
Já bych spíše viděl takový typ akumulátoru v automobilech, než řešení které má největší energetickou hustotu, li­-ion ale hoří a bouchá, sice dojedeš daleko a při nehodě nejspíš uhoříš. A hasiči s tím neudělají nic, bo li­-ion nejde moc dobře uhasit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Asi bych se k těm počtům CUDA jader taky moc nevyjadřoval, takhle to vyznívá, že bude 3060Ti výkonnější než 2080Ti, což celkem určitě nebude. Prostě nVidia změnila architekturu CUDA jader a tím i jejich vliv na výkon a tak nejsou mezi Turingem a Amperem porovnatelné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: paranoia | od: Pavel Matějka (712)  28.9.202015:19
Ať vyhraje Trump nebo Biden, pro svět to bude v obou případech rána. Rozumného kandidáta s mozkem bohužel nemají.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Re: hmm | od: snajprik (866)  28.9.202015:12
Ono to bude asi tym že ešte mesiac pred vydanim Nvidia hovorila o taktoch na 3080 že budu 1700MHz a pri OC verziach 1800MHz, a spotrebe 280W, lenže kratko pred vydanim to Nvidia napalila na plno, takty čo idu ku 2000MHz a spotrebou 330W. Keď to testovali na cca 1800 MHz so spotrebou 280W problemi neboli, lenže teraz keď to ženu na limit...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Chyba | od: Jardadoma (291)  28.9.202015:02
Kondík už toho stejně asi moc nezmění. Možná hledat v té napájecí kaskádě, možná v jejím řízení. To může být cokoli.
Při těch proudech nemá kondík moc šancí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: .... | od: asip80 (529)  28.9.202015:01
- tak to mi prosím vysvětli jak nějaký SW zneužil duševního vlastnictví Applu :D :D

- každý soudný člověk si uvědomuje, že bez těch ­"externích­" aplikací by Apple jednoduše nepřežil ..a teď jde nastavit buď parazitivní stav­(monopol ve stylu Apple­) a nebo vhodnou vzájemnou symbiózu ­(v podstatě iOS i HW už uživatel královsky zaplatil..)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: .... | od: asip80 (529)  28.9.202014:56
- má iOS možnost jiných ­"obchodů­" s app ? ANO ­- NE

- je Android open source a může tam být alternativní ­"obchod­" nebo aplikace z alternativních zdrojů? ANO ­- NE

- ­"Zákazník má velmi snadnou možnost jít mimo ekosystém Applu.­"
moc dobře víš, že opustit ekosystém pro produktivního jedince nebo firmu je docela nákladná záležitost­(čas + peníze­) >> ano člověk co má nějaký HW jen jako formu pozérství + si valí je FB pár her a kouká na YT to nemusí řešit >> mám pochybnosti o tvém výkladu monopolu v rámci iOS ;­)

"Co u Applu by si mohli koupit za 10 tisíc a méně? Nic. ­"
7 za 8 990,­- ­(oficiální distribuce)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: ... | od: M0RGAN (125)  28.9.202014:56
No já ty větší disky ještě z dřívějška mám, ale poslední koupený asi 2012­/3, od té doby už kupuju jenom SSDčka. I zálohovací mám externí 1TB SSD, co nosím všude s sebou :­-­)
Co jsem přestal stahovat filmy a když, tak jen občas nějaký, tak jsem přestal mít hlad po diskové kapacitě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: . | od: snajprik (866)  28.9.202014:47
Ja som čital nie od AMD ale od Hynixu že spolu s AMD vyvyjali HBM2E seriova vyroba začala v lete a sam Hynix potvrdil že tieto vyrabane HBM2E idu do velkej grafiky ktora ma byť vydana koncom jesene, vylučovacou metodou Nvidia ma pre GA102 GDDR6 a pre A100 HBM2, Intel povedal že svoje GPU vyda až v 2021, tak že ostalo len AMD ktore čirou nahodou ide vydať koncom jesene velku GPU :­) Tak že tieto dohady o GDDR6 su smiešne a korunovali to 256 bit zbernicou :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Chyba | od: shaolin_81 (125)  28.9.202014:23
"karty spoléhající se spíše na MLCC měly být stabilnější, což je paradoxní, neboť ty můžeme obecně brát jako méně kvalitní. ­"

Chyba. MLCC je naopak kvalitnejsie a drahsie riesenie. Napr. taky ASUS Strix pouziva vyhradne MLCC.
Odporucam pozriet aj
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=GPFKS8jNNh0&ab_channel=ActuallyHardcoreOverclocking

Edit:
Tak pozeram, ze kazdy tvrdi nieco ine :D Pravda bude niekde uprostred no.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Huawei | od: Bison (202)  28.9.202014:19
Huawei trpí na politické rozhodnutia a obchodnú vojnu. Firma musí stiahnuť svoje aktivity a zostať na domácom trhu, konkurenti si môžu túto firmu vyškrtnúť zo zoznamu....je to zároveň príležitosť obsadiť tento voľný trh. Pre TSMC a Samsung sa nič nemení, čipy pre Huawei dodajú firmám ktoré obsadia trh po Huawei. Boľševikom nikdy nešlo podnikanie , vždy to končí rovnakým príbehom , ostanú len prázdne frázy a heslá typické pre ľudí , kde intelekt a inteligencia absentujú.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)