www.svethardware.cz
>
>
>

Disney Research předvádí chytání skutečného míčku ve virtuální realitě

Disney Research předvádí chytání skutečného míčku ve virtuální realitě
, , aktualita
Virtuální realita může dodat našim smyslům nový rozměr. Pokud se do VR přidají další dodatečné informace, můžou se zlepšit lidské dovednosti. Disney Research předvedlo chytání skutečného míčku s pomocí virtuální reality.
K oblíbeným
reklama
Zážitky z virtuální reality se dají ještě mnoha způsoby rozšířit. Hráč si může kromě ovladačů do rukou pořídit i rukavice, které budou sledovat jeho pohyb. Pod nohy si může položit speciální podložku, která bude sledovat přenášení váhy na chodidlech. Tým z Disney Research se ale rozhodl virtuální realitu ozvláštnit jiným způsobem. Lidé s nasazeným headsetem pro virtuální realitu chytali tenisový míček v reálném světě a VR jim dávala i informace navíc.

Míček je vybaven několika senzory, aby ho headset mohl zaznamenat a přenášet na obraz virtuální reality, který se promítá hráči. Jediným úkolem lidí pak bylo míček chytat a spoléhat se při tom nikoliv na svůj vlastní zrak, ale na obraz z headsetu. VR dávala lidem informace o míčku pomocí několika způsobů.

Ve virtuální realitě se malý míček zobrazoval ve třech různých podobách. V prvé řadě se hráčům zjevoval podobně jako ve skutečnosti, takže chytali malý žlutý míček. V druhé sérii pokusů dostal míček ve VR i svou trajektorii pohybu. Do třetice se míček objevil ve spojení se zvýrazněným předpokládaným místem dopadu do ruky hráče. Disney Research také spojilo všechny tři věci, takže se člověku s headsetem objevoval míček s trajektorií i s předpokládaným místem dopadu do dlaně.


Experimentovalo se ale i s ubíráním informací. Hráč měl k dispozici jen předpovězené místo, kde by měl míček chytnout. I když jeho pohyby nejsou už tak plynulé, protože člověk není na podobné vjemy zvyklý, míček se chytit podařilo, jen chytací styl je jiný. Se zobrazováním pouze trajektorie byly výsledky o něco lepší.

S použitím všech virtuálních pomůcek by se chytání a házení míčku mělo stát jednodušší pro ty, kterým tato činnost příliš nejde. Virtuální trajektorie může pomáhat člověku se naučit lépe odhadovat dráhu letícího míčku. Zatím však tým z Disney Research nemá v plánu vytvořit z tohoto softwaru aplikaci pro veřejnost. Samotné chytání a házení míčků by navíc moc zábavné nebylo ani ve virtuální realitě.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek