reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

DisplayLink nabídne připojení 4K LCD přes USB 3.0

, , aktualita
DisplayLink nabídne připojení 4K LCD přes USB 3.0
Společnost DisplayLink, jejímž zaměřením jsou technologie pro přenos obrazu přes rozhraní USB, představila čipovou sadu DL-5500. Ta je určena pro rozhraní USB 3.0 a dle výrobce zvládne přenos rozlišení až 3840 x 2160, čili 4K.
DisplayLink nabídne připojení 4K LCD přes USB 3.0
DisplayLink DL-5500 je první čipovou sadou rodiny DL-5000, která podporuje vedle rozhraní USB 3.0 vysoká rozlišení a je určena pro uživatele notebooků a desktopů. Ti si budou moci snadno připojit nový monitor s vysokým rozlišením až 3840 x 2160.

Výrobce mluví o UGA, čili o univerzálním grafickém adaptéru, který je určen pro všechny počítače disponující rozhraním USB 3.0. Slibuje nám také Plug-and-Play, tedy velmi snadné použití a uvádí, že napájení zvládne dodat samotný USB port. Uživatel tedy bude muset pouze propojit PC a monitor přes dokovací stanici nebo adaptér, případně si nechat nainstalovat nejnovější ovladače a vše ostatní by měl zvládnout počítač.

Navíc prý budeme moci využít také stávající dokovací stanice DisplayLink, které připojíme k PC pomocí jednoho kabelu, ale o tom nám firma víc neprozradila. Zdůraznila jen, že jde o snadný způsob připojení displeje s vysokým rozlišením a nezveřejnila technické podrobnosti. Otázkou je především to, jaké obnovovací frekvence je při přenosu obrazu v rozlišení 4K dosaženo a také se můžeme ptát, jak náročné na výkon procesoru takové připojení bude.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama