www.svethardware.cz
>
>
>

Dle Gartneru budou již za 3 roky na trhu podnikové 3D tiskárny

Dle Gartneru budou již za 3 roky na trhu podnikové 3D tiskárny
, , aktualita
Společnost Gartner přišla s optimistickou předpovědí, že již za tři roky budou na trhu první 3D tiskárny určené pro podniky, přičemž s očekává, že jejich cena se bude pohybovat i pod hranicí 2000 USD. Pak už bude jen otázkou času a stoupajících...
K oblíbeným
reklama
Společnost Gartner přišla s optimistickou předpovědí, že již za tři roky budou na trhu první 3D tiskárny určené pro podniky, přičemž s očekává, že jejich cena se bude pohybovat i pod hranicí 2000 USD. Pak už bude jen otázkou času a stoupajících prodejů, kdy se 3D tiskárny rozšíří i do domácností, kde se pro ně jiště najde využití limitované pouze představivostí majitele a vlastnostmi materiálu.

Dle Gartneru by tedy firmy již měly začít experimentovat s touto technologií, která by jim v budoucnu mohla velmi usnadnit designování produktů a tvorbu prototypů. Běžní uživatelé by zase měli dostat možnost využití 3D tisku ve specializovaných podnicích, přičemž se samozřejmě nabízí klasická copy centra. Následně se očekává přijetí této technologie širokou veřejností, takže 3D tiskárna by se mohla stát stejně běžnou součástí domácnosti, jako je dnes normální tiskárna.

Nicméně 3D tiskárny již pomáhají výrobcům automobilů, farmaceutickým firmám, architektům a nejsou samozřejmě cizí ani vojákům. Firmy také mohou již dnes začít experimentovat s 3D tiskem, aniž by musely investovat velké prostředky, takže dle Gartneru je pro to nejvyšší čas. V tom jde ruku v ruce také nedávný rychlý vývoj ve 3D skenování, které je dnes již velmi přesné. Očekávat tak budeme moci i multifunkční 3D zařízení, které bude schopné objekty rovnou kopírovat.

Konkrétnější už v Gartneru nebyli, ovšem ono je zřejmé, že pravý dopad rozšíření 3D tisku ukáže až čas. Může dát vzniknout novým odvětvím, stejně jako se může stát záhubou pro některá existující.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře