reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dle Gartneru budou již za 3 roky na trhu podnikové 3D tiskárny

1.4.2013, Jan Vítek, aktualita
Dle Gartneru budou již za 3 roky na trhu podnikové 3D tiskárny
Společnost Gartner přišla s optimistickou předpovědí, že již za tři roky budou na trhu první 3D tiskárny určené pro podniky, přičemž s očekává, že jejich cena se bude pohybovat i pod hranicí 2000 USD. Pak už bude jen otázkou času a stoupajících...
Společnost Gartner přišla s optimistickou předpovědí, že již za tři roky budou na trhu první 3D tiskárny určené pro podniky, přičemž s očekává, že jejich cena se bude pohybovat i pod hranicí 2000 USD. Pak už bude jen otázkou času a stoupajících prodejů, kdy se 3D tiskárny rozšíří i do domácností, kde se pro ně jiště najde využití limitované pouze představivostí majitele a vlastnostmi materiálu.

Dle Gartneru by tedy firmy již měly začít experimentovat s touto technologií, která by jim v budoucnu mohla velmi usnadnit designování produktů a tvorbu prototypů. Běžní uživatelé by zase měli dostat možnost využití 3D tisku ve specializovaných podnicích, přičemž se samozřejmě nabízí klasická copy centra. Následně se očekává přijetí této technologie širokou veřejností, takže 3D tiskárna by se mohla stát stejně běžnou součástí domácnosti, jako je dnes normální tiskárna.

Nicméně 3D tiskárny již pomáhají výrobcům automobilů, farmaceutickým firmám, architektům a nejsou samozřejmě cizí ani vojákům. Firmy také mohou již dnes začít experimentovat s 3D tiskem, aniž by musely investovat velké prostředky, takže dle Gartneru je pro to nejvyšší čas. V tom jde ruku v ruce také nedávný rychlý vývoj ve 3D skenování, které je dnes již velmi přesné. Očekávat tak budeme moci i multifunkční 3D zařízení, které bude schopné objekty rovnou kopírovat.

Konkrétnější už v Gartneru nebyli, ovšem ono je zřejmé, že pravý dopad rozšíření 3D tisku ukáže až čas. Může dát vzniknout novým odvětvím, stejně jako se může stát záhubou pro některá existující.

Zdroj: X-bit labs
reklama