
Dle Gartneru by tedy firmy již měly začít experimentovat s touto technologií, která by jim v budoucnu mohla velmi usnadnit designování produktů a tvorbu prototypů. Běžní uživatelé by zase měli dostat možnost využití 3D tisku ve specializovaných podnicích, přičemž se samozřejmě nabízí klasická copy centra. Následně se očekává přijetí této technologie širokou veřejností, takže 3D tiskárna by se mohla stát stejně běžnou součástí domácnosti, jako je dnes normální tiskárna.

Nicméně 3D tiskárny již pomáhají výrobcům automobilů, farmaceutickým firmám, architektům a nejsou samozřejmě cizí ani vojákům. Firmy také mohou již dnes začít experimentovat s 3D tiskem, aniž by musely investovat velké prostředky, takže dle Gartneru je pro to nejvyšší čas. V tom jde ruku v ruce také nedávný rychlý vývoj ve 3D skenování, které je dnes již velmi přesné. Očekávat tak budeme moci i multifunkční 3D zařízení, které bude schopné objekty rovnou kopírovat.
Konkrétnější už v Gartneru nebyli, ovšem ono je zřejmé, že pravý dopad rozšíření 3D tisku ukáže až čas. Může dát vzniknout novým odvětvím, stejně jako se může stát záhubou pro některá existující.
Zdroj: X-bit labs