reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
4.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Jeden z dlouholetých programátorů systému pro Bitcoin dostal velmi nemilý dárek na přelom roku 2022 a 2023. Jeho kryptoměnová peněženka byla hacknuta a zmizela z ní většina kryptoměn s hodnotou okolo 3,6 mil. USD.
Jirka-77 (889) | 5.1.202319:58
Snad to chápu správně že šlo o softwarovou peněženku a ne hardwarovou. Tam by asi měl mít člověk jen tolik jako v běžné peněžence v kapse na běžný platby, ale myslím že existuje i typ hw peněženky, která nesplňuje základy zabezpečení.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
peteb (358) | 4.1.202323:15
Jaká je souhrnná hodnota zisků­/ztrát všech angažovaných jednotlivců­/společností v oblasti kryptoměn za celou dobu jejich existence? Jde o kladné číslo?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Akuh (920) | 6.1.20230:51
Obtížně se vyčísluje. Ale vzhledem k dlouhodobému růstu ceny bych řekl že to bude spíš v plusu, na rozdíl od třeba koruny, či dolaru které jen neustále padají plánovaně o 2% za rok a neplánovaně aktuálně o dost víc a růst si nevybavuji že bych zažil, takže jejich držením se do plusu dostat nejde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jirka-77 (889) | 6.1.202312:50
To je zvýšení hodnoty kryptoměn, u nich je to jistá věc, protože na začátku měli hodnotu nulovou a dnes hodnotu mají, ale otázka tam není na změnu hodnoty kryptoměn, ale zbohatnutí lidí kteří se tomu věnují, to už je úplně jiná otázka.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Akuh (920) | 6.1.202318:50
Psal jsem že se to obtížně vyčísluje, nevíme kdo BTC ještě drží, kdo ho ztratil ani komu ho ukradly, nevíme kdo nakoupil nahoře aby prodal dole,... víme jen že pokud dlouhodobě cena BTC roste tak nerealizované zisky všech co ho stále drží dost dlouho rostou a domnívám se že tenhle efekt převáží nad neúmyslnými ztrátami a krádežemi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jirka-77 (889) | 7.1.202311:25
Poslední věta je podle mě ok odpověď, jinak si myslím že nejde o statistiku lidí, firem, těžařů, protože když je otázka na všechny uživatelé dohromady, že se to asi vyhodnocuje nějakou logikou podle nějakých celkových údajů, kde statistika jednotlivců není potřeba. Nejspíš jde o porovnání nárůstu ceny součtu kryptoměn za 14 roků porovnat možná nějak s celkovými trhy, kde je hodnota všeho, nebo možná jen s inflací, nevím. I když jsem psal že nejde o zhodnocení kryptoměn, ale jestli uživatelé jsou v zisku, asi to byla blbost a jejich ziskovost se zjistí zhodnocením kryptoměn, jen se to musí porovnat se zbytkem trhu nebo inflací, takže souhlasím že jsou jasně v zisku. Ten celek, jako lidi, firmy, těžaři. Takže rychlost nárůstu tržní kapitalizace kryptoměn proti světu jako celku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Akuh (920) | 7.1.202314:48
No, taky se nejde na všechny cryptoměny dívat stejně. Velká část crypta vznikla jako scam, oproti tomu je tu bitcoin který jde úplně jinou cestou ­(to lze i vidět na tom v jakém prostředí se vyskytuje, zatímco většina crypta je prakticky čistě věcí investic­/rychlé zbohatnutí, tak o bitcoinu lze slyšet na lidskoprávních konferencích a na btc konferencích jsou zas lidskoprávní aktivisti­), proto co píšu myslím že platí o bitcoinu, ale ne u zbytku. U něčeho může, neznám všechno, nemám na vše názor.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jirka-77 (889) | 7.1.202315:40
Já taky vnímám Bitcoin a ostatní kryptoměny úplně jinak, ale řešil jsem původní otázku, která je na všechny kryptoměny dohromady, všechny účastníky a celých 14 roků.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Akuh (920) | 7.1.202316:50
jj, to je chyba už původní otázky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
peteb (358) | 7.1.202317:32
Nakolik odhadujete dlouhodobě ­(objemově­) procento realizovaných nákupů­/prodejů BTC kdy nejde o nákup­/prodej v rámci jednoho vlastníka BTC?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Akuh (920) | 9.1.20232:46
To se odhaduje fakt blbě. Nemáme z čeho brát data už z principu sítě. Na blockchainu nedokákážeme odlišit kdo je kdo, na LN ani nemáme veřejný transakce a řada lidí bohužel pořád používá burzy jako peněženky, takže tam též nemáme transakce..

Co dokážeme říct je popsat rozdílné chování bitcoinerů o které je čeč v porovnání s většinou cryptocomunit. Většina cryptokomunt může být popsána jako casíno, lidi do toho hážu prachy a očekávají že zejtra zbohatnou a častěji prodávají ve ztrátě a častěji je s cryptem manipulováno tvůrci a VC fondy.
Bitcoineři častěji nakupují průběžně, dlouhodobě, plánují držet roky a méně často panicky prodávají při poklesu ceny ­(stále se děje, ale méně často­). Mé přesvědčení že na bitcoinu jsou lidi spíš v plusu pochází právě z tohoto že se bitcoineři spíše chovají takhle .
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jirka-77 (889) | 7.1.202322:06
Já to nevnímám jako blbou otázku, protože je to část ekonomiky a může to někoho zajímat a samozřejmě po odpovědi je dobrý přidat info o rozdílu mezi Bitcoinem a altcoiny, ale myslím že je dobrý nepřeskočit původní otázku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.