Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů

Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů
, , aktualita
Společnosti Domino's Pizza a Flirtey nyní mohou na Novém Zélandě rozvážet pizzu pomocí dronů. Prvnímu úspěšnému letu této služby přihlíželi i zástupci tamějších úřadů letectví a ministr dopravy.
K oblíbeným
reklama
V Aucklandu na Novém Zélandě byla spuštěna první komerční doručovací služba pomocí dronů. Jde o projekt společností Domino's Pizza a Flirtey, která se stará o technickou část dopravy. Prvnímu testu přihlíželi i zástupci the Civil Aviation Authority a ministr dopravy. Nový Zéland byl zvolen proto, že má nejmírnější pravidla komerčních letu dronů.


Flirtey Domino dron


Cílem je zkrátit dobu doručování, ale nejen to. Domino's Pizza chce být také progresivní společností a nabídnout svým zákazníkům metody, které u konkurence nenaleznou a tím být právě zajímavější volbou. Projekt přichází po DRU robotovi, který byl prezentován před několika měsíci. Drony jsou ekonomičtější formou dopravy a dle zástupců společnosti nemá smysl vozit 2kg náklad pizzy pomocí 2tunových aut.Pokud tento dron (Remotely Piloted Aircraft - RPA) ztratí GPS signál nebo mu začne docházet baterie, přeruší svou doručovací misi a měl by se vrátit. První skutečné lety začnou již brzy v tomto roce a společnost doufá, že se jí podobné projekty podaří rozjet i v dalších zemích jako je Austrálie, Belgie, Francie, Německo, Japonsku a Nizozemí.

Zdroj: prnewswire.com, dominos.com.au

reklama
Nejnovější články
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Navi 3X v obrazech, jak mohou vypadat chystaná GPU pro Radeony? Navi 3X v obrazech, jak mohou vypadat chystaná GPU pro Radeony?
Na webu se už živě diskutuje o tom, jak budou vypadat chystané čipy Navi 3X pro příští grafické karty Radeon. Mluvit tak budeme o Navi 31, Navi 32 a Navi 33, jejichž diagramy dal dohromady Olrak z dostupných fám. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Návrat 3Dfx pod investiční společností Jansen Products? Legrace pokračuje Návrat 3Dfx pod investiční společností Jansen Products? Legrace pokračuje
Nedávno byl na Twitteru zřízen účet zvaný 3dfx Interactive, kde se poté objevily informace o velkém návratu této společnosti na scénu. Bylo však prakticky vyloučeno, aby ta navázala na svou práci starou už více než 20 let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 365: jaká jsou úskalí online PC? Windows 365: jaká jsou úskalí online PC?
Microsoft už dal velkým firmám k dispozici svou službu Windows 365, která jim dává možnost vyměnit svá fyzická PC za všemožné nevýkonné klienty přistupující k virtuálním PC přes Internet. Jaká tu ale máme úskalí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů