Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů

Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů
, , aktualita
Společnosti Domino's Pizza a Flirtey nyní mohou na Novém Zélandě rozvážet pizzu pomocí dronů. Prvnímu úspěšnému letu této služby přihlíželi i zástupci tamějších úřadů letectví a ministr dopravy.
K oblíbeným
reklama
V Aucklandu na Novém Zélandě byla spuštěna první komerční doručovací služba pomocí dronů. Jde o projekt společností Domino's Pizza a Flirtey, která se stará o technickou část dopravy. Prvnímu testu přihlíželi i zástupci the Civil Aviation Authority a ministr dopravy. Nový Zéland byl zvolen proto, že má nejmírnější pravidla komerčních letu dronů.


Flirtey Domino dron


Cílem je zkrátit dobu doručování, ale nejen to. Domino's Pizza chce být také progresivní společností a nabídnout svým zákazníkům metody, které u konkurence nenaleznou a tím být právě zajímavější volbou. Projekt přichází po DRU robotovi, který byl prezentován před několika měsíci. Drony jsou ekonomičtější formou dopravy a dle zástupců společnosti nemá smysl vozit 2kg náklad pizzy pomocí 2tunových aut.Pokud tento dron (Remotely Piloted Aircraft - RPA) ztratí GPS signál nebo mu začne docházet baterie, přeruší svou doručovací misi a měl by se vrátit. První skutečné lety začnou již brzy v tomto roce a společnost doufá, že se jí podobné projekty podaří rozjet i v dalších zemích jako je Austrálie, Belgie, Francie, Německo, Japonsku a Nizozemí.

Zdroj: prnewswire.com, dominos.com.au

reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře