Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů

Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů
, , aktualita
Společnosti Domino's Pizza a Flirtey nyní mohou na Novém Zélandě rozvážet pizzu pomocí dronů. Prvnímu úspěšnému letu této služby přihlíželi i zástupci tamějších úřadů letectví a ministr dopravy.
K oblíbeným
reklama
V Aucklandu na Novém Zélandě byla spuštěna první komerční doručovací služba pomocí dronů. Jde o projekt společností Domino's Pizza a Flirtey, která se stará o technickou část dopravy. Prvnímu testu přihlíželi i zástupci the Civil Aviation Authority a ministr dopravy. Nový Zéland byl zvolen proto, že má nejmírnější pravidla komerčních letu dronů.


Flirtey Domino dron


Cílem je zkrátit dobu doručování, ale nejen to. Domino's Pizza chce být také progresivní společností a nabídnout svým zákazníkům metody, které u konkurence nenaleznou a tím být právě zajímavější volbou. Projekt přichází po DRU robotovi, který byl prezentován před několika měsíci. Drony jsou ekonomičtější formou dopravy a dle zástupců společnosti nemá smysl vozit 2kg náklad pizzy pomocí 2tunových aut.Pokud tento dron (Remotely Piloted Aircraft - RPA) ztratí GPS signál nebo mu začne docházet baterie, přeruší svou doručovací misi a měl by se vrátit. První skutečné lety začnou již brzy v tomto roce a společnost doufá, že se jí podobné projekty podaří rozjet i v dalších zemích jako je Austrálie, Belgie, Francie, Německo, Japonsku a Nizozemí.

Zdroj: prnewswire.com, dominos.com.au

reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře