reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Don Q
Všichni si nasadíme ty správné brýle a všechno bude OK.
Odpovědět1  0
Jak je na tom AMD s vývojem procesorů na bázi RISC­-V nevím, ale pokud v ­"krátké době­" nezařadí tyto procesory do svého výrobního portfolia, pravděpodobně ztratí značnou část čínského trhu, který bude stále více zásobován RISC­-V procesory čínských výrobců.
Odpovědět0  0
Lidstvo degeneruje duševně i tělesně, umělá inteligence to nazachrání.
Odpovědět3  0
To je dobrý námět, děkuji za něj, vyzkouším. Vtip je v tom, že analyzuji partii, kde je extrémně obtížné zjistit, v kterém okamžiku je pozice již rozhodnutá. Chci o partii napsat článek a pak jej publikovat a bylo by dobré, kdybych svá tvrzení mohl exaktně doložit. Na to by nejlépe posloužil superpočítač :­-­), ten by to vyřešil v řádu hodin, já na tom dělám už několik let :­-­).
Odpovědět0  0
Vřelý dík za Váš příspěvek. Můj počítač není slabý ­(CPU AMD Ryzen 9 7950X 16 jader­/32 vláken ­- chess engine má přiděleno 30 vláken, používám ECO mód; 64 GB RAM­). Rychlost analýzy zhruba 3x nižší než na počítači, na kterém probíhají turnaje TCEC ­(CPU 2x Xeon 6230R ­- 52 cores­/104 threads; GPU 2xA100­-PCIE­-40GB, RAM 256GiB ­(~96GiB­/engine­)­). Analyzuji do extrémních hloubek, jednu pozici až několik dnů. Nemohu si pomoci, neuronové sítě v enginu Stockfish jsou ­"divné­", pro mě nepoužitelné.
Odpovědět1  0
Zaujala mě formulace ­"nové procesory M4 by se měly dočkat výrazně výkonnějšího NPU ­(zde pod názvem Neural Engine­)­". Moje zkušenost s neuronovými sítěmi v segmentu šachových motorů ­(chess engines­) je velmi špatná. Všechny nové verze nejlepšího motoru Stockfish vydané později než v dubnu 2023 jsou stále horší a horší. Testuji je na stejné pozici, která má jednoznačné řešení a doba řešení se stále velmi prodlužuje, což si vysvětluji tím, že neuronové sítě ­(které jsou v motorech implementovány­) jsou nastaveny nevhodně. Na termín ­"umělá inteligence­" začínám být alergický. Média neustále chrlí nové a nové bombastické titulky o AI, ale nepřinášejí fakta o praktických zkušenostech s tímto produktem. Reflexe skoro žádná. Asi podle hesla ­"hurá, máme svůj idol, svou modlu, svůj fetiš­".
Odpovědět2  0
Věděl by někdo, zda použití VPN ovlivní ping a rychlost DL­/UL ­(download­/upload­)? Obávám se, že VPN rychlost značně snižuje.
Odpovědět0  0
"Umělá inteligence­" je marketingový blábol. Do značné míry zbytečný balast.
Odpovědět1  1
Jó Google, to je jinej sekáč, ten se nazakecá. A kolik má ten procesor ALU jsme se nedozvěděli. Sklep a půdu asi taky nemá.
Odpovědět1  0
Dobrá zpráva je, že na světě existuje relativní dostatek optimistů ­(tj. lidí, kteří kupují a používají CPU Intel­). Je neuvěřitelné, kam až to Intel dopracoval.
Odpovědět4  0
Copilot ani jiné podobné ­"vymoženosti­" fakt nepotřebuji. To tupé cpaní AI do všeho je neuvěřitelná pitomost.
Odpovědět0  2
Honor MagicBook Pro 16 existuje v několika verzích. Základní varianta s Intel Core Ultra 5 125H, 16 GB RAM a 1 TB úložištěm stojí kolem 861 $. Konfigurace s 24 GB nebinární paměti RAM stojí kolem 903 $. Varianta s dedikovanou grafikou Nvidia RTX 4060 má cenu kolem 1 250 $. Nejvyšší model má CPU Intel Core Ultra 7 155H, 32 GB RAM ­(Corsair Vengeance kit 74,99 $ na Amazonu­), 1 TB úložiště a RTX 4060. Cena kolem 1 417 $. Displej je vždy 16­" IPS 3072 x 1920, 165 Hz, DisplayHDR 400. zdroj: https:­/­/www.notebookcheck.net­/Honor­-reveals­-price­-of­-Intel­-Meteor­-Lake­-powered­-MagicBook­-Pro­-16­-laptop.814714.0.html
Honor začal přijímat předobjednávky na všechny konfigurace MagicBook Pro 16 a plánuje zahájit první prodej 22. března. Globální ceny těchto konfigurací zatím nebyly oznámeny.
Podrobná recenze: https:­/­/www.notebookcheck.net­/Honor­-MagicBook­-Pro­-16­-2024­-A­-multimedia­-laptop­-with­-a­-165­-Hz­-IPS­-panel­-and­-RTX­-4060.808536.0.html
Odpovědět0  0
INTEL ­- váš specialista na vytápění
Odpovědět4  1
Věta ­"Rok 2024 možná odstartuje nástup architektury ARM do oblasti notebooků a počítačů­" je přehnaně optimistická ­- hovořil bych spíše o nesmělém začátku snahy o nástup. Není vůbec jisté jak to dopadne. Pokud se ARM CPU stanou rovnocennou alternativou, nedojde k tomu letos, ale až za několik let a bude se muset udělat ještě hodně práce a vyřešit mnoho obtížných problémů. V segmentu notebooků bych uvítal 18­" ­(17­") modely, protože stávajících 14­" je výsměch.
Odpovědět0  1
To co Intel předvádí v segmentu desktopových ­(a možná i serverových­) CPU, je zoufalství. Takhle to dopadá, když obří monopol usne na vavřínech ­(abych byl slušný­).
Odpovědět4  0
Divné, tak už ani ARM není to co býval. Son_Of_The_Bit vy to měl okomentovat. Předem děkuji :­-­).
Odpovědět4  0
AMD má 4 ­"díry­" v Ryzenech. Riziko je spíše teoretické, ale OK. Oprava pomocí aktualizace BIOS.
Intel opravil tři desítky chyb v různém softwaru a firmwaru. Celkem 32 chyb v SW ­(různé ovladače čipových sad, Wi­-Fi­) a další komponenty. Dvě chyby byly SW a FW chyby ovlivňující rozhraní Thunderbolt. SW chyba ovladačů Thunderbolt zahrnovala 20 různých exploitů, které mohly aktérům hrozeb umožnit eskalaci oprávnění, provedení útoků typu odepření služby a krádež dat. Tři z těchto 20ti exploitů jsou ­"vysoce závažné­". Dobrá zpráva ­- většina z 20ti ovladačů Thunderbolt vyžaduje místní přístup k zařízení. K odstranění všech chyb musí uživatelé aktualizovat každý SW a FW zvlášť. zdroj: https:­/­/www.techradar.com­/pro­/security­/amd­-and­-intel­-have­-revealed­-a­-host­-of­-major­-security­-errors­-make­-sure­-you­-patch­-immediately­-as­-it­-includes­-a­-fix­-for­-zenbleed­-at­-last
Odpovědět5  0
Čína sice ztratila přístup k nejvyspělejším mikročipům atd., ale mj. vyvíjí ­(údajně ve spolupráci s Německem­) technologii SSMB­-EUV a plánuje masovou výrobu čipů s využitím urychlovače částic a laserového zdroje pro litografické stroje. Tato inovace by mohla Číně zajistit pozici světového lídra v průmyslové výrobě pokročilých 2nm čipů. zdroj: https:­/­/techovedas.com­/china­-to­-challenge­-asml­-with­-a­-better­-technology­-than­-euv­/
Jak se situace bude vyvíjet dál neví asi nikdo, v každém případě Čína tvrdě pracuje a uvidíme, co dokáže.
Odpovědět8  0
tapetář musí tapetovat, je to jeho poslání :­-D
Odpovědět6  0
CPU od Apple nikoho nezajímají ... :­-)
Odpovědět7  1
Kam zmizel mister Son_of_the_bit? Rád bych si přečetl jeho cca dvoustýpadesátý nekrolog na adresu CPU AMD a apoteózu CPU na platformě ARM.
Odpovědět0  0
formulace ­"pokus o boj s AMD­" je skvělá :­-D
Odpovědět4  0
Intel ­"tvrdě boduje­". CPU do nové patice s nemožností upgradu je doslova terno :­-D. Neuvěřitelné.
Odpovědět6  0
Klienti Fejsbuku se radují, budou analyzováni do všech důsledků a zahrnováni ještě atraktivnější a sugestivnější reklamou. META je prostě ­"boží­" sekta.
Odpovědět1  1
Číňané usilovně makají na technologii SSMB­-EUV, která jim umožní nahradit litografické stroje ASML EUV. Klidně to může dopadnout i tak, že Čína se brzy dotáhne na úroveň Západu nebo jej i předběhne.
Odpovědět7  0
Samsung u 49­" monitoru Odyssey OLED G9 ­(5120x1440­) ­"řeší­" vypalování pixelů nuceným spořičem, který se zapíná vždy, jakmile je na obrazovce 2 minuty statický obraz :­-­). Viz manuál k monitoru ­(https:­/­/www.samsung.com­/cz­/monitors­/gaming­/odyssey­-oled­-g9­-g93sc­-49­-inch­-240hz­-curved­-dual­-qhd­-ls49cg934suxen­/#reviews­). Někteří experti jsou zděšeni ...
Odpovědět0  0
Možnost vstupu kvant. počítačů do běžné praxe nelze zcela vyloučit, Čína s tím možná už začala: https:­/­/svetprumyslu.cz­/prvni­-prenosny­-kvantovy­-pocitac­-na­-svete­-je­-v­-prodeji/
Odpovědět0  0
Wine je OK, např. https:­/­/wiki.winehq.org­/Main_Page ­(...­"Wine umožňuje uživatelům Macu spouštět aplikace Windows bez kopie systému Microsoft Windows­).
Odpovědět0  0
On někdo ještě používá FB ????????????
Odpovědět2  0
hoď sem fotku své osoby, ať mohu zhodnotit tvůj design ... :­-D
Odpovědět2  0
unreall , 8.11.2023, 11:04h:
Pokud máte ­"správnou­" verzi BIOS, podíval bych se ještě na ovladač procesoru ­(https:­/­/www.amd.com­/en­/support­/apu­/amd­-ryzen­-processors­/amd­-ryzen­-7­-5000­-g­-series­-desktop­-processors­-radeon­-graphics­/amd­). Na internetu Váš problém popsán není? Jako poslední možnost ­(pokud všechno selže­) lze aktualizace OS zakázat, což provádím takto: antimalware ESET Internet Security → nastavení → Internetová ochrana → Ochrana přístupu na web → Správa seznamu URL adres → Změnit → Blokované ­(dvojklik myši­) → Přidat → Přidat masku → *microsoft* → OK, OK, OK. Pak už se žádná další aktualizace nestáhne :­-­).
Odpovědět0  0
unreall, 7.11.2023, 17:56:
Není to tak jednoduché, jak píšete: https:­/­/www.idnes.cz­/technet­/software­/ssd­-ssd­-disk­-windows­-nastaveni­-rychlost­-defragmentace.A220516_144519_software_dvr
Otázka je, zda Váš problém je zaviněn nějakou konkrétní aktualizací OS. Jaký přesně máte počítač?
Odpovědět0  0
unreall, 6.11.2023, 16:36:
To máte tedy velkou smůlu. Doma máme dva ntbooky s Win 10 Pro 64bit a žádné potíže jsme nikdy neměli. Instaluji všechny aktualizace ­(včetně doporučených­), pravidelně čistím ­(CCleaner Pro, velmi dobrý je bezplatný HD Cleaner od Kurta Zimmermanna­). Ověřte verzi BIOS, pokud máte zastaralou verzi, mohl by pomoci Update BIOS. Zkuste stáhnout program UltraDefrag ­(UD­) ­- bezplatná verze 7.1.1 je zde: https:­/­/sourceforge.net­/projects­/ultradefrag­/files­/stable­-release­/7.1.1­/. UD umí optimalizovat data na disku, opravuje i chyby, samozřejmě defragmentuje. Pokud máte dostatek času, zapněte v nastavení ­(menu ­"Akce­" v horní liště vlevo­) ­"Deep Action­" a zvolte ­"Plnou optimalizaci­". Může to zabrat až několik desítek hodin. Nebo počítač svěřte specialistům, často je to nejlepší řešení :­-­).
Odpovědět0  0
Jakou verzi Windows máte? Já mám od 04­/2023 Win 11 Pro na novém desktopu ­(MB Asus, platforma AMD­) a žádné podstatnější problémy jsem neměl. Aktualizace instaluji cca každé 3 měsíce.
Odpovědět0  0
Neměl byste se vyjadřovat k HW, o kterém zjevně nevíte nic. Ale když Vám nevadí, že jste směšný ... :­-D.
Odpovědět1  0
@ Akuh 24.10.2023, 18:20: Díky za info, vidím to stejně :­-­).
Odpovědět2  0
Otázka je, zda bude nutné přepracovat systémový a aplikační SW. V kladném případě by to mohlo nástup běžných spotřebitelských ARM procesorů brzdit.
Odpovědět1  0
Zajímavé, možná se přidá i INTEL. Možná se už ­"přidal­", nemám přehled. Rád bych se dožil možnosti porovnat výkon a spotřebu CPU x86 a CPU ARM v desktopu. Windows pro ARM budou doufám srovnatelně kvalitní jako klasické Windows. Nebo dokonce lepší?
Odpovědět0  0
Patice bude nová ­(jak jinak !­), takže byznys s MB zaručen :­-D. Snad si to někdo koupí ...
Odpovědět3  0
Celý slavný Apple je spolek amatérů, kteří si hrají na elitu.
Odpovědět0  2
Speedometer je bullshit.
Odpovědět3  1
Legrační akce. Asi jako začít ­"vyšetřovat­" monopol amerického dolaru v mezinárodním obchodování.
Odpovědět1  0
Když to malinko přeženu ­- iPhone si může koupit jen totální lama.
Odpovědět7  5
Text ­"...může pomocí generativní AI přečíst maily a přinést z nich zkrácený výtah­" je pozoruhodný. Takže Microsoft má přístup k obsahu e­-mailů?
Copilot je zrůdnost.
Odpovědět0  1
Vy tomu říkáte ­"cesta­", ale naštěstí je to jen totální utopie.
Odpovědět0  2
Robot tohoto typu je kolosální kravina. Až uživatel zjistí, kolik času a peněz bude stát jeho provoz a údržba, rychle se ho zbaví. Ono k tomu ani nedojde, neboť to nikdo kupovat nebude.
Odpovědět2  5
Artemis byla bohyní? Dle mého skromného mínění stále ještě je :­-­).
Formulace ­"...abychom se konečně mohli začít rozšiřovat za hranice Země­" je fascinující. Já opravdu něco tak zajímavějšího neslyšel. Já seděl na větvi. Doktor Grygar nebo zum Beispiel doktor Drábek povídají také zajímavosti, ale proti panu Polívkovi to jsou úplné voloviny. Přistání lidí na Marsu: pokud k němu dojde, pak doufám, že přispěje k pochopení faktu, že osidlovat Mars je blbost.
Odpovědět0  2
Tohle bude superpropadák.
Odpovědět0  5
Milý Elone, nic není úplně pro všechny.
Odpovědět0  0
To je dobře, že Apple má své nadšené fanoušky. Vždy, když jdu okolo prodejny Apple, nejsou tam žádní nebo skoro žádní zájemci o tyto skvělé produkty. S vínem opatrně ­(https:­/­/www.sportvitalpro.cz­/zdravi­/jak­-moc­-je­-opravdu­-skodlivy­-alkohol­).
Odpovědět0  0
Podle mě se na tom pracuje po celém světě už dlouho, databáze by měly jít koupit. Podle mě není nutné simulovat absolutně všechny buňky, nezbytně nutný počet by měl jít odhadnout ­(aby výsledky simulace byly dostatečně relevantní­).
Odpovědět0  0
Zuckerberg je chytrý, tenhle džob by mohl být ziskový. Doufám, že Zuckerbergův superpočítač ­(něco přes 1000 GPU Nvidia H100­) bude mít dostatečný výkon. Microsoft a NVIDIA připravují superpočítač, který bude obsahovat desítky tisíc akcelerátorů Nvidia A100 a H100 ­- https:­/­/www.svethardware.cz­/nvidia­-a­-microsoft­-postavi­-obri­-cloudovy­-superpocitac­-s­-a100­-a­-h100­/58611.
Odpovědět0  1
Mám skoro dojem, že Mr. Son_of_the_bit dostal výpověď, takže jako nezaměstnaný má dost času ­"tapetovat­".
Odpovědět1  0
Jsem rád, že jste ­"zásadový­". Už herec Jiří Sovák říkal, že člověk může říkat jakoukoli blbost, ale musí za ní stát. Sluníčka si doplňte sám.
Odpovědět0  0
ARM sice roste, ale nikdy nebude univerzální, natož jedinou životaschopnou platformou, x86 bude fungovat i nadále, nelze hovořit o jejím konci, to je hloupost.
Odpovědět0  0
ARM je sice ­"dobrý­", ale x86 tu bude ještě dlouho. S věštěním opatrně, není to tak jednoduché, jak píšete. Akcie INTELu rostou, někdo asi něco nechápe.
Odpovědět0  0
Podceňování firmy ARM Ltd. je zcela mimo realitu. Intel má velký zájem o podíl v této firmě. ARM brzy vstoupí na americkou burzu Nasdaq a získá kapitál ve výši 30 až 70 mld USD. Alphabet, Meta a Amazon vyrábějí vlastní čipy, což znamená větší odbyt pro ARM. Určitým problémem je, že vlastník ARMu SoftBank ­(Japonsko­) nemá pod kontrolou čínskou divizi ARMu ­(čínský trh generuje Armu čtvrtinu tržeb­).
Odpovědět0  0
Pokud se někomu ­"zpomaluje­" Android, nebude to vina OS ­(Googlu­). Je nutné pravidelně a včas stahovat aktualizace OS i všech aplikací, potom optimalizovat a čistit ­(mazat veškerý nepotřebný balast­).
Odpovědět1  2
Podle mě se AI už nikdy ­"nezbavíme­", NVIDIA měla velmi dobrý odhad. Vím, že můj názor nemusí být správný, ale musím na něm trvat :­-­).
Odpovědět6  0
Odpusťte si nadávky. Takoví jako vy jsou neštěstí.
Odpovědět0  0
Vůbec nejde o to, kdo má větší pravdu, ale o to, kdo je ve větší pohodě. Son_of_the_bit jasně vede :­-D.
Odpovědět0  0
Věta ­"Lockheed Martin se pouští do vývoje rakety na termální jaderný pohon­" neznamená nic víc, než že se budou pokoušet vyvinout nějaké takové zařízení. Jsem přesvědčen, že problémy, které budou s realizací záměru spojeny, jsou tak gigantické, že půjde o proces na desítky let, možná i mnohem delší. Nakonec se mohou dopracovat i ke zjištění, že to nelze uspokojivě realizovat ­(tj. tak, aby to hlavně bylo dostatečně bezpečné a spolehlivé­).
Odpovědět0  0
@ Son_of_the_bit, 29.7.2023, 12:30h:
Klasické počítače můžou taky ­(a to velmi brzy­) dostat na zadek od kvantových počítačů ­(resp. od nějakých hybridů obou kategorií­). Pokud by k tomu došlo, děly by se velké věci ­(téměř jistě i velmi neradostné­).
Odpovědět1  0
@ kutil05, 28.7.2023, 9:11h:
Kdyby ta koncepce, kterou se snaží realizovat dr. Danilák, byla životaschopná, pak by bylo velmi neobvyklé, že by se jí už dávno nechopila některá z firem, v níž pracují nejlepší mozky světa.
Odpovědět1  0
@ haunter, 28.7.2023, 23:26h:
Výroba baterií založených na technologii HE3DA se rozjíždí ­- info např. zde: https:­/­/oze.tzb­-info.cz­/akumulace­-elektriny­/24844­-he3da­-vyroba­-na­-konci­-roku­-2022Mj. Jsou zde popsány důvody opožděného náběhu výroby. Byl bych opatrný s nějakým zesměšňováním podobných projektů, je to velmi laciné. Lidi, kteří se snaží přinést něco nového, to nemají snadné a zaslouží spíše obdiv.
Odpovědět1  0
@ kutil05, 27.7.2023, 21:54h:
Zdá se, že Tachyum ještě ­"žije­": https:­/­/www.e15.cz­/byznys­/technologie­-a­-media­/slovensky­-procesor­-ma­-po­-letitem­-zpozdeni­-a­-sabotazi­-jit­-do­-vyroby­-dostal­-stovky­-milionu­-z­-eu­-1399233. Podle tohoto článku může Tachyum získat dotaci 26,4 milionu dolarů od Evropské unie. Radoslav Danilák je ­"muž velkého formátu­", mj. prohlásil: „Ohrožujeme některé velké firmy typu Intel.­" Neuvěřitelné.
Odpovědět0  1
A co teprve až Tachyum začne chrlit procesory Prodigy. Nemohu se dočkat :­-­).
Odpovědět0  0
@ prasopras, 27.7.2023, 19:22h: Předčasná publicita je u podobných projektů nežádoucí. Vytrubovat cokoli příliš brzy není moc chytré. To dělají jen potápějící se firmy ­(Intel­).
Odpovědět4  0
Cena akcií INTELu v posledních měsících roste. ­"Optimistických­" investorů je zřejmě ­"dostatek­".
Odpovědět0  1
To se asi Applu moc nelíbí. Samsung je a bude pro TSMC těžký soupeř. Další vývoj by mohl být hodně zajímavý. Samsung investuje obrovské sumy peněz a mj. začal spolupracovat s Tesla Motors, to říká mnoho.
Odpovědět1  0
Doufám, že Mr. ­"Son_of_the_bit­" vydá své komentáře jako knižní publikaci. Bude to trhák století.
Odpovědět4  0
Měl bych na Vás prosbičku ­- nekomolte jazyk ­(vadí mi to, je to přízznak úpadku­) ­- slevnit je nesprávný tvar ­(správné je zlevnit­).
S tím drcením AMD ze strany Intelu jste spíše zcela mimo. Peníze nejsou všemocné. Intel je už dost dlouho spolehlivě až druhý. Vedení AMD není tak ­"hloupé­", jak si myslíte.
Odpovědět0  0
16jádrový procesor s podporou 12 vláken ­- Intel se musel zbláznit
Odpovědět2  0
Meta všem ­(nebo skoro všem­) ovcím umete cestu do ráje :­-D :­-D :­-D
Odpovědět1  0
a proto se vrátíme k parnímu stroji :­-D
Odpovědět2  2
Někteří lidi nebudou nikdy spokojení s ničím. To je tedy opravdu hrůza, že svetHW píše hodně o elektromobilitě ­(EM­), fotovoltaice atp. A to si představte, že existuje web, který píše výhradně o EM ­(fdrive­). Naštěstí jsou i jiné české weby, které se zabývají HW a SW a moře zahraničních. Každý web ať si píše o čem chce, nevím, co je na tom špatného. Více pozitivizmu.
Odpovědět4  2
kanón by ale musel být elektrický !
Odpovědět0  0
Zatím. Je ale pravděpodobné, že později budou uvedeny i modely pro ­"běžné zákazníky­".
Odpovědět0  0
Otázka ­"kolik to žere­" je naprosto legitimní a správná. Můj odhad: lasery budou mít ­"malou spotřebu­". Horší je jiný problém ­- disky s HAMR jsou náchylnější k chybám polohování hlavy v důsledku vysokofrekvenčních vibrací běžných ve stojanech datových center, což sníží jejich výkon. Vibrace jsou způsobeny ventilátory, blízkými pevnými disky a rotačními silami pevných disků. Společnost DropBox plánuje řešit vibrace ve svých serverech 7. generace s pomocí ­"HDD Dynamics specifications­" v rámci projektu ­"Open Compute Project­". zdroj: https:­/­/www.anandtech.com­/show­/18766­/dropbox­-shares­-hamr­-drive­-prep­-reducing­-vibrations
Odpovědět0  0
Mezinárodní tým vědců ­(jeden z nich je Čech­) zkoumá valouny ze dna oceánů, které se ukázaly jako skvělá databanka, protože se v nich ukládají různé prvky ­(např. kovy­) a analýzou jednotlivých vrstev byl získán přehled o teplotách a o počasí , které panovalo na Zeměkouli v posledních cca pěti milionech let. Zjistilo se tak, že za tu dobu proběhlo 7 cyklů, kdy tání pevninských antarktických ledovců mělo za následek ochlazování oceánů na jižní polokouli, obrovské masy chladné vody pomalu proudily na sever a severní polokoule se ochlazovala a zaledňovala. Oteplování oblastí na jihu a reciproční ochlazování na severu je přirozeným přírodním ­"rituálem­", který nelze nijak ovlivnit, probíhal, probíhá a bude probíhat. Článek o tom byl uveřejněn letos v časopisu ­"Nový prostor­", bylo to v dubnovém nebo březnovém čísle. Momentálně pravděpodobně probíhá oteplování na jihu a sever by se tudíž měl pomalu ale jistě ochlazovat. Samozřejmě Vám neřeknu přesné časové konsekvence.
Když Vám vadí teplo z těžby bitcoinu, vadí Vám rovněž např. teplo, které vzniká osvětlením reklamních poutačů a billboardů, provozem fotbalových a jiných stadionů, luxusních hotelů atd, to jsou přece taky ­"zbytné­" provozy :­-­).
Na rozdíl od Vás jsem přesvědčen, že bitcoin je vynález, který si zaslouží Nobelovu cenu za ekonomii, což se dle mého skromného mínění potvrdí během několika desítek následujících let.
Odpovědět3  1
Klid, severní polokoule se začíná zaledňovat, takže trocha tepla z všelijakého HW to nemůže nijak významněji ovlivnit :­-­).
Odpovědět1  0
Před pár lety v diskuzi na českém webu nějací ­"amatérští experti­" předpovídali úpadek firmy NVIDIA. Že prý ­"nemá odbyt­". Čeští ­"specialisté­" jsou vážně světová extratřída :­-D :­-D :­-D. Možná to byli příznivci ­"umělé hlouposti­" :­-D.
Odpovědět1  0
Název ­"Meta­" je ­"chytrý­". Firma vymetených, pro vymetené.
Odpovědět0  2
Ani umělá inteligence nedokáže z hloupé platformy udělat chytrou. Manipulátoři všech zemí spojte se!
Odpovědět2  0
Slepá ulička, Musk musel zešílet. Zatím ani neví, zda a kdy bude robot skutečně ­"dostatečně kvalitní­" a už plánuje, kolik jich prodá. Kdo by si chtěl přidělávat práci a starat se o poruchového robota, který zabírá docela dost místa a jeho provoz a servis nebude zadarmo. Fakt blázen, a to jsem stále ještě jeho fanoušek.
Odpovědět0  0
Spotřeba sama o sobě není až tak významný faktor. Jak je v článku uvedeno ­- náklady na spotřebu se bezpochyby zaplatí vyšší efektivitou, jinak by nové procesory těžko našly odbyt. S chlazením též nebude problém, procáky jsou stavěny na mnohem vyšší teploty než bývalo zvykem dříve a nepochybně bude vše optimalizováno a monitorováno příslušným softwarem.
Odpovědět0  0
Je šokující, do jak obří krize se Intel vlastní vinou dostal. Nejbližších několik let bude pro Intel možná nejdůležitějším obdobím v celé dosavadní historii firmy. Ambice má stále velké, leč jejich naplňování se příliš nedaří. Plánovaná výstavba dotované továrny v Evropě je chybné politické rozhodnutí, které dopadne spíše špatně. Nelze vyloučit ani krach firmy. Pokud k tomu dojde, je otázka, zda by se našel zájemce o převzetí některých divizí či výrobních kapacit Intelu. Náklady takové operace by byly téměř jistě značné.
Odpovědět0  0
omluva :­-)
Odpovědět0  0
Maximální podporovaná teplota má být +100°C :­-­).
Odpovědět0  3
Odpověď Intelu bude drtivá ­- ke každému serverovému CPU bude přibalena kapesní elektrárna, palivo bude libovolné.
Odpovědět2  0
Pohon předního kola není moc chytrý, v prudším stoupání na mokru nebo na šotolině nemá přední kolo takovou účinnost, není dostatečně zatížené, může prokluzovat.
Odpovědět0  0
Excelentní kreativci, skvělá práce. Pane autore, díky za pobavení :­-­).
Odpovědět1  0
ČR je superstát ­- většinou počká, až ji většina světa předběhne, potom se ­"baví­" tím, že ostatním radí, jak to mají dělat. Spekulanti Cínovec zdá se dosud nerozlouskli.
Odpovědět3  1