www.svethardware.cz
>
>
>

Donald Trump říká, že je imunní proti COVID-19: Twitter mu označil tweet

Donald Trump říká, že je imunní proti COVID-19: Twitter mu označil tweet
, , aktualita
Twitter se opět pustil do křížku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten po prodělané koronavirové infekci tvrdí, že je imunní proti COVID-19 a nemůže ji ani šířit. Sociální síti se takové prohlášení nelíbí.
K oblíbeným
reklama
Americký prezident Donald Trump velmi rád používá sociální sítě, kterým se ale jeho mnohdy zavádějící výroky nelíbí. Jen pár dní poté, co COVID-19 ohodnotil jako méně závažný než chřipka (což mu Facebook smazal a Twitter označil), tu má další problém s Twitterem. Donald Trump totiž ve svém tweetu řekl, že od doktorů z Bílého domu dostal propustku, což znamená, že COVID-19 už nemůže dostat, je plně imunní a nemůže ho ani šířit.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Twitter to opět označil jako za příspěvek porušující podmínky ohledně šíření dezinformací ohledně koronaviru. Ukázalo se už několik případů, kdy lidé chytli COVID-19 podruhé a dosavadní zkušenosti jen napovídají, že je člověk po prodělání infekce pravděpodobně imunní jen po nepříliš dlouhou dobu (zpravidla se uvádí 2-4 měsíce). Případů ale zatím není mnoho, aby se z nich daly vyvozovat nějaké přesnější statistiky a už vůbec to nestačí na to, aby někdo mohl kategoricky tvrdit, že už nemoc nechytne. Tweet byl sice označen za závadný a potenciálně škodlivý, ale ve veřejném zájmu byl na platformě zachován.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek