www.svethardware.cz
>
>
>

Doom Eternal: příkladná optimalizace id Tech 7

Doom Eternal: příkladná optimalizace id Tech 7
, , aktualita
Dnes přichází peklo na Zemi, naštěstí zatím jen to virtuální ve hře Doom Eternal, který je založen opět na nové verzi enginu id Tech, a to s pořadovým číslem 7. Jaký výkon v něm mají grafické karty? 
K oblíbeným
reklama
Doom Eternal může běžet až na 1000 FPS, ale bylo by bláhové se domnívat, že toho nějaká sestava dosáhne, pokud půjde o použitelné rozlišení a kvalitu. A i kdyby ano, stejně nám to bude k ničemu, a to ne kvůli diskutabilnímu přínosu takové snímkovací frekvence, ale kvůli tomu, že ji nezvládne žádný dostupný monitor. 
 
 
Server techPowerUp se už podíval na Doom Eternal z technické stránky a odhalil i to, že nároky na kapacitu paměti grafické karty mohou být velice krvavé, pokud jde o nastavení kvality Ultra Nightmare, a to i při nízkém rozlišení. A ve 4K už nestačí ani 8 GB, jenomže veškeré testy byly poté provedeny právě na stejné nastavení kvality a nenaznačují, že by karty se 6 GB či dokonce 3 GB paměti nějak výrazně nestíhaly.
 
Ve skutečnosti je tomu spíše naopak, posuďte sami: 
 
 
Na nejvyšší detaily si ve Full HD zahrajeme na plynulých 60 FPS i s 3GB verzí GeForce GTX 1060. Co se týče výkonu karet AMD vs. NVIDIA, v případě klasického souboje GTX 1060 6GB vs. RX 580 vychází lépe AMD, ale jinak je RX Vega 64 přesně na úrovni "odvěké" soupeřky, GeForce GTX 1080 a i nové Navi jsou tam, kde jsme je mohli čekat. 
 
 
A pokud by někdo rád už rovnou hrál v rozlišení Ultra HD, máme tu dobrou zprávu. Doom Eternal na rovněž nejvyšší detaily v tomto rozlišení zvládne na cca 60 FPS i Vega 64 nebo RTX 2060 Super, což rozhodně nejsou karty, od nichž by se to dalo čekat. Cokoliv výkonnějšího už nám přinese další snímky za sekundu, a to až ke 106 FPS v případě RTX 2080 Ti. No a pokud zrovna nemusíte mít rovnou 60 FPS a stačí vám relativně plynulý obraz, mohou stačit i moderní GTX 1600, výkonnější staré Pascaly a ani s RX 580 či 590 to nebude špatné. 
 
Není pak divu, že dle nově prováděné analýzy serveru techPowerUp mají karty v Doom Eternal v průměru o cca 30 až 50 procent vyšší snímkovací frekvenci. Na druhou stranu lze říci, že grafika v Doom Eternal je v podstatě na dnešní poměry AAA her jednoduchá z hlediska komplexnosti scén a také se poukazuje na textury s nižším rozlišením, ovšem to neznamená, že tato hra celkově nevypadá dobře. Díky svým nárokům navíc bude celkově přístupnější více hráčům a to se cení. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů