www.svethardware.cz
>
>
>

Doom Eternal: příkladná optimalizace id Tech 7

Doom Eternal: příkladná optimalizace id Tech 7
, , aktualita
Dnes přichází peklo na Zemi, naštěstí zatím jen to virtuální ve hře Doom Eternal, který je založen opět na nové verzi enginu id Tech, a to s pořadovým číslem 7. Jaký výkon v něm mají grafické karty? 
K oblíbeným
reklama
Doom Eternal může běžet až na 1000 FPS, ale bylo by bláhové se domnívat, že toho nějaká sestava dosáhne, pokud půjde o použitelné rozlišení a kvalitu. A i kdyby ano, stejně nám to bude k ničemu, a to ne kvůli diskutabilnímu přínosu takové snímkovací frekvence, ale kvůli tomu, že ji nezvládne žádný dostupný monitor. 
 
 
Server techPowerUp se už podíval na Doom Eternal z technické stránky a odhalil i to, že nároky na kapacitu paměti grafické karty mohou být velice krvavé, pokud jde o nastavení kvality Ultra Nightmare, a to i při nízkém rozlišení. A ve 4K už nestačí ani 8 GB, jenomže veškeré testy byly poté provedeny právě na stejné nastavení kvality a nenaznačují, že by karty se 6 GB či dokonce 3 GB paměti nějak výrazně nestíhaly.
 
Ve skutečnosti je tomu spíše naopak, posuďte sami: 
 
 
Na nejvyšší detaily si ve Full HD zahrajeme na plynulých 60 FPS i s 3GB verzí GeForce GTX 1060. Co se týče výkonu karet AMD vs. NVIDIA, v případě klasického souboje GTX 1060 6GB vs. RX 580 vychází lépe AMD, ale jinak je RX Vega 64 přesně na úrovni "odvěké" soupeřky, GeForce GTX 1080 a i nové Navi jsou tam, kde jsme je mohli čekat. 
 
 
A pokud by někdo rád už rovnou hrál v rozlišení Ultra HD, máme tu dobrou zprávu. Doom Eternal na rovněž nejvyšší detaily v tomto rozlišení zvládne na cca 60 FPS i Vega 64 nebo RTX 2060 Super, což rozhodně nejsou karty, od nichž by se to dalo čekat. Cokoliv výkonnějšího už nám přinese další snímky za sekundu, a to až ke 106 FPS v případě RTX 2080 Ti. No a pokud zrovna nemusíte mít rovnou 60 FPS a stačí vám relativně plynulý obraz, mohou stačit i moderní GTX 1600, výkonnější staré Pascaly a ani s RX 580 či 590 to nebude špatné. 
 
Není pak divu, že dle nově prováděné analýzy serveru techPowerUp mají karty v Doom Eternal v průměru o cca 30 až 50 procent vyšší snímkovací frekvenci. Na druhou stranu lze říci, že grafika v Doom Eternal je v podstatě na dnešní poměry AAA her jednoduchá z hlediska komplexnosti scén a také se poukazuje na textury s nižším rozlišením, ovšem to neznamená, že tato hra celkově nevypadá dobře. Díky svým nárokům navíc bude celkově přístupnější více hráčům a to se cení. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře