Doom Eternal přinese nejen peklo na Zemi, ale Orion pro pohotovější streaming

Doom Eternal přinese nejen peklo na Zemi, ale Orion pro pohotovější streaming
, , aktualita
O tradičním streamingu her je možná předčasné mluvit, když dosud žádná taková služba ještě nefunguje, nicméně Orion od Bethesdy bude jiný. Tato služba bude představena společně s nástupem titulu Doom Eternal. 
K oblíbeným
reklama
Doom Eternal je novodobý Doom II, takže peklo se nám nasáčkuje přímo na matičku Zemi a my budeme ďáblíky tentokrát kosit i v troskách měst. Nám ale nyní nejde o samotnou hru, ale o streamovací službu Orion, která ji doprovodí na trh. Mluví se o tom, že Orion bude součástí her, což pomůže tomu, aby byl streaming celkově lepší. To si asi zaslouží vysvětlit, že?
 
 
Mezi obvykle streamovací služby můžeme zařadit třeba Microsoft xCloud či NVIDIA GeForce Now a vypadá to, že tou nejběžnější se stane Google Stadia. Koncept je jasný, náš počítač či jiné zařízení funguje v podstatě jako terminál či jen vstupně/výstupní zařízení, potřebná data putují přes internet a veškerý rendering a provoz hry obstarávají vzdálené servery. Orion však takto fungovat nemá.  
 
Běžný problém streamovacích služeb tkví v tom, že je třeba zajistit bezproblémový a pohotový tok dat mezi námi a serverem. To klade nároky jednak na celkovou propustnost (konkrétně download) a pak na co nejkratší zpoždění v obou směrech komunikace. Při brouzdání internetem jsou nám občasné krátké výpadky volné a streamované video zase využívá mezipaměť, která je dokáže vykrýt. Při streamování her je ale každý problém z přenosem ihned patrný a otravný.
 
 
Právě do toho přichází služba Orion jako doplněk streamovacích služeb a samotných her, přičemž dle Bethesdy může být integrován do jakéhokoliv enginu i streamovací technologie. Nicméně se zatím vůbec nedozvíme, o jaké technologie konkrétně jde a co dělají, jen že slouží k celkové optimalizaci streamování. 
 
Tato služba má mít dopad jak na zpoždění komunikace, tak na celkový objem přenášených dat a Bethesda dává příklad týkající se služby Google Stadia. Ta potřebuje pro hraní v 1080p propustnost 25 Mb/s, což může Orion srazit jen na 15 Mb/s a pro 4K platí snížení z 35 Mb/s na 21 Mb/s. 
 
Dle serveru Extremetech se technologie Orion týkají především back endu a kódování jednotlivých snímků, jež se zrychlí zhruba o třetinu, přičemž nároky na výkon klesnou o pětinu. Servery tak prostě a jednoduše budou moci připravovat stream rychleji, čímž se zvětší prostor pro zpoždění komunikace na cestě k uživateli. Streaming tak bude dostupnější pro více lidí, ale potřeba stabilního připojení samozřejmě zůstane, s tou nic neudělá sebelepší optimalizace. 
 
Bethesda plánuje, že Orion vyzkouší právě s Doom Eternal. Nechce k tomu ale využít žádnou existující streamovací službu třetí strany, ale vlastní prostředky a nabídnout chce 4K při 60 FPS. Doom Eternal pak přijde i pro Google Stadia, ale zda i s podporou Orionu, toť otázka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře