reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
15.12.2014, Jan Vítek, návod
I tento měsíc si představíme námi doporučené konfigurace, jež jsou vhodné pro různá využití (od levných a malých nettopů až po herní a vysoce výkonné sestavy). Počínaje tímto dílem také upravujeme koncept těchto článků.
seipy (1) | 6.1.201513:45
Dávám teď něco podobného do kupy a všiml jsem si, že tam máte procesor Intel Pentium G3250, který ale podporuje nejvíce dual channel DDR3­-1333, takže doporučuji vyměnit za procesor Intel Pentium G3420, který je za podobnou cenu, má stejnou frekvenci a podporuje DDR3­-1600 stejně jako deska a paměti.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jan Vítek (3364) | 12.1.20158:50
Koukám, že CZC je má dokonce za naprosto stejnou cenu, takže i když bude reálný důsledek pro kancelářskou sestavu téměř zanedbatelný, není důvod, proč ne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
PepinoCZ (1) | 5.1.201511:40
Take bych poprosil, jestli by se obcas nemohla vyskytnout sestava pro Foto. Idealni pro baliky fotoeditoru, generovani HDR, pro praci s ilustracemi a vektorovou grafikou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
gaDzin (11) | 2.1.201520:00
Odkaz na doporucene monitory otevre prehled clanku o doporucenych monitorech. To je fajn, ale posledni clanek byl vydan v prosinci 2013. Radeji bych ten odkaz nedaval.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
kubusf (7) | 1.1.201522:42

V loňském roce ­( pardon předloňském ­- 2013 ­) byla na Svět HW ukončena nabídka možných doporučených sestav pro práci s Foto. Chápu, že ppod. většina uživatelů zdejšího ­"podnebí­" asi nebudou fotografové. Ale co se týče odborných a uživatelských poznatků a názorů jsou toto zřejmě ty správné stránky, kde takovou tématikou zabývat. Nejde o to, jestli s ukončením souhlasím, nebo ne, ale pokud jsem se pokoušel zjistit informace jinde, většinou jsem neuspěl, nebo se dočetl obdobně všeobecných doporučení.
Nemyslím, že by se fotografií zabývalo tak mizivé procento obyvatel, aby nestálo za to se takovému tématu seriozně věnovat. Na ­"bratrské­" Digimánii obdobné fórum vytvořeno nebylo ­- zřejmě právě z důvodu, že podrobně se na PC zaměřují právě tyto stránky.
Pokud by mělo obdobné hodnocení PC sestav obnoveno ­- mělo by to cenu pro fotografy, kteří upravují fotografie na amatérské úrovni. Amatérské se nerovná ­- začátečnické, nebo neumělské. Dnešní SW ve kterých se upravují videa a fotografie jsou sofistikované programy a jejich zvládnutí je vědomostně náročné ­- úměrně pak využití jejich potenciálu. Pro obdobné ­"garfické­" postupy je potřeba držet, znát i užívat a udržovat odpovídající HW. Mám za to, že profesionálům nemá cenu v tomto ­"radit­". Tak jako si žádný dobý ale amatérský fotograf nepořídí foto výbavu v ceně luxusního sporťáku obdobně si nebude pořizovat HW pro řízení kosmické stanice.
Třebas se zde najde někdo znalý, kdo by stvořil a publikoval zde, nebo na Digimánii seriózní článek zabývající se touto tématikou........? Je to pole neorané... :­-/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (945) | 22.1.20151:45
Tehdy šlo o takový mix pro foto, video a rendering.

Do aktuálního lednového vydání teď doplnil Milan Šurkala novou kapitolu věnující se PC sestavě právě pro fotografy včetně příslušenství: http:­/­/www.svethardware.cz­/doporucene­-pc­-sestavy­-2015­/39854­-7

Snad Vám tedy bude nápomocna a děkuji za konstruktivní zpětnou vazbu :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
koutnak (12) | 15.12.201410:36
Je mi jasné, že zájemci o CAD sestavu jsou spíše menšinovými zákazníky, ale nebylo by možné alespoň 1÷2x ročně zařadit i takovouto sestavu?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
snajprik (1475) | 19.12.201417:05
Na CAD programi potrebujes procesor od Intelu, SSD idealne 240GB+ disk na zalohu, a GPU od nvidie.
Taka zostava na CAD system je najvhodnejsia ta Game a operacny system windows 7 64 bit.
Ale program rozbehnes na hocicom aj na AMD aj ked efektivnost uz nieje taka, lebo programatori to robia vylucne na Intel. Kolega mal GPU od AMD a tiez zeby to islo pomalsie sa povedat neda.
Tak ze vseobecna zostava pre CAD programi je Intel i5, i7, GPU od nvidie s viac ram 2GB, ram 16GB, SSD 240GB+ disk, W7 64 bit. Monitor preferujem cim vaci tym lepsi viac miesta na rozlozenie ikoniek.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.