reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Doporučené PC skříně - září 2011

, , článek
Doporučené PC skříně - září 2011
Dnes odstartujeme pravidelný seriál, který se bude týkat aktuálních počítačových skříní, jež si zaslouží pozornost. Pokud se zrovna po nějaké poohlížíte, nebo jste jen zvědaví na dnešní nabídku, pusťte se do čtení.
Doporučené PC skříně - září 2011
Pokud máte zájem o velkou počítačovou skříň, měli byste mít pro ni připravenou rozsáhlou a výkonnou sestavu založenou na základní desce ATX či dokonce Extended ATX, více pevných disků i grafických karet. Pokud ne, klidně můžete tuto sekci přeskočit, protože pro vás skříně Big Tower nemají smysl.


Antec DF-85 Dark Fleet (recenze techPowerUp!)


Známý výrobce zdrojů a skříní má také svého zástupce mezi velkými modely, a to DF-85 Dark Fleet jako alternativu k modelu DF-30, který však patří mezi Middle Towery. Model DF-85 je vysoký a vyrobený z klasického materiálu - oceli SECC. Zaujmout se snaží především agresivním designem.

Už od pohledu také zjistíme, že je vybaven mnoha ventilátory. Konkrétně dostaneme celkem pět 120mm a další dva 140mm, což rozhodně nebývá zvykem. Dostaneme také více než dost interních pozic pro pevné disky, možnost regulovat otáčky instalovaných ventilátorů a vyvedení rozhraní USB 3.0 na vrchní panel. Také prostoru uvnitř je více než dost, ale to by mělo být průvodním jevem všech skříní typu Big Tower.

Na druhou stranu si uživatelé a recenzenti stěžují na slabší příslušenství a možnosti pro správu kabeláže a s takovým množstvím ventilátorů bude rovněž těžké zajistit klidný provoz a snadnou údržbu.


Model
Antec DF-85 Dark Fleet
Rozměry
213 x 596 x 505 mm (Š, V, H)
Hmotnost
11 kg
Materiál
SECC
Kompatibilita
Micro ATX, ATX
Šachty
3x 5,25"
9x 3,25" interní
1x 2,5" interní
1x 2,5" externí
Přední I/O panel
1 x USB 3.0, 3x USB 2.0, Line out, Mic
Sloty
7x
Chlazení
3x přední 120mm ventilátor (červené LED)
2x zadní 120mm ventilátor TwoCool
2x 140mm ventilátor TwoCool
1x boční pozice pro 120mm ventilátor
Verze
černá
Antec DF-85 Dark Fleet lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Antec DF-85 Dark Fleet poskytuje server Heureka.czBitFenix Colossus (recenze SHW)


Námi recenzovaná skříň Colossus od firmy BitFenix se od jiných modelů liší už na první pohled díky svým rozeklaným linkám na bočnicích a předním panelu, které jsou podsvíceny modře nebo červeně. Je to takový mohutný obrněnec, ovšem pouze na pohled, neboť přední uzamykatelný panel je z plastu, jakož i světlé výplně bočnic.

Tato skříň nás může přesvědčit svým slušným zpracováním a pevným tělem. Dále nabízí osvědčené vnitřní uspořádání se zdrojem vespod, jako valná většina dnešních modelů ale jsou to právě vnější úpravy, jimiž se odlišuje od ostatních. Můžeme si totiž do její vrchní "vaničky" s porty uzamknout třeba mobil, aby se v něm někdo nešťoural a pak výrobce myslel i na uspořádané vyvedení kabelů od zmíněných portů, aby nevlály všude kolem skříně. Dvířka je také možné upravit tak, aby se otevírala na druhou stranu.

Jinak je tato skříň jednoduše slušným ztvárněním moderního konceptu včetně systému pro správu kabeláže, rychlého upínání komponent, využívá také velké ventilátory umístěné i nahoře a podporuje vodní chlazení.


Model
BitFenix Colossus
Rozměry
245 x 558 x 582 mm (Š x V x H) - Full Tower
Hmotnost
cca 16 kg
Materiál
SECC, ABS plast
Kompatibilita
Mini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
Vrchní I/O
2x USB 3.0, 2x USB 2.0, eSATA, Audio
Sloty
8x
Šachty
5x 5,25"
1x externí 3,5" (redukce pro jednu 5,25")
7x interní 3,5" / 2,5" (redukce z 3,5")
Chlazení
přední 230mm
zadní 120/140mm (volitelný)
vrchní 230mm, nebo 2x 120/140mm (volitelné)
spodní 120/140mm (volitelný)
Verze
černá nebo bílá
BitFenix Colossus lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu BitFenix Colossus poskytuje server Heureka.czCooler Master Cosmos Pure (recenze TWEAK.dk)


Řada Cosmos od firmy Cooler Master je velmi známá už řadu let. Začalo to již v roce 2007, kdy byl vypuštěn do světa Cosmos 1000 (recenze). Ten nás zaujal svým originálním a kvalitním zpracováním. Cooler Master je jednou z firem, která pochopila, že není vždy nutné chrlit na trh stále nové a nové modely, ale někdy stačí vzít jeden osvědčený a dále jej rozvíjet. Vznikl tedy Cosmos Black Edition, čekáme na Cosmos II a momentálně máme k dispozici Cosmos Pure a Cosmos S. Původní Cosmos 1000 je sice stále ještě v aktivní nabídce, avšak my se budeme zabývat trošku modernějším Cosmos Pure.Jedná se o skříň s netradičně zpracovaným interiérem a elegantním zevnějškem s praktickými madly pro přenášení. Výrobce použil kombinaci hliníku a materiálu SGCC, který je při stejné tloušťce pevnější než SECC a sestavil tohoto téměř 17kg velikána, do nějž se nebudeme bát umístit i velmi "nabušenou" počítačovou sestavu.

Samozřejmostí je řada ventilátorů pro kvalitní chlazení komponent, která je zde doplněna o větrný tunel pro grafické karty, dále dostaneme samostatné a uzavřené hliníkové šuplíky pro pevné disky, avšak na druhou stranu stále čekáme na podporu rozhraní USB 3.0. Aktuální řada Cosmos tedy má stále co nabídnout, ale je znát, že o další pokrok se postará asi až zmíněný Cosmos II. Ten můžeme očekávat již brzy, neboť byl ohlášen na říjen 2011.


Model
Cooler Master Cosmos Pure
Rozměry
266 x 598 x 628 mm (Š, V, H)
Hmotnost
16,9 kg
Materiál
hliník, SGCC
Kompatibilita
Micro ATX, ATX, E-ATX
Šachty
5x 5,25"
6x 3,5" interní
1x 3,5" externí
Přední I/O panel
4x USB 2.0, 1x FireWire, Line out, Mic
Sloty
7x
Chlazení
spodní 120mm ventilátor (1200 RPM, 17 dBA)
vrchní 2x 120mm ventilátor (1200 RPM, 17 dBA)
zadní 120mm ventilátor
pozice pro 120mm ventilátor u pevných disků
Verze
černá
Cooler Master Cosmos Pure ST lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Cooler Master Cosmos Pure ST poskytuje server Heureka.czCooler Master HAF X (recenze SHW)


Ocenění TREFA Světa hardware si odnesla tato skříň, která oproti Cosmosu sází na agresivní vzhled, který se bude hodit do karet především těm, kdo se snaží o sestavení herního počítače. A pořádně výkonného herního počítače, neboť HAF X pro to nabídne ideální podmínky.Jedná se o mohutnou skříň, což v této třídě není nic výjimečného, orientující se na výkonné chlazení s využitím velkých ventilátorů a posíleným chlazením grafických karet. Nemá tedy ani valný smysl si ji pořizovat, pokud ve svém systému nemáte alespoň dvě a k tomu řádně výkonný procesor a klidně i spoustu disků.

U této skříně se také na rozdíl od první generace Cosmos dočkáme rozhraní USB 3.0, ale nezapomnělo se ani na starší USB 2.0, eSATA a dokonce FireWire. Dále můžeme zmínit šuplíky pro rychlé zapojení pevných disků s rozhraním SATA (Hot-Swap) a potěší i přibalená kolečka, která u takové skříně jistě přijdou vhod.


Model
Cooler Master HAF X (RC-942-KKN1)
Typ
Full Tower
Rozměry
230 x 550 x 590 mm (Š x H x V)
Hmotnost
14,35 kg
Materiál
SECC, akrylát, perforovaný plech, plast
Pozice
4x externí 5,25
2x externí 3,5" SATA HDD
5x interní 3,5" HDD
2x 2,5" (na úkor externích 3,5")
Sloty
9x
Kompatibilita
M-ATX / ATX / E-ATX / GIGABYTE XL-ATI
Chlazení
Přední: 230 x 30 mm red LED x1 (vypínatelné podsvícení)
Vrchní: 200 x 30mm x2 (jeden volitelný)
Boční: 200 x 30mm fan x1
Zadní: 140 x 25mm fan x 1
VGA tunel: 120 x 25 mm nebo 120 x 38 mm x1 (volitelný)
Držák graf. karet: 80 x 15 mm fan x1 (volitelný)
I/O porty
2x SuperSpeed USB (USB 3.0)
2x USB 2.0
1x eSATA
1x IEEE1394 FireWire
3,5mm mikrofon a sluchátka
Verze
pouze celočerná
Cooler Master HAF 942 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Cooler Master HAF 942 poskytuje server Heureka.czCorsair Obsidian Series 800D (recenze guru3D.com)


Společnost Corsair nenabízí mnoho různých modelů skříní a pro Big Towery to platí dvojnásob. Obsidian Series 800D je v nabídce Corsairu ojedinělý svého druhu a jedná se o variaci na recenzovaný Obsidianu 700D. Jeho monolitického vzhledu bylo docíleno použitím ostře řezaných kusů matného plechu a broušeného hliníku s černou povrchovou úpravou. Obě verze, tedy 800D a 700D však můžeme brát jako jednu, protože jedinými dvěma výraznými rozdíly mezi nimi jsou, že 800D má okno v levé bočnici a vepředu také rychle přístupné čtyři pozice pro externí disky. Zajímavé také je, že verze 700D přišla na trh asi o rok později než 800D, a přesto zmizela z nabídky výrobce, zatímco starší model v ní přetrval. Zákazníci asi více slyšeli na ono boční okénko.

Pod hliníkovo-ocelovo-akrylovou krustou se ukrývá prostorný zevnějšek plný otvorů v trayi pro skryté vedení kabelů. Nacházíme zde také tzv. komorový systém oddělující disky, zdroj a hlavní komponenty se základní deskou, což bývalo tolik módní, ale v dnešní době se uchytily spíše jiné prvky.Očekávat lze také pevnou konstrukci s využitím kvalitních materiálů, ale možná až přehnaně složitý systém chlazení, kde je nutné usměrňovat tok vzduchu přes komory pomocí několika ventilátorů, což přispěje k vyšší hlučnosti. A také cena není nejnižší.


Model
Corsair Obsidian Series 800D
Typ
Full Tower
Rozměry
229 x 609 x 609 (Š x H x V)
Hmotnost
-
Materiál
hliník, ocel
Pozice
5x externí 5,25
4x interní 3,5"
2x Interní 3,5" Hot Swap
Sloty
7
Kompatibilita
ATX, mATX, EATX
Chlazení
3x 140mm ventilátory
4x 120mm ventilátory (volitelné)
I/O porty
4x USB 2.0
1x IEEE1394 FireWire
3,5mm mikrofon a sluchátka
Verze
pouze celočerná
Corsair Obsidian Series 800D lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Corsair Obsidian Series 800D poskytuje server Heureka.czFractal Design Define XL (recenze techPowerUp!)


Rostoucí hvězda v podobě firmy Fractal Design si již dokázala najít řadu příznivců, a to díky svým kvalitním počítačových skříním. Model Define XL vychází z recenzované skříně Define R3, díky čemuž (a i díky recenzím jiných magazínů) jej můžeme označit jako jednoho z adeptů na výběr.

Poskytne nám stejně jako R3 odhlučnění pomocí zvuk pohlcujících materiálů a těžkých panelů, které donutí bočnice si "sednout". To ostatně dobře ilustruje téměř 18kg hmotnost prázdné skříně. Dále můžeme očekávat mnoho prostoru pro až 10 pevných disků, dostatečný počet dodaných ventilátorů včetně ovladače jejich otáček, prachové filtry a na výběr je ze dvou barevných verzí - černé a šedé.

Je to zkrátka objemnější variace na Define R3, takže očekávejte solidní zpracování, které však nebude tím nejlepším, co lze za peníze koupit. Na druhou stranu za tuto skříň výrobce nechce mnoho, což ji činí ještě zajímavější a pokud vám bude chybět USB 3.0, výrobce nabízí k dokoupení příslušný modul pro celou řadu Define.


Model
Fractal Design Define XL
Rozměry
232 x 560 x 560 mm (Š, V, H)
Hmotnost
17,95 kg
Materiál
SECC
Kompatibilita
Mini ITX, Micro ATX, ATX a E-ATX
Šachty
4x 5,25"
10x 3,25" interní
1x 3,5" externí
Přední I/O panel
4x USB 2.0, 1x eSATA, Line out , Mic
Sloty
7+1x
Chlazení
1x přední 140mm ventilátor + 2 pozice pro 120mm a 140mm
1x vrchní 180mm ventilátor
1x zadní 140mm ventilátor
1x boční 120/140mm pozice
Verze
černá Black Pearl
šedá Titanium Grey
Fractal Design Define XL lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Fractal Design Define XL poskytuje server Heureka.czLian Li PC-Z70B (recenze kitguru.net)


Společnost Lian Li vyrábějící výhradně hliníkové skříně nemůže v přehledu chybět. My jsme z její široké nabídky vybrali cenově ještě jakž takž přijatelnou skříň PC-Z70B s Diamond Series, která i tak přijde na slušnou sumičku kolem 7 000 Kč. Lian Li je ale zkrátka taková. Nabízí kvalitu, ale také si ji nechá zaplatit.I pro tuto skříň je charakteristické čisté zpracování, funkčnost a minimalistický design. Ten vychází také z toho, že Lian Li používá jen minimum plastů a maximum hliníkových částí, které samozřejmě nejsou tak tvárné a nedovolují vytvářet různé komedie, pokud mám použít slova (dnes již) klasika.Tato skříň je také o efektivním chlazení a o detailech, jako je například bezšroubkový kovový držák napájecího zdroje (to je specialitka této firmy), odnímatelný držák bočních ventilátorů pro chlazení pevných disků, pro něž je připravena funkce Hot-Swap. Je to prostě Lian Li i se svými plusy a hlavním minusem - cenou.


Model
Lian Li PC-Z70B
Rozměry
220 x 600 x 592 mm (Š, V, H)
Hmotnost
8,8 kg
Materiál
hliník
Kompatibilita
HPTX, EATX, ATX, M-ATX
Šachty
3x 5,25"
9x 3,5" interní SATA Hot-Swap
2x interní 2,5"
Přední I/O panel
2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x e-SATA, HD Audio
Sloty
11x
Chlazení
3x boční 120mm ventilátory pro HDD
2x vrchní 140mm ventilátory
1x zadní 120mm ventilátor
Verze
černá
Lian Li PC-Z70 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Lian Li PC-Z70 poskytuje server Heureka.czNZXT Phantom (recenze guru3D.com)


Na skříni Phantom od NZXT je zajímavé to, že si ji můžete pořídit ve čtyřech barevných provedeních - bílém, černém, červeném a červenobílém. Neméně zajímavý je také její vnější plášť s nepravidelným tvarem a kombinací ostrých hran a hladkých křivek, ovšem špatná by neměla být ani funkčnost, a to vše za příznivou cenu.Phantom byl vytvořen jako moderní počítačová skříň, i když jí přesto schází do výbavy rozhraní USB 3.0, ale jinak do ní můžeme vložit až 7 pevných disků, velkou základní desku formátu Extended ATX a s dlouhými grafickými kartami také nebude problém. Vedle toho získáme dost ventilátorů či ventilátorových pozic včetně regulátoru pro až 5 kusů.Nejde tedy o stejnou třídu, do níž spadají Enermax Obsidian Series či velké Lian Li, ovšem za cenu svou je to i podle jiných ohlasů kvalitní skříň s neotřelým vzhledem.


Model
NZXT Phantom
Rozměry
222 x 541 x 624 mm (Š, V, H)
Hmotnost
11 kg
Materiál
SECC
Kompatibilita
ATX, E-ATX, mATX, ITX
Šachty
5x 5,25"
7x 3,5/2,5" interní
Přední I/O panel
2x USB 2.0, 1x eSATA, 1x Audio IN/OUT
Sloty
7x
Chlazení
2x 120 mm (v bočnici)
1x 120 mm (vzadu)
1x 200 mm (nahoře, Blue LED)
1x 140 mm (vpředu, volitelně)
1x 200 mm (nahoře, volitelně)
1x 230 / 200 mm (v bočnici, volitelně)
5x regulátor ventilátorů, max. 20W na kanál
Verze
černá
bílá
červená
červeno-bílá
NZXT Phantom lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu NZXT Phantom poskytuje server Heureka.czThermaltake Chaser MK-1 (recenze SHW)


Společnost Thermaltake není zrovna firmou, o níž by se dalo říci, že vyrábí velmi kvalitní hardware. Ji spíš charakterizuje snaha zalíbit se vzhledem a chrlit na trh velké množství různých produktů, ale to neznamená, že bychom si z její nabídky nemohli vybrat.

Chaser MK-1 se snaží nalákat zákazníky na svůj agresivní vzhled s ostrými hranami, divokými tvary a nechybí ani okno nad pozici pro 200mm ventilátor, který si můžeme dokoupit. Tato skříň nabízí řadu moderních vymožeností včetně rozhraní USB 3.0 na vrchním panelu, vedle něj je dokovací stanice pro pevné disky či SSD s rozhraním SATA (ty se v dnešní době velmi rozšiřují), pak tu máme řadu ventilátorových pozic, zdroj vespodu, otvory v trayi pro kabely a přístup k chladiči procesoru zezadu, otvory pro hadičky vodního chlazení, zkrátka jde o moderní produkt.

Nespokojeni nemusíme být ani s kvalitou zpracování, která se vyrovná jiným modelům, i když bočnice by si zasloužily lepší způsob uchycení (respektive lépe zpracovaný). Otázkou je také cena, která trošku nepochopitelně skáče v širokém rozmezí 3000 až 4700 Kč. Ta první částka je adekvátní, kdežto ta druhá absolutně ne.


Model
Thermaltake Chaser MK-1
Rozměry
237 x 568 x 582 mm (Š x V x H)
Hmotnost
12,3 kg
Materiál
SECC, ABS plast, perforovaný plech
Kompatibilita
Micro-ATX, ATX
Vrchní I/O
2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x eSATA, mikrofon, sluchátka
Sloty
8x
Šachty
4x 5,25"
1x externí 3,5" (redukce pro jednu 5,25")
6x interní 3,5" / 2,5"
Ventilátory
přední 200mm Colorshift (600 - 800 RPM, 13 - 15 dBA)
horní 200mm Colorshift (600 - 800 RPM, 13 - 15 dBA)
zadní 140mm Turbofan (1000 RPM, 16 dBA)
horní 200mm volitelný
spodní 120mm volitelný
boční 200mm volitelný
Verze
pouze s bočním oknem - VN300M1W2N
Thermaltake Chaser MK-1 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Thermaltake Chaser MK-1 poskytuje server Heureka.czZalman GS1200 (recenze Hardware Look)


Firma Zalman vždy stála mimo hlavní proud a nabízela kvalitní, ovšem také dražší produkty. Nicméně pro model GS1000 SE ona drahota ani tak moc neplatí, neboť tu jsou i výrazně dražší modely. Tento model evidentně vychází z GS1000, kterou jsme recenzovali. Má poněkud přepracovaný design, nabízí i moderní rozhraní USB 3.0, horní dokovací stanici pro pevné disky a zůstala jí zvenčí přístupná Hot-Swap šachta pro tři další pevné disky, které mají před sebou výklopná dvířka s 92mm ventilátorem.

Jinak ale můžeme očekávat, GS1200 by měla být stejně tak kvalitní skříň jako předchozí řada. Ostatně má stejné rozměry, hmotnost i použitý materiál, takže lze očekávat, že změny nebudou zásadní.

Zalman GS1200 tedy má co nabídnout i náročnému uživateli, kterému může posloužit jako útočiště pro obsáhlou sestavu. A že s ní nebudou problémy, to ostatně ukazuje i prezentovaná fotografie s nainstalovanými komponentami.


Model
Zalman GS1200
Rozměry
260 x 570 x 640 mm (Š, V, H)
Hmotnost
17,4 kg
Materiál
SECC, hliník
Kompatibilita
ATX, E-ATX, mATX
Šachty
3x 5,25"
6x 3,5" interní
1x 3,5" externí
Přední I/O panel
1x USB 3.0, 3x USB 2.0, 1x eSATA, 1x Audio IN/OUT
Sloty
7x
Chlazení
2x 92mm ventilátor s LED vepředu
1x 120mm ventilátor vzadu
1x 200mm ventilátor nahoře
1x 200mm ventilátor vlevo
Verze
černá
Zalman GS1200 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Zalman GS1200 poskytuje server Heureka.cz
reklama
reklama
reklama