reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od doriel
Já myslím, že myšlenka elektromobility je super. Ani jsme neobjevili Antarktidu.. Už Porsche dělal elektrická auta. Na elektřinu jezdí tramvaje, trolejbusy, koloběžky..
Ale fakt mě vadí, že se začala vyrábět elektrická SUV, jeepy a další nesmysly. Někdo tady v článku psal, jak jsou elektroauta jen pro ­"bohaté­". A víte co? Ten člověk má pravdu. Pokud by OPRAVDU ŠLO O EKOLOGII A PLANETU, budou se vyrábět nějaké motokáry, elektromotorky, dostanete dotaci na koloběžku abyste nejezdili autem, atp.. Dnešní elektroauta jsou jen póza pro bohatší, aby se cítili líp. To není ekologie. A kdo se toho zastává ­(dnešní podoby elektromobility­), měl by otevřít oči.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak vzhledem k počtu updatů je vlastně zázrak, že je ­"tak málo­" bugů.
Jinak Win 11 pro mě katastrofa, střeva hóó´ódně podobná s Win 10 a spousta funkcí, o které jsem nestál a které přidají několik kliknutí navíc při periodicky se opakujících úkonech ­(kontextové menu, wifi, hlasitost­). Pro práci na denní bází to zdržuje. Navíc to ani není moc hezké ­(můj názor se může lišit od Vašeho, ale 95% reklam je postaveno na tom wallpaperu, který vypadá jakž takž, ale už je to celkem ohraná písnička­). Dokonce i oficiální kanály ­(askwoody + Susan Bradley­) posílají návody jak si pomocí nástrojů třetích stran W11 upravit. Dobrá schíza.

A to nepočítám vyskakovací okna a dementní Edge, který nerespektuje co jsem si vybral za vyhledávač a prohlížeč a neustále se snaží mi podkuřovat.

Hlásají zaměření na produktivitu a mezitím trávíte čím dál víc času tím, abyste umravnili Windows. čili já stále jedu Fedoru.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Mocný nástroj. Ale bude záležet co mu dáte za vstupy, když pošlte hypochodnra k AI doktorovi, tak nevím jak to dopadne :D Někteří lidi si vymýšlí i symptomy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Přesně, dobře Vy :D ten film se nakonec stane prorockým dílem.. ačkoliv při prvním shlédnutí jsem si myslel že to nejde. A gauč­/záchod už taky prodávají v obchodech, bohužel blíží se to.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A taky je potřeba mít ručník! A rozhodně se vyhýbat Vogonům a jejich poezii :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ano, přijde mi že cílem je prodávat. Pro uživatele už je to spíš o ­"vyzobábání­" přínosného obsahu, spousta balastu.. Vlezu tam jednou za 2 měsíce, nicméně messenger používám na denní bázi. Ať si udělají třeba dalších 5 pro mě za mě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No máte pravdu, zkusil jsem to a funguje! ale dám ruku do ohně za to že to dřív nešlo, tak hurá děkuji :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ano, tohle se bohužel v několika firmách opravdu stalo. Ale jsou to velké korporace, nejspíš nebudou cílit na jednotlivce.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zapomněl sis vzít prášky nebo co? :D:D

Doslova ne, ale pokud byste o tom něco věděl, tak RAID ­(kromě 0­) je záloha, protože data jsou uložena redundantně na více místech najednou. Potom ti nevadí, že v diskovém poli ti odejde jeden nebo i víc disků ­- můžeš ho vyměnit aniž bys přišel o data. Jak říkám, zeptej se já ti to klidně vysvětlím.

A jak se chodí na internet přes NASko? Nevím, Jasně píšu, že tam chodíš na počítači. A k tomu počítači máš pak připojené to NAS, viď? Kabelem, nebo wifi a máš připojenou síťovou jednotku, že? :­)

A Další rada je: rozhodně nevystavovat NASko na internet, protože je to děravé jak řešeto a někdo ti to hackne, ikdž už to není tak časté jako v minulosti. Rozhodně je součástí ­"best practice­" mít NAS schované v místní síti. Kór jestli hodně fotíš a živí tě to. Pak by sis měl dočasně ukládat na cloud a doma si pak zálohovat on­-premise, abys to neměl ­"v jedné škatuli­", jak píšeš v textu výš.

HDD je opravdu pomalejší při tak velkých fotkách, asi bych s tím nechtěl pracovat a šel bych do SSD.
Omlouvám se všem za odbíhání o tématu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Ano, je to taková nouzovka pro data, která se jinak nevejdou­/nehodí. A za mě to má smysl až tak o něčeho jako Synology RS822, když už. Díky za poznámku ohledně EVO, kouknu na to.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A kvůli tobě doufám, že nezálohuješ na to druhé NAS denně, jinak nebudeš mít šanci podchytit, když si infikuješ PC malwarem. Vytvoří se ti záloha a infikuje i zbytek, pak bude malware jen sedět a tiše čekat, až budeš mít infikované všechny zálohy ­(klidně půl roku­) a pak se projeví.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ano, NAS lze použít jakkoliv, třeba v RAIDu 0 úplně bez zálohy, pokud ti jde o rychlost. Ale za mě hlavní síla NAS je, že to krabička s několika šuplíky a když odejde disk, vyměníte za jiný jedete bez ztráty dat. Ano některá data se musí zálohovat. Potom záleží jsi­-li doma, či v korporátu, podle toho se vybírá řešení. Procházet fotky na HDD není utrpení, asi to máš celé špatně nastavené. Napiš mi já ti poradím.

A ty hanbatý stránky si strč za klobouk, nedivím se, že se pak bojíš malwaru, když tam lezeš z počítače, kde máš zálohy rodinných fotek za 15 let zpátky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak záleží co hledáte.. Pokud chcete zasahovat do OS, modifikovat a mít všeobecně víc volnosti, programujete, nebo ovládáte roboty ve fabrice, nezvolíte Macbook. Pokud jste ale novinář, který hlavně píše a posílá emaily, může Vám mac vyhovovat víc. A kopírovat nelze všechno, třeba je to chráněno patenty.. Pár věcmi se určitě inspirovali další firmy ­- aplikace např. Zdraví, Poznámky, centrální obchody s hudbou, knihami, tady všude jabka tak trochu předběhly dobu, ikdyž třeba nemožnost stáhnout MP3 z internetu je frustrující..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Mě přesvědčil jednoduchý ­(ikdyž taky se v tom někdy zamotáte­) přechod na nový telefon, který přenese všechno. Začal jsem kdysi na SE a teď mám nejlevnější nový model ­(11ku­). Nejsem stoprocentně spokojený, třeba používat telefon jako flashku je super a na iPhone na to potřebujete spešl apku, ale jinak to funguje jak má a roky s tím nebyl problém.
Na starších jabkách byly tragické baterie, ale to už taky neplatí. Nevýhoda je cena a občas si člověk připadá jak na Suzuki Hayabusa s balančními kolečky ­(hodně omezení­), ale celkově ta jabka fungují jak mají a uzavřený ekosystém přináší své ovoce ­(absence malwaru atp.­).
Na obranu Androidu ­- na to, kolik druhý telefonů existuje, tak Android chválím a nedám na něj dopustit, beztak za to může povětšinou výrobce a jeho ­"mody­" androidu. Navíc třeba na mobilních čtečkách Zebra je ten android dokonalý a nekonečně modifikovatelný. Prostě záleží na výrobci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Aha, já myslel že to používá data z budoucnosti :D Člověk který má doma dvě NASka a jedno si zálohuje na druhé si může klidně psát, že to jsou žvásty, nepřesvědčil mě. Jednak ta cena při větších objemech dat je skoro víc než dvojnásobná a za druhé z praxe jsem ve firmách viděl, že NASka jsou používaná jako druhořadá zálohovaná úložiště ­(kamerové záznamy, SQL databáze, data která potřebuje jedno oddělení, výstupy z kamer výrobních zařízení, ...­). NAS primárně chápu jako zálohované úložiště, které si může pořídit každý, aniž by si k tomu musel v dřívějších dobách pořizovat zálohovací páskovou mechaniku, nebo dneska platit cloud ­(Azure, OneDrive, ..­). HDD potom stále chápu jako spolehlivější médium s delší životností a možností alespoň částečné obnovy dat. Kdo chce výkon, HDD si samozřejmě nekoupí, ale koupí si NAS a dá do něho SSD.
Čili proti logice věci jsem označil to, že snížím spolehlivost uchování dat tím, že místo stabilu HDD tam dám SSD, které za mě jsou pořád náchylnější ke ztrátě dat, než HDD. Instalací SSD samozřejmě rychlost zvýším, to je jasné ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Tak hlavně SSD v NAS ku mi přijde trochu proti logice věci.. Navíc máte na výběr z různých barev HDD ­(červená, modrá, zelená a černá­) a každá barva je optimalizovaná pro jiné úkony. U NAS ka bývá účel hlavně uchování dat ­(s redundancí pro případ nehody­), ne jak rychle zapisujete. Dále záleží na modelu a RAID které tam máte nastavené.. A když si koupíte hobíka tak Vás většinou brzdí RAM nebo CPU.
V neposlední řadě jde taky nastavit rychlost zápisu pro jednotlivé uživatele NAS ­(u většiny modelů­), tak težko říct, proč Vám to přijde pomalé.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Chápu tu averzi vůči ­"zelenosti­", ale to není chyba ekologického smýšlení. Ta špatnost pochází z faktu, že se ta ­"zelenost­" zneužila a ohnula aby posloužila pár jedincům, používají se zelená hesla a ideologii ale ve špatném kontextu.
To co píšete by se možná opravdu stalo, ale díky špatně nastavenému systému, kdy se peníze stejně hromadí u určitých jedinců a ostatní, co se na chodu systému také podílí, jsou nespravedlivě podhodnoceni. Díky centrálním řešením a velkým nadnárodním korporacím si třeba v Liberci kupuju chleba, který sem byl dovežen z centrály v Praze a podobné obludnosti. Dokud se systém nezeštíhlí a nepřestaneme lpět na majetku, jsou například vodní díla nerealizovatelná, protože na tom zase chce někdo vydělat.
Nevím jak to změnit, ale takhle to prostě cítím. Bohatí si raději koupí Lamborghini, než aby se finančně podíleli na něčem, co je prospěšné pro všechny, netáhneme za jeden provaz a každý hledáme osobní důležitost. Ikdyž existují výjimky, ale ten kdo si něco vybudoval většinou neoplývá přehnaným soucitem a empatií, protože právě nedostatek těchto vlastností mu pomohl si vybudovat to, co má.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Chápu, myslíte to dobře ­(bez ironie, je fakt vidět, že máte přehled a vyznáte se­). Ale jako člověk přející si lepší svět nerad slyším, že to stojí tolik a nevyplatí se to, nezaplatí se to.
Tak buďto budeme vše počítat peníze ­(a ty se pak někde hromadí, co si budem povídat­), nebo si to zařídíme tak, abychom si planetu pošetřili a zachovali ji i pro další generace. Nic víc, nic míň v tom nehledám.

Já teď na zahradě bojuju s vodním kolem, snažil jsem se tam udělat převod, ale zaneslo se mi to nějakou řasou, není to jednoduché :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
s wrahem se nehádejte, on je někdy trochu hluchý k faktům a lidi co mají odlišný názor nálepkuje..Nevidí nebo nechce vidět, že vodní energie má z obnovitelných zdrojů jak nevyšší procentuální zastoupení, tak nejvyšší účinnost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak ta cena je šílenost. Tohle stojí tolik snad jen proto, že to je trendy mobil. A že vývoj stál balík :­)
Navíc jako kdybych byl hnidopich, tak řeknu, že i stávající telefony podporují NFT, blockchain a další věci, které se honosí názvem web 3.0.
Ano je tam navíc nějaký SW, který spravuje peněženky, umožňuje težit atp., ale to je vše jen SW podpora, nebo špatně koukám. A za tu cenu ho nechci. Navíc tihle průkopníci jsou vždycky velmi rychle předběhnuti jejich následovníky, a to jak v ceně tak ve vybavení.
Dobrý nápad, ale na mě je to brzo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
To bude dobrej kšunt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo prešně to mě taky napadlo :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak že to odpadne bylo jasné, trh není nafukovací a pokles ani není nijak závratný.
Mě se tam toho nelíbí víc, například kontextové menu, které nesmyslně předělali do více úrovní, nemožnost ovládat hlasitost na jedno kliknutí, ... Kvalita Windows je tak lehce spekulativní ­(hlavně tedy kvalita patchů, která leckdy velmi komplikuje život­), což mohlo zapříčinit odliv k Applu, kde všecko funguje na první dobrou. Osobně mě fakt nenaláká, když udělají nové ikonky a hladké rohy. Je pravda že nějaké funkcionality jsou užitečné ­(střihání videa­), ale těch je jak šafránu. Windows 11 jsou prostě desítky s jiným skinem a to není nic světoborného. Navíc když už desítky jakžtakž odladili tak přicházejí s ­"novou­" verzí, která je zase plná bugů.
Nebýt monopolu a setrvačnosti korporátu, už dávno by Windows dřeli bídu s nouzí, protože trh, jak vidno, funguje a lidi to berou v úvahu.

No a cloud? To je jednosměrka. Zajedete tam a už jen platíte měsíční poplatky, navíc pod příslibem bezpečnosti, což je přesný opak toho co děláte, když dáváte data na cloud. Data sice zazálohovaná, ale rozhodně né v bezpečí. Dostupnost závisí na poskytovateli služeb i na poskytovateli internetu. Najednou nejste samostatná on­-premise buňka, ale jste platícím zákazníkem. Dostáváte produkt­/službu, který je ­(jak se v současnosti zvykem­) stále ve vývoji a spousta funkcionalit je nejistá. Jak krásné je AD, které se nezměnilo 20 let a stále funguje. člověk by uvítal nějakou změnu ­(třeba možnost zvětšit si okénko vlastností objektu­), ale rád to obětuje, když ví, že to prostě funguje vždy!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ať se inspiruje u Microsoftu, ten přepisuje 30 let starý kód doteď a přesně podle toho ta srágora vypadá.

Jinak se mi fakt líbí jak tam vymetl pavučiny. Chtěli ho soudem dotlačit ke koupi co slíbil, tak to udělal a všecky je vyházel a teď je pánem na hřišti :­) ikdyž nemyslím že lidé z bývalého vedení by byli nějak škodní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Jo je to začarovaný kruh. Kdo kontroluje kontrolory atp.
Ten odkaz je příklad zmanipulovatelné kontroly.

Zakázal bych nabádání k násilí, státním převratům, trestným činům. To je rozhodnutelné. Ale i tady bude šedá zóna. Vycházím z předpokladu, že stát a jeho činitelé jsou čestní, což jsme bohužel viděli, že tak vlastně skoro nikdy není. A dokud se budeme jako lidi hádat a nebudeme táhnout za jeden provaz, nevidím to optimisticky.

Na tom tvrzení o pravdě něco bude. Ale když má pravdu třeba jen jeden člověk v hlavě ­(zažil něco a ví jak to bylo­) a nemůže se o ní podělit, protože dalších 10 se proti němu spikne, a budou tvrdit že lže, ani pravda ho nezachrání. Bohužel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Je to tak. Nebo když americká televize vysílá živě z Iráku a přitom ta reportáž je přenášená živě z pouště v Utahu :­)
V dnešní záplavě informací si každý vybere co se mu hodí a bere to za fakt. Upřímně nevím jak to napravit a zda­-li to lze. Osobně jsem velmi často skeptický k informacím, co dostávám a snažím se je zasadit do kontextu ve smyslu: Cui bono? ­(­"V čí prospěch?­"), protože v 99% jsou novináři zaměstnanci. Média mají nějaké své vedení, to poslouchá majitele, pomáhá mu budovat business, image, remoné,..
na sociálních sítích si zase lidi budují základnu sledujících, vytváří si svou image a snaží se budovat svůj vlastní business, propagovat výrobky, nechají si zaplatit, že na začátku videa řeknou, jak je ten šampón super. Přitom to není pravda, pravda zní ­"zaplatili mi, abych tady řekl jak je ten šampón skvělý, tak to dělám."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Já se taky vracet nechci, nebojte. Ale teď žijeme v ještě horší době než před 40 lety. Můžeme dokonce falšovat lidi a co říkají, můžeme si vygenerovat neexistující postavu, která k nám mluví a všeobecně jsou cenzura a lži mainstreamu mnohem promyšlenější, než ­"imperialistická mandelinka požírající naši úrodu, kterou sem zavlekli z USA.­", což je z dnešního hlediska spíše úsměvné.

Hlavní problém je v tom, že pravda mnohdy neexistuje. Je radioaktivita škodlivá? Ve velkých dávkách ano, v malých ale i léčí. Potom tedy příspěvek ­"Radioaktivita je prospěšná­" by měl být zakázán? Protože neříká celou pravdu? Nevím, já bych to asi nechal, ale to ani není ten nejsložitější příklad.

Podle mě by hlavně prospělo, kdyby veřejně činní lidé byli trestání za lhaní. Pokud je někdo kam vítr ­- tam plášť, měl by být zakázán.
https:­/­/neovlivni.cz­/usvedceni­-databaze­-lharu­-a­-lzi/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Kritické myšlení mi napovídá, že v této diskusi se sešlo podezřele mnoho diskuterů s číslovkou 666 na konci a vyvolává to ve mě podezření, dokonce bych řekl, že smýšlejí dost podobně :­) :­) :­)

Ale tento Váš konkrétní dotaz je naprosto správný, je nesmírně důležité určit mantinely, které cenzura nesmí překročit. Je třeba odlišovat názory od faktů. Názory se mohou lišit, ale fakta by měla být jasně daná. Mimochodem za fakt nepovažuji názor typu: ­"Za současnou politickou krizi je zodpovědná předchozí vláda.­" To prostě nejde rozhodnout, je tam moc vlivů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle debata je přesně důvod, proč se diskuse na netu regulují. Dva póly bez jakéhokoliv průniku. Navíc jeden pól značně tíhne k extremismu, uchyluje se k urážkám a vlastně nevede věcnou debatu k tématu, ale osočuje a obviňuje. Druhá půlka je z toho nešťastná, protože se jí nedaří vést věcnou debatu.

Že byl Trump zabanovaný mělo důvody, jelikož mimojiné nabádal k násilí a vlastně ke státnímu převratu, kdy se jako poražený voleb nechtěl vzdát. Bylo pár kauz co se dostalo až sem, ale ruku na srdce, kdo v tom má v ČR takový přehled, aby tohle objektivně zhodnotil? Za mě je Trump populista, budiž, vybírá si pouze fakta která se jemu hodí do krámu a je schopen přijít od televizní debaty s papírem, na kterém je vodorovná linka a prohlašovat za graf, který dokazuje že úmrtí na kovid nestoupají. O to smutnější je, že to na něhoho platí. Biden se jeví jako senila a loutka někoho v pozadí, moc mu nevěřím.

Cenzura ­(proti které mám spoustu výhrad­) by měla být erudovaná, tzn. pokud píšu objektivní lež ­(pivo se vyrábí z jehličí, hlavní město Japonska je Hanoi­), mělo by to být platformou označeno, popřípadě smazáno s odůvovodněním. Ostatní názory ponechat, máme na ně názor všichni.

Musk koupil Twitter a já jsem zvědav co z toho bude, mám ho za vizionáře a člověka hledající neortodoxní řešení. A tím že do Twitteru pustí obě skupiny ať se poperou? No tak to je dost možná ­(pro něho­) chytrý tah, kterým přitáhne víc uživatelů. A taky propustil nějaké ty CEO a SEO, čímž ušetřil víc, než kdyby propustil 1000 lidí ze spodku žebříčku ;­)

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
No to je až strašidelné :D připadám si jako ti lidi, co rozbíjeli stroje při průmyslové revoluci :D
Jinak na youtube je hodně videí, kde GPT odpovídá fakt podivně, třeba že by zabil člověka, kdyby stál vedle něj, nebo podobné podivnosti. Fakt to chceme jo? :D Učí se to z dat která mu dáváme a já vám říkám, že lidi umí být fakt svině :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Svět by se polarizoval. Jedni by byli schopní si blahobyt udržet, jiní ne. Ale nebojte, nebude to nejednou, ten restart ekonomiky je řízený ­(a už běží­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tady ty peníze ale jednoznačně půjdou do investic, když vznakyjí pořád menší technologie.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Aplikace zatím zůstanou, jen se změní to jméno. Bohužel, ten access je celkově slabej.. ono ve výsledku to SQL je o parník lepší, tak se s tím asi nikdo nezaobírá. Navíc při větších projektech ten access roste do gigabajtů velice rychle ­(podle toho jak si kdo navrhne strukturu dat­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Mohli by po dálnici jezdit mobilní týmy a dobíjet za jízdy ­(jako tankování stíhaček­) :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Cituji: ­"Vzhledem k tomu, že každý den najel stovky kilometrů, mnohdy po dálnicích ...­"
Takže vlastně problém neodstranil, jen si koupil agregát, aby se vyhnul dobíječce. Kdyby nebyly po cestě mosty, mohl roztáhnout plachty a počkat na vítr.. :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
No taky se v tom musíte naučit. Ano jsou tam jiné ikonky, ano vypadá to jinak, ale umí to ty samé věci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo a dodatek: tyhle centralizované ­"all­-in­-one­" řešení, ještě hostované na cloudu, plus ­"kolaborační aplikace typu Teams, jsou prostě lákadlo pro krádeže a hackování. Tady se furt bojuje za bezpečnější internet a ochranu dat, ale pak uděláme přesný opak a VŠECHNO si nahrajeme na jedno místo pod jedním heslem na cloud. To je takový amatérismus, že fakt nechápu kterej kokos tohle vymýšlí. Nojo no, co naděláš.

A že se stala verze populární ­(jak je uvedeno v článku­) není moc pravda. Možná papírově, ale ne zásluhou svých kvalit. Zařízli podporu starších office, ve Windows je to předinstalované, takže do toho lidi dotlačili, a v korporátu prostě není zbytí. Ten kancelářský svět má takovou setrvačnost, že nikdo z toho neuteče a raději se poveze dál.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Funkčnost Libre­/Open Office je dobrá, dokud nechcete nějakou kompatibilitu s placenou verzí office, tam to bohužel někdy pokulhává. Používám to taky ale mluvím z vlastní zkušenosti, stahoval jsem si i betaverze abych testoval, ale časem jsem to opustil. Jinak na domáci používání a tisk, produkt­/službu­/nebo co to vlastně je od Microsoftu nepotřebuji.

Jinak kolikátý už je to ­"rebranding­" officů? 10., 15. ? Je to trapné. Už nemůžou prodávat to samé dokola, už tam není koho dotlačit, tak to přejmenují a prodají znovu :D to je moc chytré. A zároveň zákeřné a ohyzdné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Děkuji za pěkný příspěvek. Líbí se mi jak to píšete, dokonce jste věnoval čas analýze svých potřeb, palec nahoru.
Ale mýlíte se, že bych chtěl čerpat dotace, nechci od EU ani korunu, jen jsem chtěl vyjádřit nepochopení, proč se to podporuje selektivně, když je princip stejný.
Jinak bohužel tím že mě uživatel wrah666 onálepkoval jako aktivistu, tak si samozřejmě většina lidí hned udělá negativní obrázek, protože to je dneska takřka sprosté slovo. Co máme doma za spotřebiče? Lednici a WiFi router, které běží pořád. Dále občas zapnu mikrovlnku, sporák­/troubu, vysavač a televizi ­(resp. PC, kde sleduji filmy, poslouchám audioknihy­). Mobil mám 6 let staré jabko, auto ojeté z roku 2007, starám se o něj, také používám dobíjecí baterie, nemám ani robotický vysavač ani, sušičku na prádlo ­(věšíme to na šňůru­).
Do práce to mám pár km, když neprší jdu pěšky nebo jednu na kole, občas autem, když chci cesto na větší nákup. Pro cesty po městě používám MHD, nebo kolo. Na chatě si snažím udělat si co nejvíc nezávislou enklávu :­) nemám pocit, že bych podporoval dnešní konzum, který na nás teče z médií, a který devastuje planetu věcmi na jedno použítí.


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Já umím počítat, nevím proč si pořád domníváte opak. A neustálé přepočítávání všeho na peníze? No nevím.. a když už tak po počáteční investici je to opravdu takřka zadarmo. Mě těch prostředků líto není. Já říkám, že vodní energie je také cesta. Ale bohužel EU dotuje jen soláry a větrné elektrárny. Že je pohodlnější si doma zmáčknout spínač a mít elektriku a pak chodit na Václavák spílat Fialovi za ­"jeho­" drahotu, to jsem viděl, že to umí hodně lidí, natáhnout ruku a žebrat, je to v módě.
Ale že máme také povinnost vůči našemu životnímu prostředí a něco dělat, to už nikomu nevoní. Každý má začít u sebe.
Číňané ukládají stlačený vzduch, dřív se třeba používala a potenciální energie uložená v podobě zavěšeného břemena ­(ostatně zdviž ve výtahu také plní tuto funkci, ulehčuje práci­).

Aktivista ­(definice dle seznam slovníku­) = Latinské activus znamená činný, aktivní. Aktivista je člověk, kterému záleží na světě kolem a aktivně se zapojuje, aby ho proměnil. Lidé se snaží zlepšit například ochranu životního prostředí, politickou situaci, lidská práva nebo podmínky chovu zvířat.
- Ano, nakonec máte pravdu s tou diagnózou. Svět mi není lhostejný a rád bych aby se stal lepším místem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
:D aha, takže jsem aktivista co neumí do pěti počítat, taky dobrý :D Vaše neustálá oponentura vůči drtivé většině uživatelů je někdy až úsměvná. Pokud je mi známo, tak energie z větru se vyrábí principem, který by šel použít i na nějaké ­"vodní kolo­". Neříkám mít na zahradě turbíny jako to mají třeba Tři soutěsky v Číně, ale použitelné to je. Až si to na zahradě vybuduju, dám Vám vědět, ledničku s pračkou to bohatě utáhne, mám už koupený pomalu bežící generátor ­(max 450 W)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Ale na baráku přeci nepotřebuji rozjíždět lokomotivu :­) právě že by to pokrylo spotřebu toho ­"směšného procenta­" ale i 5% dobrých, podle mě. V tom baráku bych měl náklady nula nula prd..

"Plus: Máte představu, kolik by stála z nich vyrobená elektřina, kdyby je lidé neměli výhradně pro vlastní potřebu, ale chtěli to prodávat a se ziskem?­"
Nula? Voda teče sama. A proč z toho hned zas dělat byznys?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Děkuji. Třeba zrovna u nás v Jizerkách je to ale dost běžný jev, tady máme vodních nádrží celkem dost. Chápu specifičnost tohoto řešení, třeba kolem Pardubic to asi půjde postavit těžko, ale ve chvíli kdy jsem to vybudoval, je to čistá energie. Navždy! Kolem pardubic můžeme mít zase větrné elektrárny.
Například kolem Černé Desné má každé páté stavení v údolí starý náhon, dřív to prostě využívali víc. Lokální řešení které ušetří jakoukoliv energii centrálního řešení je taky přínosem. Nemuseli by se pak budovat obří neekologické elektrárny. Když jsou dotované solární panely a tepelná čerpadla ­(s podle mě spekulativním přínosem pro ekologii­), tak proč nepropagovat i malé domácí generátory elektřiny?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V pohodě, mě je 35 a mám to stejně. Zním jako starý dědek, ale když vidím jak se mladší ani neumí půl hodiny soustředit a mobil mají přirostlý k ruce... Já bych řekl, že odpověď na Vaši otázku, co to má přinést je prostá: je to způsob jak ­"ovládat­" lidi, prodávat, ovlivňovat, přinést peníze... dle mě konkrétně Metaverse nevzniká za účelem zkvalitnění světa, je to nástroj jak prodávat a potažmo ovládat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Myslím, že se schovává s Cortanou a dalšími projekty někde ve sklepě :D

Představa Microsoftu o budoucnosti ze začátku milénia, ani se moc nespletli:
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=CZrr7AZ9nCY
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jasný a poběží na tom Windows 11, Office 365 a Teams :D si říkám na co, když stejně většina nových počítačů nevyužije ani 30% potenciálu, protože na tom běží nějaký operák se 20 let starými střevy, který je náročný vlastně jen proto, že je těžce neefektivní. Do kanceláří se kupují novější a novější stroje, jenom proto, že v Outlooku přibyli emotikony.
Kdybysme spojili všechna PC a mobily dohromady, můžeme si nakreslit mapu viditelného vesmíru ve 3D, ale my ne, my budem chodit na facebůky a twittery a koukat na videa s kočičkama. Je super že umíme takový zázraky, ale mám pochybnosti o jejich přínosu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Prosím já to nechápu :­) jako že nabijou stlačený vzduch? Nebo to pak mechanicky vyrobí zpět elektřinu když stlačený vzduch koná práci? Já jsem osobně pro energii z vody, velké nádrže a máme energie celkem dost, navíc provoz nic moc nestojí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Pozor humor: A to nemůže být jako v hollywoodském filmu, že v té ­"průhledné budově­" uvidí i červeně panáčky jak tam běhají? :D:D Tam je to tak jednoduché a umí to přetáčet třeba i do minulosti :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No hurá! To to trvá objevovat dávno objevené. Za mě stojí si pošetřit planetu i za cenu toho, že to bude trvat o pár dní dýl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Opravdu se u lidského znaku říká triangulace? Není to stereoskopie, nebo tak něco? Triangulací rozumím výpočet mojí polohy pomocí tří bodů ­(hvězdy, GPS satelity, ..­)
Nehádám se, jen se ptám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Asi měl na mysli, že zašpinit čočku je jednoduché, celé okno nepravděpodobné ­(určitě je tam ale víc čoček­/objektivů­). Na čočku stačí kapka, zatímco člověk si nějak poradí, domyslí, spolehne se na odhad.. Já stejně nevím, řízení je jedna z největších zábav co znám, mám to fakt rád a vlastně ani autonomní auto nechci. Ikdyž chápu že někteří lenoši by rádi. A některým dámičkám v jejich obřích SUV bych autopilota taky doporučil, sešlápnout plyn není žádná věda, ale řídit to může každý jelito a taky to podle toho na silnicích vypadá.

160 cm vysoká blondýna v SUV Mercedes GLS versus AI pilot. To bude teprve legrace :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Poněvadž čipů je stále nedostatek a je potřeba výrazně zvyšovat výrobu pomocí pokročilejších procesů, přičemž produkce společnosti ASML je nedostatečná, Canon zde vidí potenciál na významný růst.

- no to záleží na tom, jestli chceme i propisky s čipem, místo papíru používat zapomenutíhodný remarkable tablet a další zbytečnosti. Nebo třeba automaticky sklopná zrcátka na autech, která ušetří 15 cm místa na parkovišti, když to vždycky šlo sklopit rukou, 5 vteřin práce, hotovo, generovaný uhlík nula a poruchovost nula. I pro 130 nm proces vidím dostatek užití, právě do těchto kravin kterými jsou auta a elektronika obecně napěchované.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Plus se mluvilo třeba o průhledových plánech budov pro hasiča a záchranáře, nevím, jestli to už někde realizují.

- no to by byla pecka! To je geniální nápad! Ale to bychom nesměli být civilizace, co všechno promění v osobní prospěch pár jedinců. Fakt nemáme ve zvyku táhnout za jeden provaz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Za mě ještě moc brzo, s brýlemi na hlavě zatím většina lidí nehodlá trávit celé dny. Za mě ideální mít Google glass a vidět reálný svět doplněný o informace navíc, nahrazovat celé okolí je náročné, zbytečné a nebezpečné ­(někam spadnete, nabouráte, ...­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Postavit aplikaci ­"na všechno­" na nějaké existující platformě? No tak jestli to dopadne jako Teams, tak se máme na co těšit. Tyhle hurónské plány na všemocné aplikace jsou špatně, současné IT je jeden velký ementál. Já rozhodně nebudu používat aplikaci na všechno, nechci totiž pak o všechno přijít najednou.

Jinak Muskovi fandím, je to vizionář, ale tady dle mého přestřelil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
AdBlock. Forever! Reklamu jsem neviděl roky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
"Striktnější politika Applu, který umožnil uživatelům zažádat o nesledování, dle Mety zasadila společnosti ránu v podobě snížení příjmů o 10 mld.­"
- Jen tak dál, nic jiného si nezaslouží.

Facebook a jemu podobní se bohužel místo účelu spojování lidí a sdílení soustředí na to, jak být nosičem reklam a prodávat své uživatele, či jejich data. Celé to považuji za velké zklamání a nenaplnění potenciálu, který to mělo. Celou pí**vinu jménem facebook zrušit, stejně je to odpadiště internetu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
To snad né, já do toho zrovna začal pronikat a nějaká NFT jsem si ­"vytěžil­" :D

Osobní pohled a zkušnost:
1­) počáteční hype byl přehnaný a spadnout to muselo
2­) že se někteří nechali napálit může značit absenci ostražitosti, například že při prodeji zadali špatnou měnu a prodávali nechtěně i za tisícinu současné ceny je jejich problém ­(já takhle vychytal dvě NFT, pak vyšel update a už se to neopakovalo­)
3­) plus když Vás například ­"support­" na nějakém fóru žádá o fráze k vaší peněžence, tak jste hlupák když jim je dáte
4­) ceny byly přehnané, aby se vygeneroval zisk ze vzduchu, současná cena bude blíž realitě
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Přemýšlím jak se vyrábí ta směs před tiskem, to se nasypou obě směsi dohromady a smíchá v míchačce, nebo jsou to nějaké cívky titanu a hliníku jako je to s filamentem do palstových 3D tiskáren? Já jsem ještě kov tisknout neviděl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Použiju tradiční metodu dnešních sociálních sítí ­- vytrhnu jednu větu z kontextu, zkritizuji jí a hejtem to odsoudím:­) autore prosím nezlob se, ten článek je napsaný dobře

"Sám Facebook se veřejně proti tomuto ohradil, že ho to finančně negativně ovlivní a podobně tak i uživatele, kteří dostanou horší služby.­"
- Jako za to že nedodržuje pravidla bude trestat ty, kteří mu ty zisky tvoří? Jako horší kvalitu v čem? Že tam bude více reklam aby pokryl pokuty? To je trochu ubohost ne? A to otevírání odkazů v nativním ­"facebook­" prhlížeči nebo messengeru je tristní a nebezpečná metoda.

Použiji veřejně dostupná data:
Zisky Facebooku ­(v milionech USD­)
Rok : Příjem : Č. zisk
2021 : 117,929 : 39,370
2020 : 85,965 : 29,146
2019 : 70,697 : 18,485
2018 : 55,838 : 22,112
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Sakra. Diverzifikovaná portfolia ztrácí diverzitu, když krypto padá :D
SOLANA mi padá taky, ale ono to zase vystřelí, hlavně to nepouštět, že? ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Chápu, dobrá poznámka ohledně MHD. Sám využívám často, lítačka stojí prd a ve městech jezdí pořád ;­) já myslel ta kompaktní vozítka udělat na elektřinu. Dyť by to mohlo mít troleje jako na autodromu. Na hlavním tahu se připíchnete, mimo trolejové vedení jedete na baterii. Ale to fantazíruju moc, to nikdo neudělá. Ta malá vozítka jak o nich píšete po Liberci vídám, ale já jsem koupil Peugeota 207 SW za 35 000, a je po problému. Popravdě já dálky skoro nejezdím a tohle úplně dostačuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jj, elektroskůtry do měst, něco kompaktního, lehkého, mrštného... Elektrická SUV to je bizár :­) ale automobilky musí chrlit dál, tak nám tu dobrou myšlenku trochu ohnuli a výsledek vidíme všichni. Jsem pro elektro pohon, ale ne pro velká auta. Města by se pročistila.


https:­/­/www.autoforum.cz­/predstaveni­/uz­-tak­-drahe­-elektromobily­-budou­-jen­-drazsi­-cena­-klicoveho­-materialu­-pro­-jejich­-vyrobu­-dosahla­-noveho­-rekordu/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Díky za článek. No to je zajímavé. Na 2,4 GHz bylo krásné používat kanály 1, 6. a 11, které se vzájemně nerušili. Pokud pak v domě nějaký jouda nepoužil Ubiquity nebo jiný šmé, co si samo přepíná kanály, fungovalo to.
Na těch vyšších frekvencích je kanálů dokonce víc a jsou širší, což by mohlo pomoct aby se vzájemně nepřekrývaly, jsem zvědav, jak to bude v praxi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Asi to dopadne jako standard USB. Pořád přicházejí další varianty, které to tentokrát opravdu všechno sjednotí :D

Elektromobily stavěl už F. Porsche a ta technologie je za mě OK. Nabíjení se dá vydržet. Ale opravdu mi vadí, že se mlčí o tom, kolik energie se investuje do výroby těch elektromobilů, kolik plastů obsahují, kolik čipů musíme vyrobit, ... tohle je přeci klamání sebe sama. Fakt nechápu, proč by měl mít automobil 6 počítačů, 4 displaye a ideálně integrovaný playstation aby se lidi nenudili. Za mě jsme sešli na zcestí a dobrý nápad použili jako malá děcka, která jsou v pubertě.
Půlka planety nemá co jíst a pít a my tu představujeme desátou generaci dobíjení. Paradox..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak pokud byly údaje o účtech nepravdivé, neměl by to být problém to dokázat, ne? Rozpor mezi realitou a stavem prezentovaným Twitterem. Osobně bych věřil tomu, že velkou část tvoří falešné, zdvojené a další podivné účty. Já v tomto případě fandím Elonu Muskovi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud to nemáte vystavené na internet, měl byste být v pohodě. NASka vystavená na internet jsou jako bonbóny pro vosy :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A na design Porsche mají koupenou licenci, nebo to je náhoda že to vypadá stejně?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak to víme už dlouho že to je to samé dokola. Asi objevila Ameriku.. Nebýt nesmyslné ceny je to fajn přístroj. Nic víc.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nesouhlasím, že není rozdíl když hoří normální a elekrotauto. Když hoří baterie elektroauta prakticky to nelze uhasit a vznikají jedovaté splodiny ­(ale to vlastně i při hoření normálního auta­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tohle je frajer lidičky, tomu to moc přeju a co dělá je úžasný. Mám doma MK3 a jeho freeware Prusa Slicer je exkluzivní. Díky chlape :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Za mě je na vině hlavně řidič. Myslím že ani legislativně není možné se nevěnovat řízení, protože mám ­"autonomní auto­". Nebo snad už jsou homologovaná auta, která nemají řidiče? Opravdu nevím. Ono se to hodí někomu házet špínu na Teslu, tak se to asi v USA zveličuje :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Já to teda nedokážu pochopit. Chápu že jsou to jednotky případů, ale jak může někdo narazit do motorkáře zezadu?
"To ho samozřejmě nijak neomlouvá, protože s autopilotem nebo bez něj, stále jde jen o jízdního asistenta 2. úrovně, kdy řidič musí dávat pozor na silnici a být připraven zasáhnout.­"

Přesně, pokud by se prokázalo že nedával pozor, obvinit z nedbalosti s následkem smrti, zabavit papíry a nazdar. Jestli sedí za volantem a čumí do mobilu... Nebo že nedokáže rozeznat auto s majáky? Nedokážu si představit že sedím a čučím jak má Tesla míří v 80 km­/h do sanitky a já jen koukám. Jestli nemá pud sebezáchovy, nebo je takhle hloupý, tak k tomu stejně jednou dojde že se v autě zabije. Ale nemusel by při tom zabít další lidi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
To ano, tomu rozumím, díky za upřesnění. Nicméně co je to za vodič, který zvládne 670 Ampér? Na dálku se vede proud VN nebo VVN, kdy se proud transformuje aby tam nebyly tak velké hodnoty v Ampérech. Ale nevím proč mám pocit že 670 A může zabít kohokoliv i na vzdálenost jednoho metru. Se bude muset tankovat v gumákách, aby nebyly tak velké rozdíly potenciálu nabíječky a nabíječe? :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Já mám teda pocit, že něco podobného píšou Teams už i v desítkách. Respektive pokud volám ­'IT, že mi nejde kamera a mám černý obraz, tak jsem asi idiot :D
Jinak tam buďto udělali čidlo polohy krytky, nebo vymysleli ­"geniální algoritmus­", že když je obraz černý, napiš na hlášku: blabla.... :D

Já nevím, ale tohle pak bude zavánět vynucením otevření krytky v aplikacích, které si to zkontrolují.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tokamak do každé rodiny! :­) to je jak nějaký předvolební slogan :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Myslím, že zabíjí proud, nikoli napětí. V ­"tejzru­" jsou tisíce voltů a také nezabíjí, ale ochromuje.
Spíš těch 670 Ampér v článku je strašlivá hodnota, to ta stanice bude asi rovnou u elektrárny :­) nevím která infrastruktura je na toto připravená.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Chápu jak to myslíte, ale doufám, že nemluvíte o matematice, kde se samozřejmě neexistence dokazuje.

To že plánují bannerové reklamy je špatná zpráva, nepřijde mi, že by na tom Apple byl tak špatně aby se měl snižovat k reklamám. Ohledně Vašeho dotazu ­- pokud se na stejném místě objevují různé reklamy na základě toho co hledám, ano je to pro mě jedna reklama. Stránka s výsledkem hledání Je to totiž jeden formulář, jedna stránka frameworku, která se plní ­(populuje­) daty.

Asi naše debata sklouzává někam kam jsem nechtěl. My se prostě neshodneme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jj, bez toho jednoho screenshotu se hroutí celý článek. Jedna reklama tam opravdu je. Tvrdím že kromě tohoto místa jinde reklama není. Vy tvrdíte na základě jednoho obrázku, že v iOS jsou reklamy. To je slovíčkaření a nabízí se spousta analogií, co by se takovou logikou dalo vyvodit na základě výskytu jednoho případu v množině.
Jestliže 2 je prvočíslo, potom můžu tvrdit, že existují sudá prvočísla? Můžu, ale není to pravda, existuje jen jedno, číslo 2.

Placená propagace zřejmě funguje v iOS naprosto neviditelně, protože kdykoliv něco hledám ­"v aplikacích Applu­", jak píšete, vždy mi to najde nejrelevantnější výsledek na prvním místě. Nemám to na prvních třech pozicích zaplavené reklamou jakou v Google.
Byl bych zklamaný, pokud by v budoucnu Apple změnil přístup a zobrazoval výsledky na základě platby vývojáře, nikoliv na základě relevance.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pane autore, tvrdíte, že co říkám není pravda, a přesvědčujete mě o něčem, co denně používám, že to tak není. Tak co si mám myslet?

V jakých částech iOS tedy byly a jsou reklamy ­(kromě dokola omílané propagace v AppStore­)? Máte odpovídající uživatelský background, abyste mohl iOS hodnotit?
Pokud máte na mysli reklamy uvnitř aplikací a her, tak nejsou reklamy iOS. Stejně jako reklama na webu není reklamou systému Windows, když ho zrovna používám. Že si nainstaluji Messenger a ten mi podsouvá reklamy? To opět není nativní reklama iOS.

Ptáte se, co je špatně? V současnosti když spustím aplikaci mapy a vyhledám nějaký pojem, zobrazí se mi nejrelevantnější výsledky. Špatně je to, že teď by se mi měly zobrazit místa, za jejichž propagaci někdo zaplatil, aby byly v TOPu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Kritik za každou, cenu, že? Kdo chce jabko bít, hůl si vždycky najde.

Kromě toho, že článek nabízí foto jediného místa v iOS, kde je reklama, je tam taky napsáno, cituji:
"Různé formy propagace by se nově měly objevit např. v Mapách, Knihách nebo Podcastech.­"
Kdo do teď nebyly, dovolím si připsat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Děláte to dobře. Mě nejvíc vadí marketing zaměřený na děti. Ty pak papouškují co viděli a reklamní slogan se stává v jejich očích pravdou. Je pak na nás rodičích je od toho uchránit a vysvětlit, že to je jen reklama, že to je hra a není to vždy pravda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Máte naprostou pravdu, proto jsem zrušil O2 TV, na televizi nekoukám, filmy si stahuju, na youtube mám Adblock už asi 10 let a telefon mám jabko, kde doteď reklamy nebyly. To ale neznamená že jsem slepý vůči svému okolí a nevidím co se kolem děje. Já jsem v česku spokojený, máme neuvěřitelně vyspělý a bezpečný stát ale nevážíme si toho, většinou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Souhlas, nevím kam se furt ženeme. Roztáčíme spirálu a peníze tečou několika kanály na stále stejná místa. Konzumní společnost je degenerovaná společnost, kde jsme svědky reklam, jak se farmáři pečlivě starají o prasátka, aby se měla na farmě dobře a vedla plnohodnotný život. Než je teda zabijeme a sníme samozřejmě. Reklama jsou pro mě lži a polopravdy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
No jak se to vezme, platíte za to svým časem, který strávíte u té reklamy, což je smutné, protože nic cennějšího než čas nikdo z nás nemá. Ten Váš čas, co jste reklamou doslova zabili, pak zaplatí zadavatel reklamy tomu, kdo reklamu zobrazil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Miliardy a miliardy. Reklama je bohužel hybatelem současného světa. Už ani není důležité, že na fotbal přijdou fanoušci, lístky už dávno nejsou zdrojem příjmů. Tím nejdůležitějším je zdrojem je reklama, kdy prodají místo na dresu aby tam mohli mít napsáno FORTUNA, o přestávce narvou co nejvíc reklam mezi poločasy zápasu. V hokeji už skoro není bílé místo na ledě... Za reklamu s dosahem statisíce lidí se platí miliony. Před pár lety stál pronájem banneru na seznamu 2,4 milionu za 12 hodin, nevím jak to je teď.

Nebo si vzpomeňte na mega trapnou ­"reklamu na reklamy­" na Primě, kdy tam šašci z televize prosí ať nepřeskakujete reklamy, že pak nebudou mít na svoje Range Rovery a dovolené v Karibiku ­(neříkají to takhle, ale lze číst mezi řádky­). V reklamě jsou neskutečné prostředky. A lidi jsou hloupí a kupujou a kupujou... A nejlepší jsou ti co mají výplatu 25 a koupí si telefon za 30 000 na splátky. Pak se nedivím že jsme tam, kde jsme.

Považuji za ostudu, že taková ­"premiová značka­" jako Apple se snižuje k reklamám. U Microsoftu dělají reklamu sami sobě, teď se v Office verzi 2019 objevuje reklama na Office 365 :­)­)­)
https:­/­/www.bleepingcomputer.com­/news­/microsoft­/microsoft­-is­-showing­-ads­-for­-microsoft­-365­-in­-office­-2021­/

A kdo to platí? Ten, co reklamu zadává.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Souhlas, akorát to brždění tam občas nevychytají :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jj, hned mě napadlo ať to nestaví v San Franciscu, tam by to nemuselo dopadnout dobře vzhledem k seismické aktivitě. Jinak nápad dobrý a už tu nějakou dobu existuje. Čína to plánovala pod zemí jako metro a kapsle se měli na sebe připojovat za jízdy. Mě se to líbí, ale asi to není reálné, obří náklady na realizaci a provoz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Kdysi vyšla statistika, jak dlouho průměrně lidé vydrží u veda na YT, než přepnou na další. tuším že medián byl někde do minuty, ale teď si nejsem jistý, jestli se do toho počítaly i reklamy.

Sám to znám, některé songy jsem si pustil 10x za den a tak mají ode mě stovky shlédnutí. Super návykovka je taky Nayan Cat. K tomu je bonus ­- 10 hodin smyčka. Našel se borec co to skouknul celé.

https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=YLdxIvyWY2k

A když to dohrálo? Pustil si to znova :D trochu vymytý mozek ale jinak v pohodě :D :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Právě. Ty nástroje co máme jsou úžasné, souhlasím. A pak vyhraje Shark nebo jak se to jmenuje :D
Co dodat .. Kdo to využije ve svůj prospěch, může se mnoho naučit. Jak zálohovat robota, jak vyřešit problém s PC, poslechnout si přednášku psychologa, nebo o výzkumu vesmíru. I vztahoví kouči mají videa zdarma.

Ale Shark vyhrál proto, že to je ­(pro mě­) stupidní a jednoduché :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Já v tom spíš teda spatřuji nebezpečí v podobě cíleného marketingu na děti. To je dle mého velké neštěstí, kdy z těch dětí vychováme totální konzumy, které místo toho aby se zabavili třeba na glóbu a naučili se něco o planetě, tak kysnou u tohoto. Ale chápu že se jim to líbí, děti jsou děti a nebyli jsme jiní.

Umí kolik GB ma iPhone 8, ale netuší, kde na mapě najdou Jakartu, ani jak se staví budka pro ptáčky a co jedí ježci.

Hraju na mobilu jednu hru a jsou tam i děti ­(Hill Climb racing 2­). V jedné konverzaci osmiletý klučina doslova napsal:

"Pojedu do lázní, protože jsem tlustý. Když koukám na youtube, jím mandarinky.­"
Jsem rád, že jsem jako malý chodil hrát si s hokejkou ven a stavěl hráze z bahna, když zapršelo.

Jinak je to prostě o tom, že ty chujoviny jsou nechytlavější samozřejmě. Asi nikdo nečekal, že na topu bude dokument od Davida Attenborougha ;­) škoda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
To nevíme. Já bych si tipnul že prostě zaspal, když byl momentálně spokojený.

Jak se říká: ­"Každý chvilku tahá pilku."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
JJ, to jen v Evropě to bude trvat 5 let najít pozemek.
Jsem to říkal už na začátku té krize, že si měla unie zařídit adekvátní podporu výroby a vyrábět si třeba vlastní čipy. Ikdyby v malých objemech. Ale to by EU nesměla být s prominutím k hov*u. Jen byrokracie, která všecko zdržuje a přerozděluje peníze. SSSR hadr.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
"tak kde někdo vydělá musí zákonitě být někdo kdo prodělává.... Taková je podstata investic­"

Nesouhlasím.

PS ­- když někdo poslouchá Kardashianovou aby si od ní nechal radit s investicemi, tak sory jako, ale to mi nepřijde moc chytré. Třeba jí to u soudu pěkně osolí, za to, že propaguje něco o čem ví s úctou prdeček.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Microsoft s takovou recesí nikdy nepřijde, protože si o sobě myslí že je pupek světa ;­) díky bohu alespoň za opensource komunitu, která se dokáže prací i bavit a ne jen řešit produktivitu.
PS Libre Office a Open Office rozhodně nejsou hotové a obsahují bugy, ale i tak se dají v pohodě zadarmo používat. A ještě mají klingonštinu jako bonus :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Project Debater zpracovává masy textu a vytváří dobře strukturovanou řeč na zadané téma, jasně a se zamýšleným účelem ji předhazuje diskuznímu oponentovi. Cílem je, aby Project Debater předhazoval odůvodněné názory na základě argumentů podpořených fakty s minimálním vlivem emocí, nejasností nebo jiných zkreslení. Proč je to tak důležité? Svět je plný informací, dezinformací a povrchního myšlení. Project Debater posouvá hranice AI za účelem vzniku inteligentní debaty, abychom mohli vytvářet argumenty a lepší rozhodnutí na základě větší informovanosti.­"

Tak hlavní využití určitě nebude pro naše dobro. Samozřejmě že to bude zneužité pro propagandu v mediích, kdy se bude strojově analyzovat, co ještě lidi přijmou a co ne. Tak jak se za poslední desetiletí změnilo vyjadřování vládních vrstev na zkladě veřejného mínění, tak i tento nástroj bude koupen především pro kontrolování lidí.
Ještě to bude hojně využíváno pro analýzu trhu, aby se mohlo lépe prodávat ovečkám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak nějak podobně si připadám na cestě životem.
Někam se doharcuju a čekám na odměnu. Když se netrefím a odměna není, zkusím to malým obloučkem znovu trochu jinak :­) ta koordinace pohybů mého akvária je dost podobná :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo tak hlavně Windows Vám napsali, že PC nepodporuje přechod na Win11 a byl tam odkaz na koupi nového Pc, tak bodejť by prodej meziročne nevzrostl. Přičtěte PC zničená updaty a máte podporu prodeje jak vyšitou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak konečně budu rozumět, co pomě šéf chce, když už to umí i klingonštinu :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)