Doručovací dron může jezdit i na kolečkách

Doručovací dron může jezdit i na kolečkách
, , aktualita
Drony můžou sloužit i k doručování menších zásilek. Speciální dron od Advanced Tactics je na rozvážení zboží vybaven i kolečky, takže se může podle aktuální potřeby pohybovat jak ve vzduchu, tak i po zemi.
K oblíbeným
reklama
Doručovací drony nejsou v poslední době žádnou novinkou, společnost Domino's Pizza může pomocí dronů dodávat svou pizzu, Amazon také tento speciální způsob doručování testuje. Aby se tedy doručovací dron nějak odlišil od těch mnoha dalších, musí mít něco navíc. U dronu od Advanced Tactics to jsou kolečka, takže kromě létání může i jezdit po zemi, a poradit si tak v obtížnějších situacích.

Robot pojmenovaný Panther, který se nebojí vzduchu ani země, je vybaven šesti vrtulemi a čtyřmi kolečky. Dron není úplně nejmenší, dokáže ale unést přes šest kilo nákladu, což na lehčí zásilku stačí. Právě s takovou zátěží byly provedeny testy ve vzduchu i na zemi. Zkoušky, při kterých hybridní dron obstál, probíhaly i při silnějším větru.

Pozemní robot a létající dron Panther by měl sloužit k doručování zásilek lidem až do domů. Jednoduše přiletí a pak dojede až na požadované místo. Jet po zemi může také, pokud by to ve vzduchu nebylo zrovna bezpečné či by to bylo příliš složité. Celý tento systém slibuje rychlou a ohleduplnou dopravu zboží.


Pozemní robot a dron v jednom však nemá příliš vysokou výdrž, což je problém podobných zařízení obecně. Po zemi zvládne ujet vzdálenost do 16 kilometrů, což by mohlo být na pár zásilek ve městě dostačující, ve vzduchu se však už tak dlouho neudrží. Dolet na vzdálenost není uveden, ale dron zvládne létat po dobu přibližně pěti až deseti minut.

Současný model je vybaven i kamerou, takže je možné přímo sledovat obraz, který robot snímá. Robot a dron v jednom nemusí také nutně sloužit k doručování zásilek a zboží. Pokud se k zařízení přidají nejrůznější senzory, mohl by své uplatnění najít i jako průzkumný robot. Tvůrci by mohli na Panthera přimontovat i robotické paže, takže by zvládal uchopit předměty či vykládat zásilky.

V USA je Panther už v prodeji se slevou za 2 495 dolarů, což je v přepočtu přibližně 63 000 bez DPH. Advanced Tactics zároveň sděluje, že jejich hybridní robot je dost lehký na to, aby byl považován za malý dron. V USA není tedy nutné žádné povolení od FAA (agentura Federal Aviation Administration) k létání. Určitě ale nějakou dobu potrvá, než začnou tento dron ve větší míře používat i firmy.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek