Doručovací dron může jezdit i na kolečkách

Doručovací dron může jezdit i na kolečkách
, , aktualita
Drony můžou sloužit i k doručování menších zásilek. Speciální dron od Advanced Tactics je na rozvážení zboží vybaven i kolečky, takže se může podle aktuální potřeby pohybovat jak ve vzduchu, tak i po zemi.
K oblíbeným
reklama
Doručovací drony nejsou v poslední době žádnou novinkou, společnost Domino's Pizza může pomocí dronů dodávat svou pizzu, Amazon také tento speciální způsob doručování testuje. Aby se tedy doručovací dron nějak odlišil od těch mnoha dalších, musí mít něco navíc. U dronu od Advanced Tactics to jsou kolečka, takže kromě létání může i jezdit po zemi, a poradit si tak v obtížnějších situacích.

Robot pojmenovaný Panther, který se nebojí vzduchu ani země, je vybaven šesti vrtulemi a čtyřmi kolečky. Dron není úplně nejmenší, dokáže ale unést přes šest kilo nákladu, což na lehčí zásilku stačí. Právě s takovou zátěží byly provedeny testy ve vzduchu i na zemi. Zkoušky, při kterých hybridní dron obstál, probíhaly i při silnějším větru.

Pozemní robot a létající dron Panther by měl sloužit k doručování zásilek lidem až do domů. Jednoduše přiletí a pak dojede až na požadované místo. Jet po zemi může také, pokud by to ve vzduchu nebylo zrovna bezpečné či by to bylo příliš složité. Celý tento systém slibuje rychlou a ohleduplnou dopravu zboží.


Pozemní robot a dron v jednom však nemá příliš vysokou výdrž, což je problém podobných zařízení obecně. Po zemi zvládne ujet vzdálenost do 16 kilometrů, což by mohlo být na pár zásilek ve městě dostačující, ve vzduchu se však už tak dlouho neudrží. Dolet na vzdálenost není uveden, ale dron zvládne létat po dobu přibližně pěti až deseti minut.

Současný model je vybaven i kamerou, takže je možné přímo sledovat obraz, který robot snímá. Robot a dron v jednom nemusí také nutně sloužit k doručování zásilek a zboží. Pokud se k zařízení přidají nejrůznější senzory, mohl by své uplatnění najít i jako průzkumný robot. Tvůrci by mohli na Panthera přimontovat i robotické paže, takže by zvládal uchopit předměty či vykládat zásilky.

V USA je Panther už v prodeji se slevou za 2 495 dolarů, což je v přepočtu přibližně 63 000 bez DPH. Advanced Tactics zároveň sděluje, že jejich hybridní robot je dost lehký na to, aby byl považován za malý dron. V USA není tedy nutné žádné povolení od FAA (agentura Federal Aviation Administration) k létání. Určitě ale nějakou dobu potrvá, než začnou tento dron ve větší míře používat i firmy.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek