Doručovací dron může jezdit i na kolečkách

Doručovací dron může jezdit i na kolečkách
, , aktualita
Drony můžou sloužit i k doručování menších zásilek. Speciální dron od Advanced Tactics je na rozvážení zboží vybaven i kolečky, takže se může podle aktuální potřeby pohybovat jak ve vzduchu, tak i po zemi.
K oblíbeným
reklama
Doručovací drony nejsou v poslední době žádnou novinkou, společnost Domino's Pizza může pomocí dronů dodávat svou pizzu, Amazon také tento speciální způsob doručování testuje. Aby se tedy doručovací dron nějak odlišil od těch mnoha dalších, musí mít něco navíc. U dronu od Advanced Tactics to jsou kolečka, takže kromě létání může i jezdit po zemi, a poradit si tak v obtížnějších situacích.

Robot pojmenovaný Panther, který se nebojí vzduchu ani země, je vybaven šesti vrtulemi a čtyřmi kolečky. Dron není úplně nejmenší, dokáže ale unést přes šest kilo nákladu, což na lehčí zásilku stačí. Právě s takovou zátěží byly provedeny testy ve vzduchu i na zemi. Zkoušky, při kterých hybridní dron obstál, probíhaly i při silnějším větru.

Pozemní robot a létající dron Panther by měl sloužit k doručování zásilek lidem až do domů. Jednoduše přiletí a pak dojede až na požadované místo. Jet po zemi může také, pokud by to ve vzduchu nebylo zrovna bezpečné či by to bylo příliš složité. Celý tento systém slibuje rychlou a ohleduplnou dopravu zboží.


Pozemní robot a dron v jednom však nemá příliš vysokou výdrž, což je problém podobných zařízení obecně. Po zemi zvládne ujet vzdálenost do 16 kilometrů, což by mohlo být na pár zásilek ve městě dostačující, ve vzduchu se však už tak dlouho neudrží. Dolet na vzdálenost není uveden, ale dron zvládne létat po dobu přibližně pěti až deseti minut.

Současný model je vybaven i kamerou, takže je možné přímo sledovat obraz, který robot snímá. Robot a dron v jednom nemusí také nutně sloužit k doručování zásilek a zboží. Pokud se k zařízení přidají nejrůznější senzory, mohl by své uplatnění najít i jako průzkumný robot. Tvůrci by mohli na Panthera přimontovat i robotické paže, takže by zvládal uchopit předměty či vykládat zásilky.

V USA je Panther už v prodeji se slevou za 2 495 dolarů, což je v přepočtu přibližně 63 000 bez DPH. Advanced Tactics zároveň sděluje, že jejich hybridní robot je dost lehký na to, aby byl považován za malý dron. V USA není tedy nutné žádné povolení od FAA (agentura Federal Aviation Administration) k létání. Určitě ale nějakou dobu potrvá, než začnou tento dron ve větší míře používat i firmy.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů
V poslední době se můžeme kochat pohledem na stále větší počítačové čipy, ale to především díky tomu, že jsou tvořeny více monolity. Jeden takový s plochou přes 3000 milimetrů čtverečných využívá i karta od Preferred Networks. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) získala dalšího robotického obyvatele, jímž je CIMON-2. A jak jeho název napovídá, není to první robot svého druhu. Už loni na ISS pobýval jeho předchůdce CIMON od IBM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře