www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dosáhne přetaktovaná RX 6800 na výkon RX 6800 XT?

Dosáhne přetaktovaná RX 6800 na výkon RX 6800 XT?
, , aktualita
Karty Radeon RX 6800 byly možná dosud neprávem opomíjené, za což možná může jejich vyšší cena oproti konkurenčním RTX 3070, která je však opodstatněna i dvojnásobkem paměti. Ale co výkon, kam se dá vyhnat? 
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 6800 přišel zatím jako nejslabší z nových modelů od AMD, kterého od výkonnější karty RX 6800 XT dělí 12 CU a o více než 100 MHz nižší takty. Rozdíl tak rozhodně není zanedbatelný, takže dohnat výkon modelu XT pouhým přetaktováním jistě nebude snadné. 
 
 
Server wccftech to přesto zkusil, a to přitom ne s využitím drahé verze karty s vylepšeným napájením či dokonce s vodním chlazením, ale na prosté referenční kartě, která pracovala v systému s Ryzenem 5900X, 32GB DDR4-3600 a na desce s X570. V Radeon Settings byl limit spotřeby zvýšen o 15 procent, propustnost pamětí navýšena na 16,8 Gb/s (2100 MHz), takt GPU pak na 2350 až 2450 MHz a zapnuta byla funkce Smart Access Memory. 
 
Výsledek byl v grafech označen za RX 6800 "Rage Fury" a my se můžeme podívat na to, jaký výkon takto nastavená karta poskytla. Z popisu ovšem vyplývá, že RX 6800 XT neměl zapnutou funkci Smart Access Memory, což je ovšem v podstatě podvod, neboť ta nemá s přetaktováním nic společného. 
 
 
Ukazují na to i výsledky ve hře Forza Horizon 4, která dokáže díky Smart Access Memory získat i více než 10 procent výkonu navíc, takže pak se ani nelze divit, že přetaktovaný RX 6800 výrazně překonal kartu RX 6800 XT. V žádném jiném testu tento výsledek nebyl zopakován, ale i tak se objevily zajímavé testy. 
 
Dá se říci, že přetaktovaný RX 6800 dosáhl na výkon RX 6800 XT ještě v titulech Total War Saga: Troy, Amid Evil, Horizon Zero Dawn a Metro Exodus. V ostatních hrách jako Control, Shadow of the Tomb Raider, Borderlands 3, Call of Duty Modern Black Ops Cold War či Watchdogs Legion byl RX 6800 "Rage Fury" někde na půli cesty mezi výchozím nastavením karty a RX 6800. Budeme také pevně doufat, že informace o zapnutém DLSS v Control a Metro Exodus je čistě jen chyba způsobená kopírováním předchozích textů (a testů). 
 
Škoda že se zde podvádělo pomocí Smart Access Memory, aby byl dohnán deficit 12 jednotek CU, ovšem i kdyby k tomu nedošlo, stejně bychom mohli namítnout, že RX 6800 XT lze přece přetaktovat také. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře