www.svethardware.cz
>
>
>

Drobky kolem hospodaření AMD

Drobky kolem hospodaření AMD
, , aktualita
Podle jednání AMD to vypadá, že na tom opravdu není nejlépe, je totiž na nejlepší cestě, jak zabřednout do velkých problémů. Řeč je o splácení úvěru úvěrem, resp. směnkami. Celkem vymění 5,75 % akcií za necelé 1,5 miliardy dolarů v případě,...
reklama
Podle jednání AMD to vypadá, že na tom opravdu není nejlépe, je totiž na nejlepší cestě, jak zabřednout do velkých problémů. Řeč je o splácení úvěru úvěrem, resp. směnkami. Celkem vymění 5,75 % akcií za necelé 1,5 miliardy dolarů v případě, že do roku 2012 nebude schopno balík směnek zaplatit. Většina peněz z 1,5 miliardy zřejmě bude použita na splacení úvěru u Morgan Stanley Senior Funding, kde si společnost vypůjčila 2,5 miliardy pro zaplacení akvizice ATI.Zároveň se objevily zmínky o tom, že AMD možná přece jen postaví novou FAB ve státě New York. Lhůta pro rozhodnutí je do roku 2009, ale není problém začít stavět na jaře příštího roku. Celá stavba má stát přes 3 miliardy dolarů, ale stát by v případě stavby poskytl podporu ve výši 1,2 miliardy dolarů. Továrna by mohla začít produkovat čipy v roce 2011, resp. 2012.Na druhou stranu sehnat peníze na stavbu by nemusel být tak velký problém, neboť kromě nových procesorů, které se jistě stanou podstatným zdrojem příjmů, nyní AMD prodalo staré výrobní linky z Drážďanské továrny za 300 – 500 milionů dolarů. Prodej směřuje oficiálně neznámo kam, ví se jen, že kupujícím není TSMC; údajně má být cílovou destinací východ. Při poslední podobné transakci šly 130nm linky do Ruska.

Zdroj: Fudzilla -1, 2; TheInquirer

(), (), ()
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek