Dron spadl na ženu v Quebecku, uhodil ji do hlavy

Dron spadl na ženu v Quebecku, uhodil ji do hlavy
, , aktualita
Žena v kanadském Quebecku měla tu smůlu, že ji při sportovní události trefil do hlavy dron, který tuto sportovní událost natáčel. Výsledek této nešťastné události byl, že přestala chodit do práce a musela odložit dovolenou.
K oblíbeným
reklama
Osmatřicetiletá Stéphanie Creignouová měla velkou smůlu, přihlížela sportovní události, když z ničeho nic ji na hlavu spadl více než kilový dron DJI Phantom 3, který událost natáčel. Vzhledem k rychlosti, jakou dron padal, se nejednalo jen o lehké zranění, žena přestala dočasně chodit do práce a musela odložit naplánovanou dovolenou.

Celá situace byla náhodou zaznamenána profesionálním dronem VTOL-X, který byl oficiálně pořadateli najat, aby zaznamenal celou akci. Paradoxně společnost provozující tento profesionální dron byla před akcí pod palbou nepříjemných otázek ohledně případných incidentů.


A výsledek celého incidentu? Poraněná žena podala žalobu na operátora dronu, který na ni spadl. Podle ředitele společnosti, která nad sportovní událostí měla svůj profesionální dron, se muž mohl nehodě snadno vyhnout, kdyby s dronem nelétal tak blízko lidem.

Podobně to vidí i odpovědný úřad v Kanadě, podle něj muž nebyl moc pozorný. Sám muž prohlásil, že vůbec netuší, jak se nehoda stala a že si myslí, že s dronem létal, jak nejbezpečněji uměl.

Podobné nehody s drony se stávají poměrně často na to, o jak moc regulacemi zatíženou oblast se jedná. Většinou za nehodami stojí ale lidské pochybení nebo právě nedodržení stanovených pravidel. Profesionální drony nezpůsobují tolik nehod jako ty amatérské, případně řízené amatéry, kteří neznají pravidla.

Zdroj: Engadget

reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
24.7.2021, aktualita, Milan Šurkala37 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek12 komentářů