Nový dron Typhoon H je vybaven i technologií Intel RealSense

Nový dron Typhoon H je vybaven i technologií Intel RealSense
, , aktualita
Společnost Yuneec už na svých stránkách dala zájemcům možnost si předobjednat nový model jejich dronu, a to Typhoon H. Jeho hlavní předností je to, že je vybaven i technologií RealSense od Intelu.
K oblíbeným
reklama
Nyní je možné si předobjednat od společnosti Yuneec dron, který je jejich prvním bezpilotním letounem se zabudovanou technologií RealSense od Intelu. Díky Intelu tak bude dron schopný se vyhýbat překážkám pomocí 3D mapování okolí, a létat tak bezpečně ve vztahu k sobě i lidem okolo. Když se totiž zapne sledovací mód, Typhoon H si při natáčení majitele musí ve vzduchu poradit sám. To je možné díky kameře Intel RealSense R200, pomocí které si vytvoří 3D model okolí. Pokud mu v cestě stojí nějaké překážka, jednoduše se jí vyhne a pak pokračuje dál.

Bezpečnost je u dronů hodně důležitá, protože nešťastné incidenty, kdy bezpilotní letoun někoho zraní, se neustále stávají. Naposledy se například stala obětí pádu bezpilotního letounu na sportovní události žena z Quebecku. Pokud však už dron z nějakého technického důvodu či chybou samotného člověka padá, nepomůže mu už ani dobrá technologie na vyhýbání se překážkám. Společnost Arbe Robotics například používá například na detekci překážek radarové zařízení, a dron tak zvládne rozpoznat překážku až na 200 metrů.


U dronu od Yuneec tedy nebude chybět ani GPS sledovací systém, který Typhoonovi H umožní následovat majitele například při jízdě na skateboardu, jak je možné vidět ve videu. Tento dron s šesti vrtulemi bude vybaven kamerou schopnou natáčet zážitky majitele s pomocí 4K rozlišení. Kamera také nabízí otáčení až o 360°, takže je možné zachytit celé okolí. Klasické snímky bude možné pořizovat ve kvalitě 12 Mpx. Nechybí samozřejmě ani ovladač, a to ST16 Ground Station. Ten je vybaven 7palcovým displejem, na kterém je možné zobrazit reálné video právě natáčení dronem.

Dron má také k dispozici několik módů, může kroužit kolem majitele či kroužit kolem určeného objektu. Typhoon H také zvládne vyletět až do vzdálenosti 45 metrů a pořídit efektní fotografii, poté se vrátí zpět. Dronu lze také nastavit určitou trasu, kterou sám proletí. K dispozici je i režim návrat domů či již zmíněné sledování.

Zatím je možné si dron Typhoon H od Yuneec jen předobjednat, výrobce pak slibuje dodání do čtyř týdnů. Dron s Intel RealSense je možné mít za ne zrovna nízkou cenu 1 899 dolarů, což je v přepočtu přibližně 46 000 korun bez daně.

Zdroje: engadget.com, yuneec.com

reklama
Nejnovější články
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Kioxia ukázala test šestibitových NAND Flash a mluví dokonce o osmibitových Kioxia ukázala test šestibitových NAND Flash a mluví dokonce o osmibitových
Společnost Kioxia, bývalá Toshiba Memory, se zahleděla do navyšování počtu bitů ukládaných v buňkách pamětí NAND Flash. Ukázala totiž již verze se šesti bity a mluví dokonce o osmibitových pamětech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů