
Společnost Apellix operuje s tím, že jednou z nejnebezpečnějších prací ve Spojených státech je práce ve velkých výškách, kde se lidé starají o mytí oken mrakodrapů či natírání konstrukcí, jako jsou mosty. Vyvíjí pro tyto účely speciální drony, jež pochopitelně musí být připojeny na základovou platformu, která jim dodá třeba potřebnou barvu. Díky tomu se ale nemusí řešit jedna z nejpalčivějších otázek, a sice výdrž na baterie.
Záměr firmy Apellix tedy je využít namísto lidí malé quadrokoptéry spojené se základnou kabely a hadičkami. Ve skutečnosti tedy chtějí v konečném designu využít pouze jeden svazek, který dodá potřebnou barvu, vodu či jinou tekutinu a také energii. Zatím firma ukázala prototyp, který létal kolem plechového skladu, který díky němu dostal novou vrstvu barvy, a to pochopitelně pomocí trysky. Díky tlaku přes 20.000 kPa je možné takový systém využít i ve velice větrném prostředí, které spíše nevydrží samotný dron než jeho lakovací systém. Spíše jde ale o to, aby mohla být pod takovým tlakem využita voda pro čištění povrchů, takže pak jde o takovou létající wapku.
Apellix má také další nápady na využití dronů, které by mohly s využitím speciální montážní pěny vytvářet celé struktury, a to v podstatě stejně jako 3D tiskárna.
Zdroj: KitGuru