Drony mohou nahradit čističe oken, lakýrníci jsou na řadě

Drony mohou nahradit čističe oken, lakýrníci jsou na řadě
, , aktualita
Předpokládá se, že v příští dekádě ztratí po celém světě nějakých pět milionů lidí práci kvůli rozšiřující se robotice. Průmysloví roboti v továrnách ale nemají být jediní, kteří se o to postarají. Svůj díl si mají ukousnout i drony.
K oblíbeným
reklama
Pro drony se zatím vžilo neživotné označení, ale možná že se to v dohledné době změní stejně jako v případě robotů, v jejichž případě už většině lidí přijde neživotné označení divné. Možná že tedy nebude trvat dlouho a my budeme mluvit o tom, že droni berou lidem práci. Však jde v podstatě o zařízení, které bychom mohli v moderní podobě označit za létající roboty. Ty se tedy mohou ve vzduchu pohybovat zcela autonomně, tedy bez zásahu člověka v roli vzdáleného pilota, čímž se z nich stávají inteligentní zařízení využitelná pro různé činnosti. A právě společnost Apellix vyvíjí drony, které se mohou využít ve výškách pro různé mycí či natěračské práce.

Společnost Apellix operuje s tím, že jednou z nejnebezpečnějších prací ve Spojených státech je práce ve velkých výškách, kde se lidé starají o mytí oken mrakodrapů či natírání konstrukcí, jako jsou mosty. Vyvíjí pro tyto účely speciální drony, jež pochopitelně musí být připojeny na základovou platformu, která jim dodá třeba potřebnou barvu. Díky tomu se ale nemusí řešit jedna z nejpalčivějších otázek, a sice výdrž na baterie.

Záměr firmy Apellix tedy je využít namísto lidí malé quadrokoptéry spojené se základnou kabely a hadičkami. Ve skutečnosti tedy chtějí v konečném designu využít pouze jeden svazek, který dodá potřebnou barvu, vodu či jinou tekutinu a také energii. Zatím firma ukázala prototyp, který létal kolem plechového skladu, který díky němu dostal novou vrstvu barvy, a to pochopitelně pomocí trysky. Díky tlaku přes 20.000 kPa je možné takový systém využít i ve velice větrném prostředí, které spíše nevydrží samotný dron než jeho lakovací systém. Spíše jde ale o to, aby mohla být pod takovým tlakem využita voda pro čištění povrchů, takže pak jde o takovou létající wapku.


Apellix má také další nápady na využití dronů, které by mohly s využitím speciální montážní pěny vytvářet celé struktury, a to v podstatě stejně jako 3D tiskárna.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek