www.svethardware.cz
>
>
>
>

Drony od Amazonu by mohly k doručování používat i padák

Drony od Amazonu by mohly k doručování používat i padák
, , aktualita
Doručování lidskými poslíčky není to, co společnost Amazon plánuje. Už delší dobu koketuje Amazon se speciálními drony na transport zásilek. Společnost si nechala patentovat systém malých padáků, které ulehčí přistání zboží.
K oblíbeným
reklama
Amazon se snaží hledat nové způsoby pro dopravování svého zboží. Už delší dobu dává vědět o svých bezpilotních letounech, které mají dodávky zajišťovat. Společnost Amazon už před rokem získala povolení testovat své doručovací drony ve Velké Británii.

Amazon chce ale ke svým dronům ještě něco víc. Systém na doručování zásilek pojmenovaný jako Aerial Package Delivery System bude zahrnovat také padáčky, které by měly zajistit, že přeprava zboží pomocí bezpilotních letounů bude mnohem jednodušší.

Amazon si tento systém nechal patentovat. Není zatím ale jasné, jestli tento systém bude kdy skutečně používán při reálném doručování. Nepřítelem se můžou stát například špatné povětrnostní podmínky při vypouštění balíku s padákem.
Doručování pomocí dronu a malého padáku má vypadat jednoduše. Dron by měl balíček, který by byl ještě chráněn bezpečnostním obalem, vyhodit přesně nad místem určení a o zbytek se postará minipadák. Ten zajistí především to, aby zboží dosedlo na zem bezpečně a pomalu. Dron tak nebude muset sám přistávat na zemi, balík by měl být také po celou dobu sestupu sledovaný, aby bylo jisté, že dorazil v pořádku. Některé těžší nebo rozměrnější náklady by mohly být vybaveny i několika padáky, velikost padáků pro různé zásilky by se také měnila.

Do budoucna se budou muset s donáškovými drony vyřešit především právní překážky. Hledání správného místa pro přistání dronu se ale Amazon rozhodl řešit právě tímto patentem. Bezpilotní letouny by tak nebyly tolik ohroženy při přistávání, doprava by měla být rychlejší. Cílem Amazonu je, aby síť jeho dronů Prime Air byla schopná objednané zboží doručit pod třicet minut.

Zdá se, že společnost Amazon vzdušný prostor opravdu přitahuje. Kromě spojení dronů a padáků si tato společnost nechala patentovat také speciální systém vzdušných skladů. Ty by měly být založené na tom, že zboží se bude skladovat nad zemí s pomocí vzducholodí.

Zdroje: engadget.com, pdfpiw.uspto.gov
reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář