www.svethardware.cz
>
>
>
>

Drony od Amazonu by mohly k doručování používat i padák

Drony od Amazonu by mohly k doručování používat i padák
, , aktualita
Doručování lidskými poslíčky není to, co společnost Amazon plánuje. Už delší dobu koketuje Amazon se speciálními drony na transport zásilek. Společnost si nechala patentovat systém malých padáků, které ulehčí přistání zboží.
K oblíbeným
reklama
Amazon se snaží hledat nové způsoby pro dopravování svého zboží. Už delší dobu dává vědět o svých bezpilotních letounech, které mají dodávky zajišťovat. Společnost Amazon už před rokem získala povolení testovat své doručovací drony ve Velké Británii.

Amazon chce ale ke svým dronům ještě něco víc. Systém na doručování zásilek pojmenovaný jako Aerial Package Delivery System bude zahrnovat také padáčky, které by měly zajistit, že přeprava zboží pomocí bezpilotních letounů bude mnohem jednodušší.

Amazon si tento systém nechal patentovat. Není zatím ale jasné, jestli tento systém bude kdy skutečně používán při reálném doručování. Nepřítelem se můžou stát například špatné povětrnostní podmínky při vypouštění balíku s padákem.
Doručování pomocí dronu a malého padáku má vypadat jednoduše. Dron by měl balíček, který by byl ještě chráněn bezpečnostním obalem, vyhodit přesně nad místem určení a o zbytek se postará minipadák. Ten zajistí především to, aby zboží dosedlo na zem bezpečně a pomalu. Dron tak nebude muset sám přistávat na zemi, balík by měl být také po celou dobu sestupu sledovaný, aby bylo jisté, že dorazil v pořádku. Některé těžší nebo rozměrnější náklady by mohly být vybaveny i několika padáky, velikost padáků pro různé zásilky by se také měnila.

Do budoucna se budou muset s donáškovými drony vyřešit především právní překážky. Hledání správného místa pro přistání dronu se ale Amazon rozhodl řešit právě tímto patentem. Bezpilotní letouny by tak nebyly tolik ohroženy při přistávání, doprava by měla být rychlejší. Cílem Amazonu je, aby síť jeho dronů Prime Air byla schopná objednané zboží doručit pod třicet minut.

Zdá se, že společnost Amazon vzdušný prostor opravdu přitahuje. Kromě spojení dronů a padáků si tato společnost nechala patentovat také speciální systém vzdušných skladů. Ty by měly být založené na tom, že zboží se bude skladovat nad zemí s pomocí vzducholodí.

Zdroje: engadget.com, pdfpiw.uspto.gov
reklama
Nejnovější články
Epic vs. Apple: Soud dal za pravdu Applu, Epic se choval nečestně Epic vs. Apple: Soud dal za pravdu Applu, Epic se choval nečestně
Už pár týdnů hoří boj mezi společností Apple a Epic Games kvůli provizím. Epic Games totiž navzdory podmínkám App Store vložili do své aplikace svůj platební systém. Neoprávněnost takového činu potvrdil i soud.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh? MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh?
Společnost MSI už začala nabízet nové verze BIOSů pro své základní desky, které jsou založeny na AMD Combo PI V2 1.1.0.0 a nabídnou už díky tomu kompatibilitu s chystanými procesory Zen 3 "Vermeer". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker
Společnost QNAP radí svým uživatelům, aby aktualizovali systémy svých NASů. V poslední době se totiž šíří ransomware AgeLocker, který může napadnout déle neaktualizované systémy nebezpečným vyděračským softwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku
Společnost Sony už v průběhu tohoto měsíce odstartovala předprodej konzole PlayStation 5, což ovšem nezvládla příliš dobře a také se za to později omluvila. Nyní to přitom vypadá, že některé předobjednávky budou splněny až v příštím roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400 G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400
Od společnosti G.Skill jsme se dočkali nových paměťových modulů DDR4, které přichází s velmi dobrým časováním CL16 i pro moduly s hodně vysokými frekvencemi. Pro DDR4-4000 jsou nyní k mání vyšší kapacity a CL16 dostaly i DDR4-4400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře