www.svethardware.cz
>
>
>

Druhá generace Google TPU nabídne 180 TFLOPS

Druhá generace Google TPU nabídne 180 TFLOPS
, , aktualita
V oblasti strojového učení společnost Google sází na vlastní jednotky TPU, čili Tensor Processing Unit. Nyní je už pomalu aktuální jejich druhá generace, která má právě pro účely AI nabídnout výkon dokonce 180 TFLOPS.reklama
Druhá generace Tensor Processing Unit od Googlu bude použita stejně jako první pro firemní služby, jako je Google Translate, Google Photos a další. Firma k tomu říká, že už dříve učinila velký pokrok s využitím dostupného hardwaru jiných firem, ale to jí nestačilo, takže si navrhla vlastní hardware šitý na míru svým potřebám. Nová TPU přitom umožní trénovat nové hluboké neuronové sítě a stejně tak je i provozovat.

Google také uvádí, že nová TPU už jsou zcela funkční a právě jsou nasazována v systémech Google Compute Engine. Každé z těchto TPU má přitom nabídnout pro účely AI výkon 180 TFLOPS a dohromady budou tvořit celé AI superpočítače, které dostaly označení TPU Pod a využívají jistou speciální vysokorychlostní síť propojující celkem 64 jednotek TPU, které tak mají výkon dohromady 11,5 PFLOPS.

Nová TPU už byla také srovnána s tím, co nabídnou moderní GPU, i když podrobnosti nebyly zveřejněny. Google prozradil jen to, že zaznamenal dramatické zkrácení času, které zabere trénování neuronových sítí. Zkusil již srovnat systém vybavený 32 komerčně dostupnými GPU (předpokládejme, že je o NVIDIA), kterému měl jistý úkol zabrat celý den. To má nyní za odpoledne zvládnout jeden TPU Pod, pokud využije osminu své výpočetní síly.

Bližší informace o srovnání konkurenčního hardwaru s novými TPU se nedozvíme, stejně jako nic o tom, jaké parametry nové čipy od Googlu mají. Je ale zřejmé, že TPU nemají v hledáčku zcela stejný segment AI trhu jako NVIDIA, která se snaží svými GPU pro AI účely zaplavit co nejvíce různých oborů lidského vědění. V podstatě jde o všechny, kde se pracuje s nějakými daty. Google se namísto toho se svými TPU zaměřuje zatím především na své vlastní potřeby.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu
Společnost LG na začátku tohoto roku předvedla několik svých robotů a dva z nich byli určeni pro použití na letištích. Nyní se LG rozhodlo nasadit své roboty na letiště v jihokorejském Soulu, aby pomáhali cestujícím. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii
18letý mladík si hrál s objednávacím systémem jízdenek maďarského dopravce BKK v Budapešti. Mohl si koupit lístek za libovolnou cenu. Chybu okamžitě nahlásil, nicméně místo díků na něj ráno zaklepala policie a podrobila výslechu. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Microsoft otočil, Malování tu zůstane Microsoft otočil, Malování tu zůstane
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, se v interview pro EE Times rozpovídal o budoucích procesorových architekturách Zen 2 a Zen 3, které představují také přechod na 7nm technologie. To znamená i využití EUV. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk zjistil, že jeho velkolepé plány na vyslání lidí na Mars jsou přeci jen až moc ambiciózní a oznámil, že budou přepracovány, aby odpovídaly realitě. Dotkne se to i připravované rakety, jejíchž 42 motorů bylo poněkud příliš. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  9 komentářů