www.svethardware.cz
>
>
>

Druhá generace Google TPU nabídne 180 TFLOPS

Druhá generace Google TPU nabídne 180 TFLOPS
, , aktualita
V oblasti strojového učení společnost Google sází na vlastní jednotky TPU, čili Tensor Processing Unit. Nyní je už pomalu aktuální jejich druhá generace, která má právě pro účely AI nabídnout výkon dokonce 180 TFLOPS.reklama
Druhá generace Tensor Processing Unit od Googlu bude použita stejně jako první pro firemní služby, jako je Google Translate, Google Photos a další. Firma k tomu říká, že už dříve učinila velký pokrok s využitím dostupného hardwaru jiných firem, ale to jí nestačilo, takže si navrhla vlastní hardware šitý na míru svým potřebám. Nová TPU přitom umožní trénovat nové hluboké neuronové sítě a stejně tak je i provozovat.

Google také uvádí, že nová TPU už jsou zcela funkční a právě jsou nasazována v systémech Google Compute Engine. Každé z těchto TPU má přitom nabídnout pro účely AI výkon 180 TFLOPS a dohromady budou tvořit celé AI superpočítače, které dostaly označení TPU Pod a využívají jistou speciální vysokorychlostní síť propojující celkem 64 jednotek TPU, které tak mají výkon dohromady 11,5 PFLOPS.

Nová TPU už byla také srovnána s tím, co nabídnou moderní GPU, i když podrobnosti nebyly zveřejněny. Google prozradil jen to, že zaznamenal dramatické zkrácení času, které zabere trénování neuronových sítí. Zkusil již srovnat systém vybavený 32 komerčně dostupnými GPU (předpokládejme, že je o NVIDIA), kterému měl jistý úkol zabrat celý den. To má nyní za odpoledne zvládnout jeden TPU Pod, pokud využije osminu své výpočetní síly.

Bližší informace o srovnání konkurenčního hardwaru s novými TPU se nedozvíme, stejně jako nic o tom, jaké parametry nové čipy od Googlu mají. Je ale zřejmé, že TPU nemají v hledáčku zcela stejný segment AI trhu jako NVIDIA, která se snaží svými GPU pro AI účely zaplavit co nejvíce různých oborů lidského vědění. V podstatě jde o všechny, kde se pracuje s nějakými daty. Google se namísto toho se svými TPU zaměřuje zatím především na své vlastní potřeby.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Teleskop Jamese Webba úspěšně prošel mrazivým testem Teleskop Jamese Webba úspěšně prošel mrazivým testem
Nadějný teleskop Jamese Webba (JWST) už je dávno postaven a nyní už má také za sebou úspěšnou zkoušku v komoře, kde byly provedeny testy v prostředí o teplotě blízké absolutní nule. Nyní se chystá do Kalifornie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft má oživit Fable jako příběhové RPG Microsoft má oživit Fable jako příběhové RPG
Už před dvěma lety Microsoft zavřel Lionhead Studios, tvůrce populární série Fable. Nyní se mluví o tom, že by ji měl oživit, a to stále jako RPG orientované na příběh, z čehož kouká singleplayer - v dnešní době už téměř ohrožený styl hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čtyři rozšíření prohlížeče Chrome nakazily půl milionu počítačů malwarem Čtyři rozšíření prohlížeče Chrome nakazily půl milionu počítačů malwarem
Google již stačil stáhnout z nabídky čtyři rozšíření pro prohlížeč Chrome, která byla ve skutečnosti malware navržený tak, aby postižené počítače generovaly útočníkům zisk. To zasáhlo přes půl milionů počítačů a jejich uživatelů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vega 64 jako investiční karta: majitel ji prodal a koupil sběratelský TITAN Xp Vega 64 jako investiční karta: majitel ji prodal a koupil sběratelský TITAN Xp
Absurdní zvyšování cen karet především v západních obchodech přináší také absurdní situace. Jeden z majitelů karty AMD Radeon RX Vega 64 totiž svou kartu prodal, koupil TITAN Xp ze sběratelské edice a ještě ušetřil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Objevují se falešné záplaty pro Spectre a Meltdown, ve skutečnosti malware Objevují se falešné záplaty pro Spectre a Meltdown, ve skutečnosti malware
Stalo se v podstatě to, co jsme mohli očekávat. Objevují se falešné softwarové záplaty, které využívají všeobecného zmatení, nejistoty a především neinformovanosti běžných uživatelů ohledně exploitů Meltdown a Spectre. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek