www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Důvod zpoždění karty TITAN Z? Nejspíše ovladače

Důvod zpoždění karty TITAN Z? Nejspíše ovladače
, , aktualita
Dvoučipová grafická karta NVIDIA GeForce TITAN Z, konkurence pro Radeon R9 295X2, měla být již nějaký ten den na trhu. Avšak doposud na něj nedorazila, za což mohou dle nejnovějších informací prý nedokončené ovladače.
K oblíbeným
reklama
Karta GeForce TITAN Z má zpoždění a veřejnost už jen očekává, zda se vůbec někdy dostane na trh. NVIDIA má problém, protože její TITAN Z je dvakrát dražší než konkurenční Radeon R9 295X2, a přitom dle dosavadních informací bojuje s tím, aby alespoň trochu dokázala překonat jeho výkon.

Na webu se totiž objevila první recenze nového TITAN Z, jejíž výsledky zrovna nemluví v jeho prospěch. E-Zone provedl testy, dle nichž jsou obě dvoučipové karty v několika případech vyrovnané a leckdy Radeon i vede. A v testech, kde je lepší TITAN Z, není jeho náskok takový, aby to aspoň trochu ospravedlnilo cenový rozdíl.

Nyní se objevila informace, že za to mohou především ovladače. Ty se prý NVIDIA v této době snaží vyladit, čili to zatím vypadá, že se nebude nic měnit na ceně a ani na hardwarových specifikacích. NVIDIA se tedy stále chce vejít do vzduchem uchladitelného TDP 375 W, zatímco Radeon má tuto hranici posunutou až na 500 W, k čemuž potřebuje vodní chlazení. To ale uživatele nemusí moc zajímat, když je ve hře cenový rozdíl 1500 dolarů, a to nepočítaje daň z přidané hodnoty.

Jde navíc také o to, že dle informací distributorů jsou GeForce TITAN Z již na skladech, tedy k dispozici pro okamžité vypuštění na trh. Prodejcům tak bylo sděleno, aby tyto karty neprodávali, dokud NVIDIA nepřipraví nové ovladače. Zároveň jim ale nikdo neřekl, kdy to asi tak bude. Vypadá to tedy, že v táboře zelených se nyní kouří od klávesnic.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů