www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Důvod zpoždění karty TITAN Z? Nejspíše ovladače

Důvod zpoždění karty TITAN Z? Nejspíše ovladače
, , aktualita
Dvoučipová grafická karta NVIDIA GeForce TITAN Z, konkurence pro Radeon R9 295X2, měla být již nějaký ten den na trhu. Avšak doposud na něj nedorazila, za což mohou dle nejnovějších informací prý nedokončené ovladače.
K oblíbeným
reklama
Karta GeForce TITAN Z má zpoždění a veřejnost už jen očekává, zda se vůbec někdy dostane na trh. NVIDIA má problém, protože její TITAN Z je dvakrát dražší než konkurenční Radeon R9 295X2, a přitom dle dosavadních informací bojuje s tím, aby alespoň trochu dokázala překonat jeho výkon.

Na webu se totiž objevila první recenze nového TITAN Z, jejíž výsledky zrovna nemluví v jeho prospěch. E-Zone provedl testy, dle nichž jsou obě dvoučipové karty v několika případech vyrovnané a leckdy Radeon i vede. A v testech, kde je lepší TITAN Z, není jeho náskok takový, aby to aspoň trochu ospravedlnilo cenový rozdíl.

Nyní se objevila informace, že za to mohou především ovladače. Ty se prý NVIDIA v této době snaží vyladit, čili to zatím vypadá, že se nebude nic měnit na ceně a ani na hardwarových specifikacích. NVIDIA se tedy stále chce vejít do vzduchem uchladitelného TDP 375 W, zatímco Radeon má tuto hranici posunutou až na 500 W, k čemuž potřebuje vodní chlazení. To ale uživatele nemusí moc zajímat, když je ve hře cenový rozdíl 1500 dolarů, a to nepočítaje daň z přidané hodnoty.

Jde navíc také o to, že dle informací distributorů jsou GeForce TITAN Z již na skladech, tedy k dispozici pro okamžité vypuštění na trh. Prodejcům tak bylo sděleno, aby tyto karty neprodávali, dokud NVIDIA nepřipraví nové ovladače. Zároveň jim ale nikdo neřekl, kdy to asi tak bude. Vypadá to tedy, že v táboře zelených se nyní kouří od klávesnic.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD
Zabezpečení většiny kryptoměnových burz je značně nedokonalé. Hacky se stávají téměř pravidelně a máme zde další oběť. Tou je kryptoměnová burza KuCoin, které hackeři úplně vyluxovali všechny "hot wallets".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie
UPS, čili Uninterruptable Power Supply, obvykle slouží jako záložní zdroj energie pro případ, že vypadne proud a další hlavní funkcí je zajištění stabilního napájení pro případ častých přepětí či podpětí v síti. Herní UPS jsme tu však ještě neměli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
8jádrový Vermeer se ukázal v Ashes of the Singularity, poráží i Core i9-10900K 8jádrový Vermeer se ukázal v Ashes of the Singularity, poráží i Core i9-10900K
Vypadá to, že se už brzy začnou množit benchmarky nových procesorů AMD Ryzen generace Vermeer. Ostatně už příští týden budou oficiálně představeny, i když na trh ještě s největší pravděpodobností nevstoupí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nestabilitu RTX 3080 částečně řeší i nové ovladače 456.55, jak? Nestabilitu RTX 3080 částečně řeší i nové ovladače 456.55, jak?
NVIDIA vypustila do světa nové ovladače GeForce verze 456.55, které mají za úkol mimo jiné i "vylepšit stabilitu karet RTX 30 v jistých hrách". To tak ukazuje, že i NVIDIA se pustila do řešení toho palčivého problému
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI i Asus už mají RTX 3080 s upraveným napájecím systémem MSI i Asus už mají RTX 3080 s upraveným napájecím systémem
Některé společnosti dokázaly rychle reagovat na problémy se stabilitou karet RTX 3080 a vyslaly na trh už karty, které by měly fungovat ke spokojenosti zákazníka. Jiné to dohání až nyní a vypouští do světa nové verze.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář