EA si patentuje systém pro dynamickou změnu obtížnosti her

EA si patentuje systém pro dynamickou změnu obtížnosti her
, , aktualita
Společnost Electronic Arts si nechala zaregistrovat nový patent týkající se her a jejich obtížnosti. Konkrétněji jde o systém, který dokáže dynamicky měnit obtížnost her, ovšem EA pochopitelně není první, koho to napadlo. 
K oblíbeným
reklama
Dynamické nastavení obtížnosti her už je dobře známý pojem, ovšem přístupy jsou tu velice rozdílné a mohou se týkat třeba rychlosti nepřítel a počtu jejich hitpointů, počtu nepřátel, frekvence, v níž se objevuje nová výbava pro hráče, časová lhůta pro splnění úkolu, atp. Jakým způsobem ale uvažují v Electronic Arts? 
 
 
Patent firmy EA byl podán už v předchozím roce, ale informace o něm byly zveřejněny teprve letos v březnu, kdy byl schválen, a my v něm můžeme najít dvě úzce související hlavní příčiny, proč vůbec vznikl. Jednak je to pochopitelná snaha herních vývojářů o to, aby lidé jejich produkty používali co nejdéle. To znamená, že lidé by neměli být otráveni příliš vysokou či naopak nízkou obtížností, což je právě ta druhá příčina. 
 
Electronic Arts tak chce vytvořit automatický systém pro nastavení obtížnosti, který by změny servíroval spíše v malých dávkách a který by ovšem také byl transparentní z pohledu uživatele. Počítá se s během tohoto systému v rámci cloudu a také s tím, že se bude rozhodovat na základě skutečné hráčovy rychlosti postupu ve hře v porovnání se stanoveným standardním postupem. Využije se tu také rozdělení uživatelů do skupin dle jejich umu, a to jednak v rámci aktuálně spuštěné hry, vedle čehož budou lidé škatulkováni také dle jejich historie v dalších hrách, které využijí stejný systém. 
 
Firma také počítá s využitím umělé inteligence a strojového učení, což bude součást celého systému pro dynamické nastavení obtížnosti a právě v tomto ohledu by měla být první, kdo něco podobného nabídne, zvláště pokud půjde o systém beroucí ohledy na ucelený výkon hráče v různých titulech.  
 
EA přitom nedávno zažalovali tři hráči, dle nichž firma zneužívala svůj již existující systém pro nastavení obtížnosti ve hrách Madden NFL, FIFA a NHL k tomu, aby z lidí mámila více peněz za mikrotransakce. Měla úmyslně zvyšovat obtížnost tak, aby lidé byli motivováni spíše platit za svůj postup, ovšem později byla žaloba stažena, když zástupci EA vysvětlili, jak daná technologie funguje a nabídli přístup k vývojovému procesu, který za ní stojí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek