ECS DRONE: dvě malé desky pro Haswell

ECS DRONE: dvě malé desky pro Haswell
, , aktualita
V záplavách nových desek od firem Gigabyte, MSI a Asus se objevují také modely jiných ne tak velkých výrobců, na něž bychom také neměli zapomínat. Jedním z nich je ECS, který připravil dvě malé desky pro Haswell.
K oblíbeným
reklama
Základní desky ECS Z97I-DRONE a H97I-DRONE mají společného to, že jde o velmi podobně zpracované modely formátu Mini-ITX, které se liší především použitou čipovou sadou. Jde o Intel Z97 Express a H97 Express, čili první z nich bude dražší, ale zase nabídne funce pro přetaktování procesorů i pamětí.
ECS Z97I-DRONE


V obou případech jde tedy o základní desky se socketem LGA 1150, dvěma sloty pro DDR3 DIMM, slotem PCI Express 3.0 x16 a pětifázovým napájením procesoru. Energii si desky budou brát z jednoho 24pinového konektoru ATX a dalšího 8pinového EPS. Co se týče umístění slotu PCI Express a procesorového socketu, je zřejmé, že zde nemůžeme počítat s velkým procesorovým chladičem, neboť socket je příliš blízko slotu. Z toho vyplývá, že pokud se nespolehneme na nějaké jiné chlazení, třeba vodní chladič, pak bude chlazení přetaktovaného procesoru složité a otázkou je, zda má tedy koupě modelu s čipsetem Z97 vůbec cenu.
ECS H97I-DRONE


Obě desky mají totiž jinak v podstatě totožnou výbavu, do níž patří pět portů SATA 6 Gbps a dále jeden mPCIe 2.0 x1 pro krátké karty, jež nám mohou poskytnout třeba bezdrátová rozhraní Wi-Fi a Bluetooth. Stejně vypadá i nabídka zadních portů, mezi nimiž jsou dvě čtveřice portů USB 2.0 a 3.0, dále obrazové DVI, HDMI i DisplayPort, gigabitový Ethernet a osmikanálové HD audio s optickým S/PDIF založené na kodeku firmy Realtek s využitím technologie Sound Blaster Cinema. Do našich obchodů tyto desky ještě nedorazily.

Zdroj: TZ ECS
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů