reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ECS nabídne svou první desku s Intel NM70 a Celeronem

23.10.2012, Jan Vítek, aktualita
ECS nabídne svou první desku s Intel NM70 a Celeronem
Od společnosti ECS se na trh dostává malá základní deska formátu Mini-ITX s označením NM70-I. Jedná se o první podobný model této firmy, který je vybaven čipovou sadou Intel NM70 Express a k tomu ještě již zapojeným procesorem Intel Celeron...
Od společnosti ECS se na trh dostává malá základní deska formátu Mini-ITX s označením NM70-I. Jedná se o první podobný model této firmy, který je vybaven čipovou sadou Intel NM70 Express a k tomu ještě již zapojeným procesorem Intel Celeron 847 nebo 807.

Jedná se tedy především o prostorově nenáročné a levné řešení, které bude podporovat Windows 8 (má certifikaci WHCK - Windows Hardware Certification Kit). Hodit se tak bude jako základ pro levný domácí počítač pro nenáročné nebo i pro průmyslová PC. ECS slibuje vysokou energetickou efektivitu, což je dané především nízkou spotřebou použitých Celeronů (TDP 17 W). Krom toho se můžeme těšit z ochrany proti výbojům statické elektřiny a také z kondenzátorů s pevným dielektrikem, které slibují dlouhou životnost.

Co se týče rozšíření, pak ECS NM70-I podporuje PCI Express 2.0 x16 (zapojeno je ale jen 8 linek), dále jeden SATA 6 Gbps a tři 3Gbps. Pak tu jsou také dva sériové porty COM, ale také akcelerace videa Blu-ray v 1080p. ECS k tomu přihazuje také software Norton anti-virus, Muzee, Cyberlink Media Suite a ECS iEZ kombinující utility eBLU BIOS Live Update, eDLU Drivers Live Update a eSF Smart Fan.

Zdroj: techPowerUp
reklama