www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO ColorEdge CG3145: prominentní zobrazovadlo

EIZO ColorEdge CG3145: prominentní zobrazovadlo
, , aktualita
EIZO si připravilo nový 31,5" monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145, který má velice zajímavé specifikace. Dočteme se o podporovaném rozlišení 4K, a to opravdovém DCI-4K a dále tu je dokonce typický kontrast 1.000.000:1.
K oblíbeným
reklama
Přiznám se, že titulek je trošku zavádějící, neboť Prominence zde nemá znamenat význačnost či důležitost, ale protuberanci, čili jasný výron plazmatu z povrchu Slunce. Nicméně dvojznačnost tohoto slova také přijde vhod, a EIZO si jej tak vybralo i proto, že ColorEdge PROMINENCE CG3145 dokáže zobrazit velice jasné barvy s neuvěřitelným typickým kontrastem milion ku jedné. Jas přitom dosahuje hodnoty 1000 cd/m2 potřebné na to, abychom mohli mluvit o opravdovém HDR panelu, a to vše na panelu IPS s úhlopříčkou 31,5" a rozlišením DCI-4K, čili 4096 x 2160.

Tento monitor navíc nemá trpět dětskými nemocemi jiných technologií pro zajištění HDR, které se dnes využívají. Jde o ABL (Auto Brightness Limiter) a Local Dimming. První dle potřeby omezuje maximální jas, ale to má za důsledek bledé barvy a druhá zase dokáže v různých částech obrazu nastavit rozdílný jas, ale tyto části se pochopitelně nemusí překrývat se zobrazovanými objekty, pro něž má platit různý jas, což způsobuje halo efekt, který je na profesionálním monitoru naprosto nežádoucí.

EIZO zde využívá dvě gamma křivky pro HDR video, a to HLG (hybrid log-gamma) a PQ (perceptual quantization). První je vhodná pro živé televizní vysílání a druhá se má přibližovat k lidskému zraku, co se týče barev a vnímání světla, takže se hodí především pro filmy. Tyto křivky budou nově k dispozici také pro další monitory EIZO série CG, a to konkrétně CG318-4K, CG248-4K, CG277 a CG247X.

Dále se dozvíme, že monitor můžeme krmit buď přes HDMI vstup kompatibiln s 10bit 4:2:2 při 50/60 snímcích za sekundu, přičemž DisplayPort zvládne 10bit 4:4:4 pro stejné snímkovací frekvenci. Panel dokáže z 98 % pokrýt barevný prostor DCI-P3 a jde o 10bitový typ s 24bitovou tabulkou LUT.

Zatím se o tomto modelu dozvíme vše, neboť i produktové stránky (viz zdroj) zatím neobsahují plné specifikace. EIZO jej bude prezentovat společně s dalšími HDR modely v Las Vegas na NAB Show ke konci tohoto měsíce.

Zdroj: EIZO
reklama
Nejnovější články
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA
Na CES 2020 startující na začátku příštího roku by společnost AMD měla představit druhou generaci architektury RDNA, a tedy i nová silná GPU Navi. To ale pochopitelně neznamená, že ta nedlouho poté dorazí na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP prozrazuje přicházející Radeon RX 5300 XT HP prozrazuje přicházející Radeon RX 5300 XT
Nyní už je jasné, že AMD začalo dodávat grafiky s čipy Navi 14, a to konkrétně Radeon RX 5500, přednostně společnosti Apple do jejích nových počítačů. Nyní nám ale půjde o grafiky RX 5300 XT, které jsou o stupeň slabší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel netroškaří: Xe HPC bude mít tisíce EU, robustní HBM a "Rambo Cache" Intel netroškaří: Xe HPC bude mít tisíce EU, robustní HBM a "Rambo Cache"
Není to sice to samé co Chuck Norris Cache, ale i Rambo Cache zní celkem schopně. Vedle ní nám HPC grafiky Xe známé již jako Ponte Vecchio slibují tisíce jednotek EU (dnes jich jsou sotva desítky) a paměti HBM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře