www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO FORIS FS2735: rychlé herní IPS s FreeSync

EIZO FORIS FS2735: rychlé herní IPS s FreeSync
, , aktualita
Společnost EIZO zařadila do své nabídky nový herní monitor, který se může pochlubit rychlým panelem typu IPS a také kompatibilitou s technologií AMD FreeSync pro synchronizaci obnovovací frekvence s výstupem karty. A co dále?
K oblíbeným
reklama
EIZO FORIS FS2735 je 27" monitor ve slušivém černém kabátku s červenými doplňky, který má ve specifikacích na panelu IPS (in-plane switching) rozlišení 2560 x 1440, čili čtyřnásobné HD a maximální obnovovací frekvence je 144 Hz. EIZO ještě k tomu nabídne zmíněný FreeSync a také vlastní řešení G-Ignition pro spojení s mobilními zařízeními. G-Ignition Mobile tak může v rohu obrazovky uživatele upozornit na příchozí hovor nebo zobrazit došlou zprávu (kompatibilní s Androidem a iOS a rozhraním Bluetooth Smart). Na druhou stranu zase můžeme pomocí telefonu nastavit jas, kontrast a jiné parametry. G-Ignition Drive je zase cloudová služba, kterou můžeme využít pro sdílení oblíbených nastavení monitoru pro různé hry, což funguje i pro monitory FORIS FS2434 a FG2421 a nezáleží na tom, zda jsou napojeny na počítač s Windows, Mac OS či na herní konzoli.

Co se týče dalších funkcí, máme tu třeba Smart Insight v režimu Game. Ten má automaticky zesvětlit tmavé oblasti, abychom získali ve hrách výhodu a funguje to i naopak v přesvětlených oblastech obrazu. Smart Resolution má zase detekovat šum a rozmazaný obraz a provést potřebné úpravy, aby byl obraz ostrý.

EIZO svůj FORIS FS2735 ale doporučuje také pro případné upravování fotografií a sledování filmů. Můžeme si pro to nastavit různé režimy jako Game, Cinema, Paper, sRGB a další si můžeme vytvořit. Výrobce myslel i na to, že monitor možná budeme chtít často přenášet, pro což do zadní části zapustil madlo. Jsou tu také dva 1W reproduktory pro základní ozvučení a flexibilní stojan s nastavením výšky v rozsahu 155 mm, naklopením v rozsahu 40° a pivot umožní monitor otočit o 90° doleva nebo doprava. Červený kroužek vzadu poslouží k připoutání kabelů, aby za monitorem nedělaly neplechu.

Mezi rozhraní patří jeden DisplayPort, dva HDMI a jeden DVI-D. Nezapomnělo se také na USB hub se dvěma porty USB 3.0 a také tu najdeme line-out pro externí reproduktory a sluchátkový výstup. Samozřejmostí je už funkce Flicker-free a redukované modré spektrum pro ochranu očí. Auto EcoView pak dokáže reagovat na okolní osvětlení a dle toho nastavit jas. Záruka na nový FORIS je pětiletá a nástup na trh můžeme očekávat až někdy v zimě.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma
NVIDIA rozjela novou akci na podporu prodeje karet GeForce RTX. Ve spolupráci s Activision nabízí k těmto kartám zdarma hru Call of Duty: Modern Warfare. Respektive teprve nabídne, protože tato novinka přijde až v říjnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek