www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600

EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
, , aktualita
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV3895 je vůbec první ultraširokoúhlý monitor této firmy, který má prohnutou obrazovku. Grafikům a konstruktérům se tak zrovna hodit nebude, ale to si společnost EIZO dle tiskové zprávy velice dobře uvědomuje, neboť v ní se nepíše o gamutu, jasu, kontrastu a dalších jindy velice důležitých věcech. 
 
 
FlexScan EV3895 je tak spíše kancelářský monitor nabízející velkou plochu pro sledování z blízké židle a pro sledování grafů, trendů, živých zpráv a tabulek nám prohnutá obrazovka nebude v ničem vadit. 
 
Máme tu tedy rozlišení 3840 x 1600, čili UWQHD+ s téměř trojnásobným počtem pixelů oproti Full HD, ato na obrazovce IPS. Právě díky tomu se bude hodit i funkce Picture-by-Picture (PbP), která bude umět zobrazit signál až ze tří zdrojů současně. Každý tak může mít plochu 1280 x 1600, která může stačit třeba pro zobrazení webových stránek, dvou oken s videem nad sebou, atp. 
 
A pro ovládání třech počítačů bychom obvykle potřebovali také tři sady myši a klávesnice, takže vhod přijde také přepínač skrytý pod funkcí USB Selection. Každé okno ukazující jeden ze tří signálu tak bude možné ovládat jednou sadou klávesnice a myši. 
 
Monitor je dále vybaven rozhraním USB C pro video, audio, USB i síť, přičemž přes USB kabel budeme moci i napájet/dobíjet připojený mobilní počítač, a to až 85 watty. Dále tu máme jeden DisplayPort a dva HDMI. 
 
EIZO pak klade důraz na ekonomický/ekologický provoz s využitím funkce EcoView, která slibuje snížení spotřeby o 40 % a rovněž snížení námahy očí. Záruka je pětiletá a zahrnuje rovněž půlroční garanci na vadné (neustále svítící) pixely. 
 
Specifikace naleznete na stránkách výrobce.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek