www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600

EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
, , aktualita
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV3895 je vůbec první ultraširokoúhlý monitor této firmy, který má prohnutou obrazovku. Grafikům a konstruktérům se tak zrovna hodit nebude, ale to si společnost EIZO dle tiskové zprávy velice dobře uvědomuje, neboť v ní se nepíše o gamutu, jasu, kontrastu a dalších jindy velice důležitých věcech. 
 
 
FlexScan EV3895 je tak spíše kancelářský monitor nabízející velkou plochu pro sledování z blízké židle a pro sledování grafů, trendů, živých zpráv a tabulek nám prohnutá obrazovka nebude v ničem vadit. 
 
Máme tu tedy rozlišení 3840 x 1600, čili UWQHD+ s téměř trojnásobným počtem pixelů oproti Full HD, ato na obrazovce IPS. Právě díky tomu se bude hodit i funkce Picture-by-Picture (PbP), která bude umět zobrazit signál až ze tří zdrojů současně. Každý tak může mít plochu 1280 x 1600, která může stačit třeba pro zobrazení webových stránek, dvou oken s videem nad sebou, atp. 
 
A pro ovládání třech počítačů bychom obvykle potřebovali také tři sady myši a klávesnice, takže vhod přijde také přepínač skrytý pod funkcí USB Selection. Každé okno ukazující jeden ze tří signálu tak bude možné ovládat jednou sadou klávesnice a myši. 
 
Monitor je dále vybaven rozhraním USB C pro video, audio, USB i síť, přičemž přes USB kabel budeme moci i napájet/dobíjet připojený mobilní počítač, a to až 85 watty. Dále tu máme jeden DisplayPort a dva HDMI. 
 
EIZO pak klade důraz na ekonomický/ekologický provoz s využitím funkce EcoView, která slibuje snížení spotřeby o 40 % a rovněž snížení námahy očí. Záruka je pětiletá a zahrnuje rovněž půlroční garanci na vadné (neustále svítící) pixely. 
 
Specifikace naleznete na stránkách výrobce.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek