Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO ohlásilo nové profesionální monitory ColorEdge

18.9.2012, Jan Vítek, aktualita
EIZO ohlásilo nové profesionální monitory ColorEdge
Řada profesionálních monitorů ColorEdge od firmy EIZO je již v IT světě dlouho zabydlená. Nyní se dočká oživení, o což se postará celkem pět nových modelů, které se zařadí do třech sérií. Ty mají pokrýt nároky těch nejnáročnějších uživatelů,...
Řada profesionálních monitorů ColorEdge od firmy EIZO je již v IT světě dlouho zabydlená. Nyní se dočká oživení, o což se postará celkem pět nových modelů, které se zařadí do třech sérií. Ty mají pokrýt nároky těch nejnáročnějších uživatelů, ale některé budou určeny i pro běžné uživatelé, kteří ale potřebují kvalitní zobrazovadlo.


Mezi nové modely patří konkrétně ColorEdge CG246 a ColorEdge CG276 (série CG) s 24,1 a 27 palci. Ty jsou určeny pro profesionální fotografy, editaci videa, postprodukci a další podobné účely. Zabudován mají senzor SelfCalibration a dodávají se s příslušným softwarem EIZO ColorNavigator pro kalibraci i stínidlem.

Pak tu jsou ColorEdge CX240 (24,1") a ColorEdge CX270 (27") ze série CX představující střední třídu. Ty mají přibalený senzor SelfCorrection, který má udržovat nastavenou kalibraci provedenou externím senzorem. Pokrývají téměř celý barevný prostor Adobe RGB a mají také přibalen kalibrační software. Stínidlo a externí senzor pak patří do volitelného příslušenství.

A nakonec tu je ColorEdge CS230 (23") ze série CS určený pro nejméně náročné uživatele, kteří by se přesto měli dočkat kvalitního obrazu. Ten také nabídne senzor SelfCorrection a pokrytí většiny Adobe RGB a jinak má i příslušenství stejné jako CX.

Dále EIZO zmiňuje dvě technologické novinky u CG a CX. Jednak jde o zkrácení doby stabilizace jasu a barev po zapnutí z 30 minut na 7. A pak tu je funkce EIZO DUE (digital uniformity equalizer), která má řešit jednak rovnoměrný jas a také jeho stálost (včetně barev) v prostředí, kde se výrazně mění okolní teplota.

Všechny nové monitory jsou vybaveny 10bitovými displeji IPS, rozhraními DVI-I, HDMI a DisplayPort, ergonomickými stojany, LED podsvícením a také se můžeme těšit z pětileté omezené záruky, která platí i na LCD panel. CG mají navíc 12měsíční záruky na vadné pixely.

ColorEdge CG246, ColorEdge CX240 a ColorEdge CS230 přijdou na trh v říjnu, ColorEdge CG276 a ColorEdge CX270 do konce tohoto roku. Více informací zjistíte u výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ EIZO