reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

EKL si připravil vodní chladič Alpenföhn pro CPU

, , aktualita
EKL si připravil vodní chladič Alpenföhn pro CPU
Jestliže nějaká oblast vodního chlazení zažívá v poslední době rozmach, tak to rozhodně jsou bezúdržbové modely typu All-in-One. My sami jsme jich v poslední době test pár testovali. Nedávno to byl Water 2.0 Extreme od Thermaltake, předtím...
EKL si připravil vodní chladič Alpenföhn pro CPU
Jestliže nějaká oblast vodního chlazení zažívá v poslední době rozmach, tak to rozhodně jsou bezúdržbové modely typu All-in-One. My sami jsme jich v poslední době test pár testovali. Nedávno to byl Water 2.0 Extreme od Thermaltake, předtím H70 od Corsairu a ještě předtím H50 od stejné firmy. Kromě typu chlazení mají všechny tyto modely společnou ještě jednu věc - jejich opravdovým výrobcem je firma Asetek.





A když se podíváme na provedení nového Alpenföhn Wasser CPU Liquid Cooler, je celkem jasné, že Asetek úřadoval i zde. To lze celkem snadno zjistit z provedení vodního bloku s integrovanou pumpou a především z jeho paprskovitě uspořádaných pacek, za něž se blok upevní na socket.





Nový chladič je určen spíše pro méně náročné uživatele. Však jeho radiátor je tenký a určený jen pro jeden 120mm ventilátor. Zde jím je WingBoost Pure s otáčkami 500 - 1500 RPM (8 - 24,8 dBA). Jinak je kompatibilita zajištěna pro procesory do socketů Intel LGA 2011/1366/1155/1156/775 a AMD Socket AM3(+)/AM2(+)/FM1 a celá tato legrace nás přijde na 70 euro.

Za takové peníze máme již v podstatě volnou ruku při výběru vzduchového chladiče, který by se měl tomuto vodníku přinejmenším vyrovnat. Výhodou Alpenföhnu však je jeho flexibilita, tedy možnost umístit radiátor dle potřeby, tedy pochopitelně s omezením dosahu hadiček.

Zdroj: TZ techPowerUp
reklama
reklama
reklama