www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk míří za odměnou odpovídající 750 mil. USD díky úspěchům Tesly

Elon Musk míří za odměnou odpovídající 750 mil. USD díky úspěchům Tesly
, , aktualita
Elon Musk je hodně bohatý člověk, a to i navzdory tomu, že jeho plat v automobilce Tesla je jen $1 ročně. Nyní za své úspěchy možná už brzy dostane odměnu, kterou může proměnit v zisk okolo 750 mil. USD.
K oblíbeným
reklama
Ve světě největších společností není až tak výjimečné, že její CEO nedostává takřka žádný plat, a příjmy se skládají především z nejrůznějších odměn. Tak to funguje i ve společnosti Tesla, kde Elon Musk dostává jen $1 ročně. Má však stanoveno 12 výkonnostních bonusů na základě hodnoty společnosti a nyní se velmi rychle blíží ke splnění prvního z nich. Ten podmíněn tím, že hodnota společnosti přesáhne v období 6 měsíců průměr 100 mld. USD. Pro zajímavost, nyní má Tesla díky 794 USD za akcii hodnotu okolo 146 mld. USD a průměr za 6 měsíců se vyšplhal na 96 mld. USD. Pokud to tak vydrží ještě chvíli, nastanou podmínky pro vyplacení prvního z 12 bonusů.
 
Elon Musk
 
Ten spočívá v tom, že Musk může koupit 1,69 milionu akcií společnosti (cca 0,9% akcií) za cenu pouhých 350,02 USD za akcii. Pokud by je tedy koupil a obratem by se mu povedlo je prodat za dnešní cenu, na každé by vydělal okolo 444 USD. To dělá celkem zisk zhruba ve výši 750 mil. USD. To, zda si je nechá nebo ne, se teprve ukáže. Elon Musk má už nyní více než 34 milionů akcií společnosti (18,4 % akcií firmy ) a hodnota jeho jmění se díky pohybu cen těchto akcií různě zvyšuje a snižuje. Nyní má akcie Tesly v hodnotě téměř 27 mld. USD. To ale může být během pár hodin klidně o nějakou tu miliardu více nebo méně podle aktuální ceny akcií Tesly.
 
Splnit všech 12 zadaných cílů by znamenalo, že by se hodnota společnosti Tesla dostala nad hranici 650 mld. USD. V takovém případě by Elon Musk získal zhruba 20 milionů akcií. V případě, že by se počet akcií společnosti udržel zhruba na nynějším stavu, musela by být hodnota akcie Tesly něco přes 3500 USD. Pokud by si Musk nechal svých nynějších 34 milionů akcií i oněch 20 milionů z výkonnostních bonusů, jeho jmění jen v akciích Tesly by bylo okolo 190 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář