www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk odměnil muže, který obětoval svou teslu k záchraně jiného řidiče

Elon Musk odměnil muže, který obětoval svou teslu k záchraně jiného řidiče
, , aktualita
Na německé dálnici došlo nedávno k zajímavému incidentu. Muž, který jel v automobilu značky Tesla, rozpoznal, že druhý řidič je v bezvědomí. Odvážně tedy svou teslu obětoval a druhého muže tím zachránil.
K oblíbeným
reklama
Většině majitelů vozů značky Tesla by se nelíbilo, kdyby se s jejich vozidlem něco stalo, natož aby si ho dobrovolně poničili. Někdy však situace vyžaduje rychlou reakci a člověk se musí rozhodnout, co má větší cenu - jestli je to auto, nebo život člověka. Právě tohle potkalo jedenačtyřicetiletého muže z Německa na dálnici blízko Mnichova.

Tento Němec jménem Manfred Kick zrovna řídil Teslu Model S, když si všiml, že volkswagen na dálnici před ním kličkuje mezi pruhy. Po přiblížení muž shledal, že řidič druhého auta je pravděpodobně v bezvědomí, a proto se musel rychle rozhodnout. Němec tedy najel se svou teslou před auto a začal brzdit. Díky tomu se obě auta nakonec zastavila a bezpečně zaparkovala u středových svodidel.
Němec tímto činem nejspíše zachránil druhému muži život. Tuto akci ocenil dva dny po incidentu i majitel Tesly - americký podnikatel Elon Musk. Na sociální síti muži pogratuloval a následně mu za odměnu nabídl bezplatnou opravu jeho poškozeného vozu od Tesly. Škody, které vozidlo utržilo, se odhadly přibližně na více než 10 000 dolarů. To je asi 255 000 korun. Němec prohlásil, že si není jistý, jestli by tyto náklady na opravu pokrylo jeho pojištění. Je tedy rád, že tyto výdaje uhradí Tesla.

Incident se odehrál toto pondělí a později bylo prokázáno, že muž, který seděl v bezvědomí za volantem zachráněného automobilu, utrpěl mozkovou příhodu. Manfred Kick viděl, že druhý muž byl nakloněný dopředu a nehybně visel v pásu, ruce neměl položené na volantu. Proto mu bylo jasné, že musí rychle reagovat.

Po zabrzdění obou aut ještě Manfred Kick poskytl druhému muži první pomoc a zavolal záchrannou službu. Následně záchranná služba dorazila a muže převezla do nemocnice, nyní už je ve stabilizovaném stavu. Policie však Kicka musí formálně vyšetřovat, protože podle zákona způsobil dopravní nehodu. Pokutu by však za svůj hrdinský čin dostat neměl.

Zdroj: dailymail.co.uk
reklama
Nejnovější články
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Kioxia ukázala test šestibitových NAND Flash a mluví dokonce o osmibitových Kioxia ukázala test šestibitových NAND Flash a mluví dokonce o osmibitových
Společnost Kioxia, bývalá Toshiba Memory, se zahleděla do navyšování počtu bitů ukládaných v buňkách pamětí NAND Flash. Ukázala totiž již verze se šesti bity a mluví dokonce o osmibitových pamětech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů