www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink

Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
, , aktualita
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
K oblíbeným
reklama
Už v polovině příštího roku by chtěl Elon Musk a jeho společnost SpaceX spustit nové internetové připojení pomocí satelitů Starlink. Ty mají nabídnout internet i tam, kde je to dnes velmi drahé nebo komplikované. První várka 60 satelitů Starlink se už dostala na orbitu v květnu letošního roku a společnost nyní testuje, jaké jsou jejich schopnosti. Jeden z nich zahrnoval letící vojenské letadlo C-12, ve kterém byli údajně schopni dosáhnout přenosové rychlosti 610 Mbps. Elon Musk to ale vyzkoušel i svým typickým způsobem, na Twitteru.
 
Satelit SpaceX Starlink
 
Včera tak odeslal tweet ve znění "Sending this tweet through space via Starlink satellite" (Posílám tento tweet přes satelit Starlink), načež pak o dvě minuty ještě dodal "Whoa, it worked!!" (Juhů, funguje to!!).
 
 
Aby v polovině roku 2020 fungovalo pokrytí USA a Kanady, bude SpaceX muset vynést ještě dalších 6 až 8 várek těchto satelitů. Globální pokrytí by pak mělo vyžadovat celkem 24 várek, které je nutno umístit na orbitu. Prozatím má SpaceX povolení na vynesení téměř 12 tisíc satelitů a společnost by chtěla jejich počet ještě významně navýšit až na 42 tisíc kusů pro co nejlepší pokrytí a stabilní výkony.
 
Otázkou je nyní především cena. Ředitelka SpaceX Gwynne Shotwell řekla, že mnoho Američanů platí za mizerné služby i $80 měsíčně, na základě čehož by se dalo předpokládat, že by cena v USA mohla být při kvalitnějších službách stejná, ne-li i mnohem nižší. Pravděpodobné je i to, že v jiných oblastech světa bude cena znatelně nižší tak, aby odpovídala kupní síle obyvatelstva v daných zemích (připomeňme, že cílem služby je přinést internet pro celý svět, tedy i chudší země).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala