www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink

Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
, , aktualita
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
K oblíbeným
reklama
Už v polovině příštího roku by chtěl Elon Musk a jeho společnost SpaceX spustit nové internetové připojení pomocí satelitů Starlink. Ty mají nabídnout internet i tam, kde je to dnes velmi drahé nebo komplikované. První várka 60 satelitů Starlink se už dostala na orbitu v květnu letošního roku a společnost nyní testuje, jaké jsou jejich schopnosti. Jeden z nich zahrnoval letící vojenské letadlo C-12, ve kterém byli údajně schopni dosáhnout přenosové rychlosti 610 Mbps. Elon Musk to ale vyzkoušel i svým typickým způsobem, na Twitteru.
 
Satelit SpaceX Starlink
 
Včera tak odeslal tweet ve znění "Sending this tweet through space via Starlink satellite" (Posílám tento tweet přes satelit Starlink), načež pak o dvě minuty ještě dodal "Whoa, it worked!!" (Juhů, funguje to!!).
 
 
Aby v polovině roku 2020 fungovalo pokrytí USA a Kanady, bude SpaceX muset vynést ještě dalších 6 až 8 várek těchto satelitů. Globální pokrytí by pak mělo vyžadovat celkem 24 várek, které je nutno umístit na orbitu. Prozatím má SpaceX povolení na vynesení téměř 12 tisíc satelitů a společnost by chtěla jejich počet ještě významně navýšit až na 42 tisíc kusů pro co nejlepší pokrytí a stabilní výkony.
 
Otázkou je nyní především cena. Ředitelka SpaceX Gwynne Shotwell řekla, že mnoho Američanů platí za mizerné služby i $80 měsíčně, na základě čehož by se dalo předpokládat, že by cena v USA mohla být při kvalitnějších službách stejná, ne-li i mnohem nižší. Pravděpodobné je i to, že v jiných oblastech světa bude cena znatelně nižší tak, aby odpovídala kupní síle obyvatelstva v daných zemích (připomeňme, že cílem služby je přinést internet pro celý svět, tedy i chudší země).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů