www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk radí přejít na Signal kvůli sdílení dat z WhatsAppu na Facebook

Elon Musk radí přejít na Signal kvůli sdílení dat z WhatsAppu na Facebook
, , aktualita
Propojení služeb Facebooku je trnem v oku i Elonu Muskovi. Tomu se nelíbí změna podmínek služby WhatsApp, která brzy začne sdílet uživatelská data s Facebookem. Doporučuje tak přejít na Signal a zdaleka není sám.
K oblíbeným
reklama
Od února se mění uživatelské podmínky služby WhatsApp, která patří Facebooku. Sociální síť chce tyto služby více propojit a uživatelé WhatsAppu tak již brzy budou muset souhlasit se sdílením svých osobních dat směrem k Facebooku a jiným třetím stranám, tedy např telefonních čísel uživatelů včetně těch v seznamu kontaktů a dalších údajů. Souhlasit pochopitelně nemusí, ale pak nebudou moc používat WhatsApp. Kvůli zákonům Evropské unie se ale toto nebude týkat uživatelů z EU, neboť my máme mnohem striktnější zákony ohledně sdílení dat (GDPR).
 
Signal komunikátor
 
Znechucení nad praktikami Facebooku vyjádřil i Elon Musk, který vydal tweet "Use Signal", což je jeden z mnoha alternativních komunikátorů. Tento tweet už má okolo 322 tisíc lajků a přes 51 tisíc retweetů. Zdaleka však není jediný, komu se sdílení takového množství dat s Facebookem nelíbí. Zájem o komunikátor Signal se výrazně zvýšil a služba měla dokonce problém v zasílání tak velkého množství verifikačních kódů kvůli náporu nových uživatelů. Po několika dnech problémů, kdy se situace střídavě zhoršovala a uklidňovala, by nyní mělo být zasílání kódů v pořádku.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář