www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk uvádí Neuralink pro propojení člověka s počítačem

Elon Musk uvádí Neuralink pro propojení člověka s počítačem
, , aktualita
Elon Musk se pustil do dalšího podniku, který může přinést velké změny do našich životů. Týká se Neuralinku, čili implantování miniaturních elektrod, díky nimž budeme moci přímo komunikovat s počítačem bez využití dalšího rozhraní.
K oblíbeným
reklama
To nám ihned připomene Muskova nedávná slova, dle nichž se z člověka musí stát cyborg, aby přežil v budoucím světě plném chytré techniky, které bude vládnout umělá inteligence. Mluvil přitom o přímém a vysokorychlostním datovém spoji a právě o tom je Neuralink. Zatím se jedná o malý kalifornský startup, v němž chce Musk převzít stěžejní roli ve vývoji nové technologie, tedy s ohledem na vedení lidí, kteří to budou opravdu dělat. Dle The Wall Street Journal je tak Musk jedním ze zakládajících členů nové společnosti, která je tak vedle Tesly nebo SpaceX další slibný podnik.

Můžeme mluvit o zařízení Neural Lace (neurální krajka), jaké poprvé představil skotský autor sci-fi románů Iain M. Banks, ovšem dle informovaných lidí se ve firmě Neuralink toto řešení nazývá "direct cortical interface", čili přímé kortikální rozhraní. Posloužit má tomu, aby se lidské bytosti v komunikaci s počítači dostaly na vyšší úroveň, které s využitím klasických smyslových rozhraní nejsou schopny. A proto, že jsou obejity smysly, je Neuralink vedle příznivců série Deus Ex velkou nadějí také pro lidi, kteří ztratili třeba zrak. Nakonec by pak mohlo být nalezeno i řešení pro účinnou léčbu mozkových chorob, jako je třeba Parkinsonova, ale to jsou pouze dohady.

Stále ještě čekáme na oficiální představení nové společnosti a také stanovení jejího primárního cíle. Víme ale, že byla již loni v červenci zaregistrována jako společnost zabývající se zdravotnickým výzkumem. Známo je také to, že Musk bude firmu financovat ze zapůjčených peněz, za které ručí i jměním svých dalších společností. Aktuálně má Neuralink být ve fázi nabírání pracovních sil a hledá především lidi se zkušenostmi s ohebnými elektrodami.

Zatím ale vůbec nevíme, na jakou cílovou skupinu se chce Neuralink zaměřit, a tedy ani to, jaké produkty chce nakonec vyrábět, ale to možná ještě pořádně neví ani sám Musk. Je zřejmé, že pokud půjde o implantáty, bude muset získat i povolení samotné vlády a přesvědčit ji, že jde o bezpečnou technologii.

Zdroj: WSJ
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů