www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk uvádí Neuralink pro propojení člověka s počítačem

Elon Musk uvádí Neuralink pro propojení člověka s počítačem
, , aktualita
Elon Musk se pustil do dalšího podniku, který může přinést velké změny do našich životů. Týká se Neuralinku, čili implantování miniaturních elektrod, díky nimž budeme moci přímo komunikovat s počítačem bez využití dalšího rozhraní.
K oblíbeným
reklama
To nám ihned připomene Muskova nedávná slova, dle nichž se z člověka musí stát cyborg, aby přežil v budoucím světě plném chytré techniky, které bude vládnout umělá inteligence. Mluvil přitom o přímém a vysokorychlostním datovém spoji a právě o tom je Neuralink. Zatím se jedná o malý kalifornský startup, v němž chce Musk převzít stěžejní roli ve vývoji nové technologie, tedy s ohledem na vedení lidí, kteří to budou opravdu dělat. Dle The Wall Street Journal je tak Musk jedním ze zakládajících členů nové společnosti, která je tak vedle Tesly nebo SpaceX další slibný podnik.

Můžeme mluvit o zařízení Neural Lace (neurální krajka), jaké poprvé představil skotský autor sci-fi románů Iain M. Banks, ovšem dle informovaných lidí se ve firmě Neuralink toto řešení nazývá "direct cortical interface", čili přímé kortikální rozhraní. Posloužit má tomu, aby se lidské bytosti v komunikaci s počítači dostaly na vyšší úroveň, které s využitím klasických smyslových rozhraní nejsou schopny. A proto, že jsou obejity smysly, je Neuralink vedle příznivců série Deus Ex velkou nadějí také pro lidi, kteří ztratili třeba zrak. Nakonec by pak mohlo být nalezeno i řešení pro účinnou léčbu mozkových chorob, jako je třeba Parkinsonova, ale to jsou pouze dohady.

Stále ještě čekáme na oficiální představení nové společnosti a také stanovení jejího primárního cíle. Víme ale, že byla již loni v červenci zaregistrována jako společnost zabývající se zdravotnickým výzkumem. Známo je také to, že Musk bude firmu financovat ze zapůjčených peněz, za které ručí i jměním svých dalších společností. Aktuálně má Neuralink být ve fázi nabírání pracovních sil a hledá především lidi se zkušenostmi s ohebnými elektrodami.

Zatím ale vůbec nevíme, na jakou cílovou skupinu se chce Neuralink zaměřit, a tedy ani to, jaké produkty chce nakonec vyrábět, ale to možná ještě pořádně neví ani sám Musk. Je zřejmé, že pokud půjde o implantáty, bude muset získat i povolení samotné vlády a přesvědčit ji, že jde o bezpečnou technologii.

Zdroj: WSJ
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře