Elpida dokončila vývoj nových 50nm dvougigabitových pamětí pro mobilní zařízení

Elpida dokončila vývoj nových 50nm dvougigabitových pamětí pro mobilní zařízení
, , aktualita
Společnost Elpida oznámila, že dokončila vývoj 50nm mobilních pamětí RAM s kapacitou 2 gigabity. K výrobě byla použita 193nm ArF imerzní litografie a měděné mezispoje. Paměť se vyznačuje nízkou spotřebou, a hodí se tak pro mobilní zařízení,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida oznámila, že dokončila vývoj 50nm mobilních pamětí RAM s kapacitou 2 gigabity. K výrobě byla použita 193nm ArF imerzní litografie a měděné mezispoje. Paměť se vyznačuje nízkou spotřebou, a hodí se tak pro mobilní zařízení, jako telefony, multimediální přehrávače a jinou elektroniku "do kapsy".V porovnání s modely vyrobenými 70nm procesem potřebují nové paměti méně než poloviční proud pro udržení dat v buňkách a poloviční proud při aktivitě. To tedy umožňuje v podstatě zdvojnásobit paměť v zařízení, aniž by vzrostla spotřeba energie. Co se týče napětí, tak splňují standard JEDEC 1,8 V, ale pracují také při 1,2 V.

Paměťi se mohou pouzdřit několika způsoby, například PoP (Package on Package), nebo MCP (Multi Chip Package), využívají x32-bit I/O konfiguraci založenou na technologii DDR a při frekvenci 200 MHz (efektivně 400 MHz) mají propustnost 1,6 GB/s. Nebude jim tedy jistě činit problémy uspokojit potřeby moderních multimediálních zařízení, jimiž hýbe fenomén HD. Masová produkce nových pamětí má začít před polovinou příštího roku.

Zdroj: TZ Elpida
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková