www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elpida odstartovala výrobu 2Gb 40nm pamětí DDR3

Elpida odstartovala výrobu 2Gb 40nm pamětí DDR3
, , aktualita
Japonská společnost Elpida začala s produkcí paměťových čipů DDR3 s kapacitou 2 Gb, které jsou tvořeny 40nm procesem. Stalo se tak pouze dva měsíce poté, co byl dokončen vývoj. ilustrační foto Díky pokročilejší technologii se na jeden wafer...
K oblíbeným
reklama
Japonská společnost Elpida začala s produkcí paměťových čipů DDR3 s kapacitou 2 Gb, které jsou tvořeny 40nm procesem. Stalo se tak pouze dva měsíce poté, co byl dokončen vývoj.


ilustrační foto

Díky pokročilejší technologii se na jeden wafer vejde o 44 procent více čipů než u 50nm procesu a výtěžnost je prý dokonce stoprocentní, což platí pro 1600MHz paměti. Další výhodou je napájení pouze 1,2 V (i 1,35 V), což je podstatně méně, než určuje specifikace JEDEC (1,5 V).

Elpida také plánuje výrobu paměťových modulů, což ale má nastat až v druhé čtvtině příštího roku a v plánu je také možná spolupráce s firmami ProMOS a Winbond, kterým Elpida možná zpřístupní svou 40nm technologii.

Zdroj: TZ Elpida
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala