www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elpida odstartovala výrobu 2Gb 40nm pamětí DDR3

Elpida odstartovala výrobu 2Gb 40nm pamětí DDR3
, , aktualita
Japonská společnost Elpida začala s produkcí paměťových čipů DDR3 s kapacitou 2 Gb, které jsou tvořeny 40nm procesem. Stalo se tak pouze dva měsíce poté, co byl dokončen vývoj. ilustrační foto Díky pokročilejší technologii se na jeden wafer...
K oblíbeným
reklama
Japonská společnost Elpida začala s produkcí paměťových čipů DDR3 s kapacitou 2 Gb, které jsou tvořeny 40nm procesem. Stalo se tak pouze dva měsíce poté, co byl dokončen vývoj.


ilustrační foto

Díky pokročilejší technologii se na jeden wafer vejde o 44 procent více čipů než u 50nm procesu a výtěžnost je prý dokonce stoprocentní, což platí pro 1600MHz paměti. Další výhodou je napájení pouze 1,2 V (i 1,35 V), což je podstatně méně, než určuje specifikace JEDEC (1,5 V).

Elpida také plánuje výrobu paměťových modulů, což ale má nastat až v druhé čtvtině příštího roku a v plánu je také možná spolupráce s firmami ProMOS a Winbond, kterým Elpida možná zpřístupní svou 40nm technologii.

Zdroj: TZ Elpida
reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře