www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elpida také připravuje 40nm 4Gb čipy DDR3

Elpida také připravuje 40nm 4Gb čipy DDR3
, , aktualita
Společnost Elpida Memory se chystá dohonit Samsung tím, že vyvine vlastní verze 40nm čipů DDR3 SDRAM s kapacitou 4 Gb. Ty budou pracovat na základní frekvenci 1600 MHz při napětí 1,5 i 1,35 V a jeden takový čip má spotřebovat o 30 procent...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida Memory se chystá dohonit Samsung tím, že vyvine vlastní verze 40nm čipů DDR3 SDRAM s kapacitou 4 Gb. Ty budou pracovat na základní frekvenci 1600 MHz při napětí 1,5 i 1,35 V a jeden takový čip má spotřebovat o 30 procent méně energie než 2Gb čip vyráběný stejným procesem.Využity budou protvorbu až 32GB modulů určených pro servery a 8GB DIMM modulů pro desktopy a či SO-DIMM pro mobilní počítače. Ještě v tomto čtvrtletí začne Elpida produkovat vzorky a později ve třetím kvartálu začne s výrobou ve velkém.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková