Elpida uvedla první 2,5Gbps DDR3 čipy

Elpida uvedla první 2,5Gbps DDR3 čipy
, , aktualita
Na trhu se nově objevily první 1Gbit DDR3 čipy s přenosovou rychlostí 2,5 Gbit/s. Společnost Elpida se přitom chlubí výbornými napěťovými charakteristikami. Při této skutečně vysoké rychlosti totiž splňují základní DDR3 specifikace, potřebují...
K oblíbeným
reklama
Na trhu se nově objevily první 1Gbit DDR3 čipy s přenosovou rychlostí 2,5 Gbit/s. Společnost Elpida se přitom chlubí výbornými napěťovými charakteristikami. Při této skutečně vysoké rychlosti totiž splňují základní DDR3 specifikace, potřebují tedy ke svému běhu napětí 1,5 V. Tedy ryze standardní hodnotu.K dispozici budou i úspornější low-voltage verze těchto čipů, pochopitelně na nižších frekvencích. Nízkonapěťové verze budou mít voltáž 1,35 V nebo dokonce 1,2 V a to dokonce při rychlosti 1,8 Gbps. Nové čipy však budou k dispozici již od rychlostí 667 Mbps.

Hlavní změnou oproti tradičním DDR3 čipům je použití měděných propojení v obvodech místo hliníkových. Výsledkem tak je o 25 % vyšší frekvence při spotřebě o 22 % nižší. Čipy budou k dispozici od konce letošního srpna.

Zdroj: www.elpida.com
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková