www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elpida uvedla XDR paměti s efektivní frekvencí 4,8 GHz

Elpida uvedla XDR paměti s efektivní frekvencí 4,8 GHz
, , aktualita
Společnost Elpida dnes představila XDR paměťový čip o kapacitě 512 Mbit, který běží na neuvěřitelné efektivní frekvenci 4,8 GHz. Využívá Rambus XDR architekturu a k dosažení takto vysoké efektivní frekvence pomáhá technologie ODR (Octal...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida dnes představila XDR paměťový čip o kapacitě 512 Mbit, který běží na neuvěřitelné efektivní frekvenci 4,8 GHz. Využívá Rambus XDR architekturu a k dosažení takto vysoké efektivní frekvence pomáhá technologie ODR (Octal Data Rate), skutečná frekvence totiž činí jen 600 MHz.S jediným čipem může být dosaženo přenosové rychlosti 9,6 GB/s. Najde tak využití v HD televizích, herních konzolích i serverech či pracovních stanicích. Elpida vyrábí tyto paměti 70nm procesem, dodává v 104-pinovém package FBGA. Vzorky začnou být dodávány v prosinci 2007, sériová výroba pak začne v dubnu příštího roku.

Zdroj: www.elpida.com, www.cdrinfo.com
reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře