www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elpida uvedla XDR paměti s efektivní frekvencí 4,8 GHz

Elpida uvedla XDR paměti s efektivní frekvencí 4,8 GHz
, , aktualita
Společnost Elpida dnes představila XDR paměťový čip o kapacitě 512 Mbit, který běží na neuvěřitelné efektivní frekvenci 4,8 GHz. Využívá Rambus XDR architekturu a k dosažení takto vysoké efektivní frekvence pomáhá technologie ODR (Octal...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida dnes představila XDR paměťový čip o kapacitě 512 Mbit, který běží na neuvěřitelné efektivní frekvenci 4,8 GHz. Využívá Rambus XDR architekturu a k dosažení takto vysoké efektivní frekvence pomáhá technologie ODR (Octal Data Rate), skutečná frekvence totiž činí jen 600 MHz.S jediným čipem může být dosaženo přenosové rychlosti 9,6 GB/s. Najde tak využití v HD televizích, herních konzolích i serverech či pracovních stanicích. Elpida vyrábí tyto paměti 70nm procesem, dodává v 104-pinovém package FBGA. Vzorky začnou být dodávány v prosinci 2007, sériová výroba pak začne v dubnu příštího roku.

Zdroj: www.elpida.com, www.cdrinfo.com
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala