www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elpida vyrábí 65nm 1Gbit DDR2 čipy

Elpida vyrábí 65nm 1Gbit DDR2 čipy
, , aktualita
Společnost Elpida dokončila vývoj 65nm paměťových čipů DDR2 DRAM s kapacitou 1 Gbit. Tímto se jedná o nejmenší DDR2 čipy této kapacity. Mimo 512Mbit čipů jsou tak touto technologií vyráběny i větší čipy, jejichž výrobní náklady se oproti...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida dokončila vývoj 65nm paměťových čipů DDR2 DRAM s kapacitou 1 Gbit. Tímto se jedná o nejmenší DDR2 čipy této kapacity. Mimo 512Mbit čipů jsou tak touto technologií vyráběny i větší čipy, jejichž výrobní náklady se oproti nynější 70nm výrobě opět o něco snížily.V prosinci 2006 byla zahájena 70nm výroba (v továrně E300 Fab), která znamenala razantní snížení výrobních nákladů. Předpokládá se, že přechod na 65nm výrobu si nevyžádá žádné velké výdaje, neboť se použije stávající zařízení. První 65nm vzorky budou k dispozici od prosince letošního roku, masová výroba pak počátkem roku příštího.

Zdroj: www.elpida.com
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková