www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elpida vyvinula 25nm čipy DRAM

Elpida vyvinula 25nm čipy DRAM
, , aktualita
Společnost Elpida sotva minulý týden oznámila, že její výrobní kapacity na produkci DRAM již pracují s 30nm technologií a už ohlašuje 25nm čipy. Touto pokročilejší technologií již úspěšně vyrobila první vzorky pamětí DDR3 DRAM, a to s kapacitou...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida sotva minulý týden oznámila, že její výrobní kapacity na produkci DRAM již pracují s 30nm technologií a už ohlašuje 25nm čipy. Touto pokročilejší technologií již úspěšně vyrobila první vzorky pamětí DDR3 DRAM, a to s kapacitou 2 Gb.Ty mají oproti 30nm pamětem výhodu v tom, že jejich buňky zaberou o 30 procent méně prostoru, při aktivitě mají o 15 procent nižší spotřebu a to je v klidovém režimu dokonce ještě o 5 procent lepší.

Nové 25nm DRAM od Elpidy pracují na frekvenci 1866 MHz při základním napětí 1,5 V a se sníženým napětím 1,35 V dokáží tikat na slušných 1600 MHz. Produkce ve velkém pak má odstartovat v letošním červnu, přičemž Elpida plánuje ještě 4Gb verze, jež ale začne vyrábět až ke konci roku.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů