www.svethardware.cz
>
>
>

Elpida získala podíl v Rexchip Electronics od Powerchip Semiconductor

Elpida získala podíl v Rexchip Electronics od Powerchip Semiconductor
, , aktualita
Minulý týden jsme přinesli zprávu, dle které známá japonská společnost Elpida Memory, výrobce pamětí typu DRAM, jednala s firmami Powerchip Semiconductor a ProMOS o vzájemném spojení. Výsledek je trošku jiný, než se očekávalo, a sice takový,...
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme přinesli zprávu, dle které známá japonská společnost Elpida Memory, výrobce pamětí typu DRAM, jednala s firmami Powerchip Semiconductor a ProMOS o vzájemném spojení. Výsledek je trošku jiný, než se očekávalo, a sice takový, že se Elpida rozhodla od Powerchip Semiconductor odkoupit část akcií společnosti Rexchip Electronics. Tato společnost je přitom společným dítkem obou firem, takže nyní se majoritní vliv na tuto firmu přesouvá pod křídla Elpidy.Zástupci Elpidy již dříve naznačili, že momentální složitá situace na trhu s DRAM nakonec určí, kteří výrobci přežijí a kteří ne. V Rexchip společnost Elpida dosud vlastnila 48,8 procent akcií, což se tedy nyní mění a firma si od toho slibuje, že Rexchip bude rychleji reagovat na potřeby trhu. Přesun akcií přitom nebude velký, protože po celé akci má Elpida vlastnit celkem 52 procent.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala