www.svethardware.cz
>
>
>

Elpida získala podíl v Rexchip Electronics od Powerchip Semiconductor

Elpida získala podíl v Rexchip Electronics od Powerchip Semiconductor
, , aktualita
Minulý týden jsme přinesli zprávu, dle které známá japonská společnost Elpida Memory, výrobce pamětí typu DRAM, jednala s firmami Powerchip Semiconductor a ProMOS o vzájemném spojení. Výsledek je trošku jiný, než se očekávalo, a sice takový,...
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme přinesli zprávu, dle které známá japonská společnost Elpida Memory, výrobce pamětí typu DRAM, jednala s firmami Powerchip Semiconductor a ProMOS o vzájemném spojení. Výsledek je trošku jiný, než se očekávalo, a sice takový, že se Elpida rozhodla od Powerchip Semiconductor odkoupit část akcií společnosti Rexchip Electronics. Tato společnost je přitom společným dítkem obou firem, takže nyní se majoritní vliv na tuto firmu přesouvá pod křídla Elpidy.Zástupci Elpidy již dříve naznačili, že momentální složitá situace na trhu s DRAM nakonec určí, kteří výrobci přežijí a kteří ne. V Rexchip společnost Elpida dosud vlastnila 48,8 procent akcií, což se tedy nyní mění a firma si od toho slibuje, že Rexchip bude rychleji reagovat na potřeby trhu. Přesun akcií přitom nebude velký, protože po celé akci má Elpida vlastnit celkem 52 procent.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře