reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Elsa se pouští do grafických karet s čipy Radeon

, , článek
Elsa se pouští do grafických karet s čipy Radeon
Společnost Elsa byla pro mnoho uživatelů dlouhodobě spojena s grafickými čipy nesoucími logo nVidia. Nyní tato společnost uvádí na trh řadu grafických karet postavených na čipech Radeon 9200 až 9800.
Elsa se pouští do grafických karet s čipy Radeon
Společnost Elsa je tradiční výrobce grafických karet. Po problémech počátkem minulého roku (neschopnost splácet pohledávky) o ní nebylo nějakou obu slyšet, ale nyní přichází s velice zajímavou zprávou. Jedná se o uvedení nové řady grafických karet postavených na čipech Radeon 9200, 9600 a 9800.

Rád bych ještě připomněl, že Elsa tradičně vyráběla nejen multimediální grafické karty, ale i modely určené pro nasazení v pracovních stanicích. Ty byly tradičně postaveny na grafických čipech nVidia Quadro (či třeba i TNT2 v minulosti). Pravděpodobně si kladete otázku proč se Elsa odvrátila od společnosti nVidia a pustila se do produkce grafických karet postavených na čipech Radeon (mimochodem v nabídce jsou i modely Radeon 7500/9500/9700).

Důvod spočívá v konkurenci! Společnost Leadtek získala exkluzivní práva k výrobě grafických karet pro region Asia/Pacifik. Samotná Elsa uvádí, že produkty nVidia i nadále zůstanou primárním produktem pro pracovní stanice. Co se týká grafických karet pro multimediální nasazení, pak zde bude produkovat výrobky postavené na čipech obou výrobců. Poměr mezi ATI a nVidia má být nastaven dle požadavků trhu. Realita je taková, že na webu "Neue Elsa GmBH" naleznete pouze grafické karty s čipy společnosti ATI.
reklama
reklama
reklama