reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od Elwiiik
Pozor, toto také není 100% pravda. Tyto linky se většinou nestaví nové, ale upgradují se a tedy pokud někdo vyráběl na 10nm a může přejít na 7nm, tak to neznamená, že těch 10nm zůstalo tak, jak bylo, ale např 50% se změnilo na těch 7nm. Celkově to znamená, že těch starších procesů ubývá a ubývá, protože na novějších jsou lepší marže.
Určitě ne všechny linky se vyplácí zlepšit a určitě si výrobci chtějí nějaké nechat, aby např. mohlii stále dodávat nasmlouvané dodávky.
Ve výsledku tedy i ti, kteří nepotřebují nejnovější procesy je budou muset využít, protože jinde nebude místo a tedy tím poroste cena.
Ideální by bylo, pokud by se prostě začlo stavět více továren se starším procesem všude po světě, který si jde jednodušeji licensovat a jejich výstavba není ­"tak­" drahá, měli by o zákazníky postaráno a cena ­"věcí­" by nešla tak nahoru a leadeři by se mohli dále hnát za top procesy a ty ­"starší­" licensovat menším výrobcům, ale to se nestane, protože to by bylo výhodné pro lidi a nikoliv pro ně.
Odpovědět4  0
No u těchto her se mluví o problému, kterým má být odezva, ale s takovým problémem jsem se nesetkal. Problém byly CPU lagy a velký upscaling. Pokud by na ty hry bylo vymezeno více výkonu ­(jak CPU, tak GPU­), tak si myslím, že by to bylo pro 99% lidí úplně v pohodě hratelné. Myslím, že by měli přidat druh předplatného, který zajistí, že hra běží na lepším hardwaru a je pro každého hráče vymezeno více výkonu. I kdyby to stálo 2x tolik, tak se to některým lidem stále vyplatí.
Odpovědět0  0
Vyzkoušel jsem tuto službu a musím říct, že ten rozdíl oproti klasickému hraní na PC je obrovský. Nejde ani tak o odezvu, ale o kvalitu a lagy. I při nejvyšším nastavení kvality to vypadá jako podprůměrný stream někde na twitchy a je vidět, že hodně šetří na výkonu CPU, kdy každá trošku náročnější hra na CPU má velice nepříjemné lagy­/trhání obrazu. Je také dosti vidět, že obraz je vykreslený v mnohem menším rozlišení a prochází několikrát upscalingem. Z mé zkušenosti bylo lepší FPS hru ­(SCUM­) hrát při nějakých 35 FPS, než přes Nvidia Now, protože i když byla snímkovací frekvence nižší, tak stále se ten obraz netrhal tak, jako přes to NOW + tam nebyl obrovský upscaling.
Neříkám, že je to celé špatné, ale pokud přes to chcete hrát FPS hry, které jsou trošku náročné na CPU, tak budete mít velkou nevýhodu.
Dodám, že jsem měl priority a tento problém přetrvával na různých serverech + ve všech denních časech.
Odpovědět0  0
Prosím, překontrolujte si ty čísla. Vůbec to nedává smysl. Běžně toto přehlížím, ale toto po sobě nikdo nemohl přečíst.
Odpovědět2  0
Můžeš to zkusit, ale podle mého by jim ta skříň stejně nechutnala.
Odpovědět7  0
To na co odkazuješ není render, ale obyčejná fotka. Na renderu nejsou vidět žádné čipy. Jinak když přečtu půlku komentáře, tak snad přečtu i tu druhou, než jdu komentovat. Já tam jasně napsal, že to je buď HBM kvůli těm šroubům nebo jsou čipy pouze nahoře a dole a ne po stranách, jak je běžné. Čipy zde jsou nahoře a dole. Můj komentář byl o znemožnění umístění čipů po stranách kvůli uchycení.
Odpovědět5  0
Podle mého nejvyšší model vyjde s HBM2. Kdo koukal na ten render ve Fortnite, tak si určitě všiml toho připevnění zespod karty. Takovéto upevnění mají pouze karty s HBM, protože tam není pořadně kam dát paměťové čipy. Jediná možnost je, že by ta karta měla paměť. čipy pouze nahoře a dole. Ze stran nemohou být blízko, protože je tam šroub a jelikož GDDR6 potřebují být co nejblíže kvůli kvalitě signálu ­(kvůli frekvencím­), tak by nemělo smysl tam ten šroub dávat a kazit kvůli tomu paměti. Tedy si myslím, že u karty, která je na tom renderu bude HBM2.
Odpovědět6  1
Tak já aktualizoval svoji Gigabyte B450 Aorus Pro na ten experimentální BIOS hned jak vyšel, hned jsem věděl, že tam dlouho nebude a nedávno jsem vyměnil svůj Ryzen 2700x za Ryzen 2 3800X ­(2700x šel do PC ženy, měla Ryzen 1400­) a musím zaklepat, PCIe4 mi na této desce funguje. Nevím jak moc je to stabilní a je klidně možné, že po zapojení jak GPU, tak gen 4 NvMe to padne, ale takto mi to momentálně detekuje funkční PCIe4.
Odpovědět2  3
A tady je krásně vidět, že na uvádění TDP by měly být nějaké normy, protože potom si každý výrobce píše úplně co chce. TDP u AMD znamená max, ale u Intelu je to nějaká průměrná hodnota při používání a tedy ve výsledku ten jejich processor může při boostu žrát i 30 wattů.
Když uváděné TDP neznamená max, tak by výrobce měl přesně specifikovat co vlastně to jeho číslo znamená a kdy ho získáme respektive při jaké činnosti je překročeno.
Odpovědět11  0
Při max. využití až 250W odpadního tepla, to už je třeba dobré chlazení. Velice rád bych tento zdroj viděl bez horního krytu, aby byly vidět osazené pasivy.
Myslím si, že výrobce trošku počítá s tím, že ten zdroj nebude fungovat na maximu nebo alespoň ne dlouhodobě, protože když si představím chladič, který uchladí 250W CPU, tak si nějak neumím představit, že je ekvivalent vtěsnaný uvnitř.
Odpovědět2  0
Cooler master V8 ­(GTS)
Odpovědět0  0
Kvůli designu takto zabít monitor. Na co jim je spolupráce s Porche, když udělají monitor, který nelze nastavit na výšku a má jen jeden konektor? Hlavně že má zajímavý stojan. Evidentně počítají s tím, že se nebude ve velkém prodávat a proto mohou takto experimentovat a nebo musí levnější verzi ­"sprznit­", aby mohli vydat druhou, úplně stejnou s trochu poupraveným stojanem a více konektory, aby si člověk musel připlatit.
Odpovědět0  0
Jestli bude ta kabina vypadat takto, tak to v Americe moc úspěch nebude, protože se tam průměrný Američan nebude vejít.. a teď vážně. Jaký smysl by měla okna v této kabině? Pokud má být ten tunel ve vákuu, tak ten člověk z toho okna stejně nic neuvidí, protože celý ten tunel bude uzavřený a tedy ty okna budou pouze zhoršením celkové pevnosti té konstrukce. ­(Představte si, že celou cestu v letadle je za oknem úplná tma. V tu chvíli tam okna také dávat nebudou.­) Mnohem větší smysl by mělo tam dát displeje, které budou napodobovat průjezd nějakým tunelem nebo případně přírodu, aby s tou jízdou neměli klaustrofobici takový problém a celkov to dělalo lepší dojem na všechny.... ale okna? Nesmysl.
Hyperloop má navíc několik fyzikálních problémů, které se budou těžko překonávat ­(jak udržet vákuum podél celé trasy, jak vyřeší tepelné roztahování materiálů a navíc, pokud by v té vákuové trubce někdo udělal díru třeba nějaký terrorista, tak ten tlak vzduchu, který tam vletí zabije všechny v těch kabinách­) a tedy se zdá, že k reálnému využití toho Hyperloopu v brzké době nedojde, a pokud ano, tak to bude dosti jiné, než co momentálně prezentují.
Odpovědět0  0
Teď hrozně hrozně důležitá otázka... a prosím, řekněte, že ano. Bude ta hra online?
Odpovědět0  0
Však sám říkám, že to z uživatelů Bitcoinů nedělá zloděje, tak nechápu proč to opakujete. Navíc sám autor otázky se ptá, zda je možné nějak zjistit komu ten Bitcoin patřil, kdy a kde ho použil... Vy to dokážete zjistit z blockchainu? :O Jinak ano, pokud někdo chce jen hotovost, tak to o něčem vypovídá... stejně tak, pokud chce být vyplacen pouze ve lízátkách...
Odpovědět0  0
Jen čísla ve vzduchu... Díky tomu jsou velice oblíbené u všech nelegálních nákupů­/prodejů, protože nikdo nezjistí kdo vlastně co kupoval nebo prodával. Na jednu stranu to není špatná věc a automaticky to neznamená, že každý kdo má Bitcoin, tak je drogový dealer, ale pokud někdo nechce Vaši kreditku a chce jen Bitcoiny, tak to zase o něčem vypovídá, že. Navíc pokud se stane něco takového jako se stalo Bitfinexu, tak.... prostě jak pára nad hrncem.
Odpovědět0  3
Já neříkám, že je to špatně. Pouze říkám, že se to možná zdá na první pohled pěkné, ale když se na to člověk koukne hlouběji, tak uvidí, že bude potřeba hodně změnit naší společnost. Stalo se tak už i dříve a bude se tak dít i v budoucnu. Je to prostě nezastavitelný progress, ale spousty lidí se na takové věci koukají pouze z jednoho úhlu pohledu a to je podle mého špatně.
Odpovědět0  0
Roboti nám budou stavět domy, porcovat maso, vyrábět elektroniku, utírat zadky, vozit nás, vše nám připomínat... Je to pokrok a pravděpodobně naše budoucnost a na první pohled se to všechno zdá pěkný, ale lidé zapomínají, že bude potřeba změnit spousty věcí. Co třeba zedníci > nepotřební, řezníci > nepotřební, lidi na linkách > nepotřební, většina servisáků > nepotřební... A takhle to dál a dál až člověk zjistí, že 90% lidí jde vlastně nahradit robotama. Co se bude učit na školách? No vypadá to, že hlavně programování a robotika, ale spousty lidí na to nemají hlavu a co bude s nima? Co s nima, ale co bude s náma až nám bude 50­-60 let a nebude pro nás žádné využití. Vemte si třeba dnešní Evropu a všechny mladé lidi. Většina z nich nebude mít za 30 let absolutně žádné využití a budou pro společnost zbyteční. Strašidelná představa.
Když jsem byl menší, tak mi máma vždy říkala, že toto je nejlepší doba pro život. Člověk byl v životě tak nějak svým pánem, měl elektroniku, která sloužila jemu. Léky byly. A i když ve světě byly třeba války a problémy, tak se dalo stále pěkně žít, užít si ten život a spokojeně dožít a stále je to možné ­(někde­), ale jak dlouho to bude možné... Už teď dělá půlka světa otroky a bude to jen horší...
Odpovědět6  2
Lidi... co blbnete... už před sedmou ráno Hypnotoad napsal, že je to Corsair A70 a vyhrál... už nemusíte psát. :)
Odpovědět1  0
Osobne si myslim, ze AMD dela tento tah s opravou napajeni nikoliv proto, aby to nenicilo pocitace, ale proto, ze se snazi predejit rozsireni techto zprav i mezi lidi, kteri tomu nerozumi. Treba to vubec neni pravda a nic to vyssi napeti nedela, ale timto krokem vsem lidem zamezi, aby o tom nejak premysleli pri vyberu grafiky.
Odpovědět3  1
Presne tak Mado. GTX960 tu je pres rok a pul a nikoho to prekroceni limitu nezajima a nikomu to nic neudelalo... 480 tu je tyden a podle tech objektivnich novinaru uz pomalu odpalila vsechny pocitace. Zde je krasne videt, jak funguje marketing nVidie a jake ma vlastne vztahy s autory tech zprav. Rikam to uz dlouho a stale jsem v to presvedceny vic a vic... nVidie nejakym zpusobem uplaci spousty redakci... Treba penezma, treba grafikama zdarma, treba nejak jinak, ale nejaky duvod proc se o spatnych vecech ohledne nVidie nemluvi a u AMD se z komara delaji mamuti... A lidi jsou tak zfanatizovani, ze nez aby se nad tim zamysleli, tak prikyvuji a rvou po paleni carodejnic a ldo s nima nesouhlasi, tak hned nadrzuje AMD a zaslouzi se upalit... Presne co nVidia nebo respektive jeji marketing chce. STADO OVCI. Psano z mobili, omlouvam se za diakritiku a prekliky.
Odpovědět11  1
Takhle chabou snahu o flame jsem tu snad jeste nevidel Rendl2... Zeptam se rovnou Vas... Jaky ze je momentalne limit pro PCIe? :)
Odpovědět6  2
Možná je ta chyba v té odinstalaci. Zkuste to neodinstalovávat a nemazejte to z registru. Prostě to vypněte a smažte složku, protože když to vymažete z registrů, tak Windows ví, že je to pryč a znovu to stáhne s updatem.
Odpovědět0  0
Když se to GWX poprvé objevilo, tak mě ani nenapadlo hledat nějaký software. Však ho stačí v procesech vypnout > najít si výchozí složku > přivlastnit + práva > smazat > restart a je to. Po Windows 10 ani slechu. Je to už skoro rok, pokud se nepletu a musím zaklepat... zatím dobrý.
Odpovědět0  0
Tak to jí snad ani nemusí dělat do Evropských jazyků. Bing jako vyhledáváč pro Evropu stojí za... To už snad i raději Seznam. Zajímalo by mě koho toto nápad zase byl. Stejně po roce přijdou s tím, že to teda dovolí a půjde si zvolit vyhledávač a budou se u toho snažit vypadat jako spasitelé.... stejně jako se ­"startem­"...
Odpovědět3  1
Tak ale už by s tím měli nějak hnout. Už pár let se těším, že si pořídím nějakého resp. nějakou domu na takové ty domácí práce :D
Odpovědět0  0
No a potom přijde nějaký technik a hodí si jí do kafe a vaše nahé fotky jsou najednou z cloudu fuč... ne, díky. Samozřejmě si dělám srandu. Za nějakých 100 let nás budou mít za pračlověky...
Odpovědět0  0
Věřím tomu. Přítelkyně hraje na integrované grafice 1005m, což je hodně slabá int. grafika a v pohodě hraje hry jako WoT ­(nějakých 40­-50 FPS na low­), HOMM ­(plynule­) a nějaké další hry. Neříkám, že je to něco náročného, ale pokud člověk nemá nic lepšího, tak i to mu stačí a nějaké ty hry si zahraje. Grafiky výše jsou několikanásobně výkonnější a tedy na nich pojede přes 90% všech her ­(třeba na low, ale někdo ty rozdíly ani pořádně nevidí­). Myslím si, že stejně většina dedikovaných není pořádně nikdy využita a je to jen spotřeba energie navíc. Je jen otázkou času, kdy z desktopu dedikované grafiky zmizí. Dřív jsem si myslel, že je to hloupost a že to potrvá ještě dlouho, ale už si to nemyslím. V příští dekádě se na dedikované grafiky budou koukat jak my teď na stará Pentia. Prostě progress. Je to lepší? Je to horší? My o tom nerozhodnem, takže to ani nemusíme řešit. :)
Odpovědět0  5
"Je tedy zřejmé, že pokud budou hry chráněny tak dobrým systémem, může pirátská herní scéna rychle skončit.­" Tomu snad nemůžete ani věřit. Vážně si někdo myslí, že ochrany nikdo neprolomí? Třeba to bude trvat, ale prolomí je. Otázkou je, zda se tyto super ochrany vůbec vyplácí. Hry jsou neoptimalizované, nudné koridorovky, se spoustou bugů, se špatnou grafikou.... mohl bych pokračovat dále, ale hlavní je, že mají suprovou ochranu, kterou naprogramovali za spoustu peněz, pěněz, které měli radši dát do her, aby nebyly plné chyb a nedodělků. Až tuto ochranu ­"cracknou­", tak bude trvat 2x tak dlouho vyrobit novou a stát tolik peněz, že... že nakonec zjistíme, že hry jsou už nehratelné a kupujeme si vlastně výbornou, neprolomitelnou, 10Gb DRM ochranu. Vývojáři jdou špatnou cestou, kdy se snaží vydělávat na čím dál horších hrách a diví se, že lidi ty hry nekupujou. Používat 5 let starý, zabugovaný engine, který je pouze plný pluginů pro nový directx a všemožných fyzik, to celé zbastlit dohromady, hlavně to neoptimalizovat a vydat to jako Alfa verzi za plnou cenu, a když to bude trošku vydělávat, tak potom teprve začít dělat patche a udělat hru hratelnou...... no nekup to. Na nový engine nemají, protože ty prachy radši dají do DRM...
Odpovědět8  0
Zrovna Satan někomu bude nadávat do nácků. Přečetl sis vůbec co tam je na té stránce napsáno? To tvůj premiér si tam s někým píše o tom, že mu jsou jeho voliči u pr*dele, že mají migrační politiku a počítají s dalšíma desetitisícema uprchlíků na které budeš dávat daně, že polovina věcí, které jakože udělají je jen ­"na oko­" pro bl*bé voliče, že doslova leze Merkelové do zadnice a nechává si dělat proslovy takové, aby se to líbilo Merkelové, že vlastně našeho premiéra ovládají lobisti a píšou mu tam jaké jsou jejich cíle a co má přesně dělat a stejně tak ty suprové neziskovky, které jsou spojené s vládou a jdou jim na ruku a o zkorumpované ČT ani nebudu mluvit. To je prostě hnus a TY místo toho, aby sis to přečetl a zjistil jsi pravdu, že jsi jen ovce na peníze ­(daně­), tak tu někomu nadáváš do nácků.... potom se můžem divit, že jsme v prd*eli, když se lidi brání pravdě.
Odpovědět3  0
A nebo jen marketing ostatních firem dělá přesně to, co má. Zájemců o Vive ubyde a koupí si to první co bude, i když to třeba bude mnohem horší jak ten Vive.
Vážně je toho k překládání tak málo, že je tu novinka od anonyma z Pastebin?
Odpovědět0  0
Je to podvod na který redakce Svět hardware skočila. Když vám ­(myslím tím redakci­) přijde nějaký e­-mail, tak si ho pořádně ověřte, protože ne všechny PR se předem hlásí jako PR a zde jste MEDIAKOMU udělali výbornou reklamu, gratuluji. Mohli byste alespoň aktualizovat nadpis, abyste s tím čtenáře nadále neklamali.
MEDIAKOM toto využije pro případné zákazníky a řekne ­"Koukněte jak jsme dobří, půlka médií na to skočila a napsala o tom.... Toto mohla být Vaše reklama, která by teď byla všude­".
Odpovědět0  0
Zdravím,

zdá se, že tato kamera se jmenuje Xiaomi Xiaoyi a kamera Xiaomi Yi vypadá trošku... vlastně úplně jinak a má jiný účel.
Úplně stejný článek se stejnou chybou se objevil na jiných magazínech, tak příště méně kopírovat a více kontrolovat. :­)

http:­/­/www.xiaomiworld.com­/original­-xiaomi­-ants­-xiaoyi­-smart­-camera.html
http:­/­/www.xiaomiworld.com­/xiaomi­-yi­-sport­-camera­-xiaomi­-yi­-action­-camera­-basic­-edition.html
Odpovědět0  0