Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Enermax si připravil výkonné vodní chladiče ELC

21.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Enermax si připravil výkonné vodní chladiče ELC
Firma Enermax si pro nás připravila novou sérii vodních chladičů, která dostala název ELC a má jít o vysoce výkonné modely. Konkrétně se na trh dostanou prý jako nástupci chladičů ETS-T40 a ETD-T60, jenomže to jsou vzduchové modely. Mezi...
Firma Enermax si pro nás připravila novou sérii vodních chladičů, která dostala název ELC a má jít o vysoce výkonné modely. Konkrétně se na trh dostanou prý jako nástupci chladičů ETS-T40 a ETD-T60, jenomže to jsou vzduchové modely.

Mezi nové vodní chladiče patří konkrétně ELC120-TB, ELC120-TA a ELC240 vybavené 120/240mm radiátory a novými vodními bloky s designem Quad-Shunt Channel využívajícím čtyři kanálky, které mají zajistit lepší průtok chladicího média skrz blok, a to bez hluchých míst.

Dále tu budou využity ventilátory s ložisky řady Twister, a to jednak T.B.Silence u modelů ELC120-TB a ELC240 (mohli jste je vidět i v našem nedávném testu) apak tu jsou T.B.Apollish LED u ELC120-TA. K dispozici bude funkce Tri-Cooling pro nastavení rychlosti otáček - Silent Mode s maximem 1500 RPM a také Overclock Mode - až 2200 RPM.

Všechny nové chladiče mají uzavřený bezúdržbový design s trubičkami z materiálu FEP (Fluorinated ethylene propylene), skrz nějž se nemá vypařovat chladicí médium. Určeny jsou pro všechny dnešní procesory AMD a Intel. Enermax je v tiskovce prezentuje jako čistě svůj produkt, ovšem dle zpracování to opět vypadá, že opravdovým výrobcem je spíše jako obvykle Asetek.

ELC120-TB, ELC120-TA a ELC240 se budou prodávat za 90 euro za ELC120 a 120 euro za ELC240. Všechny budou k dispozici od příštího týdne, přičemž v listopadu Enermax představí model ELC125 se 48 mm tlustým radiátorem.

Zdroj: TZ Enermax