Epic Games se stávají i herním vydavatelem pro jiné a zdarma nabízí World War Z

Epic Games se stávají i herním vydavatelem pro jiné a zdarma nabízí World War Z
, , aktualita
Společnost Epic Games už více než rok provozuje herní platformu, která přinesla velký rozruch do distribuce PC her. Nyní ale provedla další krok ve svém vývoji a stala se oficiálním distributorem pro tři jiná studia. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games v průběhu minulého roku zaujali zákazníky především stálou nabídkou her zdarma, do které se mimochodem od včerejšího dne počítá i dvojice Figment a Tormentor x Punisher, přičemž neočekávané je tu také World War Z. Příští týden ve čtvrtek nastoupí hry Gone Home a Hob. 
 
Vývojáři zase byli většinou chyceni na nabídku 88% podílu z prodeje her a za další peníze navíc byla řada z nich také ochotna podepsat firmě Epic exkluzivní prodej, což zase nelibě nesla řada zákazníků, kteří nechtěli opouštět Steam a poukazovali na bezpečnostní otázky a celkovou nevyzrálost platformy Epic Games Store.
 
 
Je pravda, že celý Epic Games Store má před sebou ještě dlouhou cestu vývoje, však dnes nenabízí ani možnost omezení stahovací rychlosti, která je naprosto zásadní a jinde běžná. Nicméně nyní lidé z Epic Games oznamují něco jiného, a sice že se jejich firma stává herním vydavatelem pro další studia. 
 
Prozatím jde o tři studia, a to Remedy Entertainment, Gen Design a PLAYDEAD. Remedy bude asi znát nejvíc hráčů, kteří od tohoto studia dostali i titul Quantum Break a nejnověji pak Control. Od Gen Design pak máme The Last Guardian, exkluzivitu pro PlayStation 4 a od PLAYDEAD můžeme znát originální plošinkovku Limbo nebo Inside. 
 
Tato studia tak získají ve firmě Epic Games potřebné zázemí a především finanční stabilitu, neboť náklady za vývoj půjdou plně za vydavatelem, tedy dočasně, než budou moci být splaceny z prodeje výsledné hry. O zisk se pak vývojáři s Epic Games podělí půl na půl a velice důležité pro ně bude to, že si mohou ponechat práva na své duševní vlastnictví, což Epic garantuje každému studiu, které se k němu přidá. Čili vydavatel by neměl mít možnost studiím přímo zasahovat do jejich práce, jak se bohužel běžně děje jinde. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek