Epic Games Store bude nabízet hry zdarma i letos

Epic Games Store bude nabízet hry zdarma i letos
, , aktualita
Už jsme si zvykli na to, že Epic Games Store nabízí alespoň jednu hru zdarma každý týden, pokud nejde rovnou o dvě anebo o akci, v níž se nabídka mění každým dnem. Epic přitom dříve hlásil, že to nebude napořád. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store začal nabízet hry zdarma kvůli přilákání zákazníků, kteří si vytvoří účet a začnou rozšiřovat zástupy registrovaných uživatelů. Firma se tehdy nechala slyšet, že s touto praxí nepřestane do té doby, než přiměje ostatní platformy (čili především Steam) k tomu, aby změnily své chování vůči tvůrcům her a začaly jim nabízet větší podíly. Pokud víme, to se v případě Steamu nikdy nestalo, a tak ani není divu, že Epic Games Store nepřestal nabízet hry zdarma a v dohledné době ani nepřestane. 
 
 
Díky Epic Games Store si zájemci mohli zdarma do své knihovny přidat tituly jako Grand Theft Auto V, Kingdom Come: Deliverance, Star Wars Battleground 2, Borderlands 2, Hitman, Metro 2033, Civilization VI a další. V tomto ohledu je to nejštědřejší platforma. Nyní nám její zástupci navíc prozradili, že nabídka her zdarma obměňovaných každý čtvrtek odpoledne tu zůstane i v průběhu tohoto roku. 
 
Vedle toho Epic Games Store uvedl, že nyní už počet registrovaných hráčů přesáhl 160 milionů a lze tušit, že mnozí z nich byli přilákáni právě nabídkou her zdarma, spíše než aby si opravdu něco koupili. Firma si také uvědomuje, že relevantnější údaj než prostý počet registrací je to, kolik uživatelů je pravidelně aktivních a tento počet dosáhl 31,3 milionů lidí, kteří se denně přihlásí k účtu. Maximální počet najednou přihlášených pak loni dosáhl 13 milionů, přičemž o rok dříve to bylo jen 9 milionů. Epic Games Store tak bezpochyby roste a na to ukazuje i počet přihlášených uživatelů během posledního prosince, který meziročně vzrostl ze 32 na 56 milionů. 
 
Epic Games Store jistě využívá velký počet lidí, kteří si jen do své knihovny občas přidají nabízenou hru zdarma, která je zrovna zaujme. To nám celková čísla zkresluje, nicméně ta rostou a dnes už se dá tato platforma považovat z hlediska aktivních hráčů za víceméně poloviční Steam. Stále je tu ale co dohánět, a to především s ohledem na funkce obchodu, které jsou sice postupně rozšiřovány, ale stále to není ono. V tomto roce se chce Epic zaměřit především na sociální stránku, profily hráčů a také achievementy. 
 
A pokud jde o nejbližší nabídku her zdarma, aktuálně je to indie hopsačka Dandara: Trials of Fear Edition a od čtvrtka bude v nabídce rogue like strategie For the King.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala