www.svethardware.cz
>
>
>

Epic Games Store hlásí 108 milionů zákazníků

Epic Games Store hlásí 108 milionů zákazníků
, , aktualita
Epic Games Store se pochlubil statistikou po roce své existence a hlásí především to, že se mu povedlo přitáhnout přes sto milionů zákazníků. Vedle toho slibuje, že bude pokračovat s praxí rozdáváním her zdarma. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store tak obsloužil na 108 milionů zákazníků, kteří přímo utratili 680 milionů dolarů a dalších 280 milionů dolarů to bylo prostřednictvím kupónů třetích stran. Pokud jde o počet uživatelských účtů a zvláště těch aktivních, o tom se nedozvíme nic.
 
Celkově také tento obchod nabídl 73 her zdarma v celkové hodnotě 1455 USD (průměr cca 20 USD), což platí pro uplynulý rok a ty si zákazníci na svých účtech zaregistrovali ve více než 200 milionech kopií. Epic také udává, že zdarma nenabízí žádné podřadné hry a že jejich průměrné hodnocení je kolem 80 procent. 
 
 
V předchozím roce byly nejpopulárnější hry World War Z, Satisfactory, Dauntless, Untitled Goose Game a The Outer Worlds, takže lze předpokládat že se na Epic Games Store i nejlépe prodávaly, ale pak je s podivem, že mezi ně nepatří také Borderlands 3 anebo Metro: Exodus. 
 
Co se týče slibu, že nabízení her zdarma bude pokračovat i v tomto roce, zde není jasné, jak to v Epicu mysleli. Že budou hry zdarma nabízeny i letos, to bylo dávno jasné a ostatně se to už děje, ale výslovně zde nebylo řečeno, že to bude platit po celý tento rok. 
 
Vedle toho se také dozvídáme, že se budou podepisovat další dohody o nabízení herních exkluzivit, čili Epic prostě bude v blízké budoucnosti fungovat tak, jak fungoval doposud a hodlá dále tlačit na Steam pomocí svých obvyklých zbraní. 
 
Máme tu také žebříček aktivních hráčů, v němž nepřekvapivě vede USA se 17,2 % a s odstupem následuje Rusko a Čína (10,1 a 8,4 %). Do žebříčku 20 nejaktivnějších zemí jsme se dokonce dostali i my, a to sice na poslední 20. pozici s 1,01 %, ale i tak jde o pozoruhodné umístění. 
 
A pokud jde o aktuální hru zdarma, jde o akční plošinkovku Sundered Eldritch Edition, přičemž tento žánr se Epic neodhodlá opustit ani zítra, kdy nabídne další podobnou hru, a to Horace od 505 Games. Tu označuje za nejlepší plošinkovku předchozího roku. 
 
Zdroj: Epic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek