www.svethardware.cz
>
>
>

Epic Games Store hlásí 108 milionů zákazníků

Epic Games Store hlásí 108 milionů zákazníků
, , aktualita
Epic Games Store se pochlubil statistikou po roce své existence a hlásí především to, že se mu povedlo přitáhnout přes sto milionů zákazníků. Vedle toho slibuje, že bude pokračovat s praxí rozdáváním her zdarma. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store tak obsloužil na 108 milionů zákazníků, kteří přímo utratili 680 milionů dolarů a dalších 280 milionů dolarů to bylo prostřednictvím kupónů třetích stran. Pokud jde o počet uživatelských účtů a zvláště těch aktivních, o tom se nedozvíme nic.
 
Celkově také tento obchod nabídl 73 her zdarma v celkové hodnotě 1455 USD (průměr cca 20 USD), což platí pro uplynulý rok a ty si zákazníci na svých účtech zaregistrovali ve více než 200 milionech kopií. Epic také udává, že zdarma nenabízí žádné podřadné hry a že jejich průměrné hodnocení je kolem 80 procent. 
 
 
V předchozím roce byly nejpopulárnější hry World War Z, Satisfactory, Dauntless, Untitled Goose Game a The Outer Worlds, takže lze předpokládat že se na Epic Games Store i nejlépe prodávaly, ale pak je s podivem, že mezi ně nepatří také Borderlands 3 anebo Metro: Exodus. 
 
Co se týče slibu, že nabízení her zdarma bude pokračovat i v tomto roce, zde není jasné, jak to v Epicu mysleli. Že budou hry zdarma nabízeny i letos, to bylo dávno jasné a ostatně se to už děje, ale výslovně zde nebylo řečeno, že to bude platit po celý tento rok. 
 
Vedle toho se také dozvídáme, že se budou podepisovat další dohody o nabízení herních exkluzivit, čili Epic prostě bude v blízké budoucnosti fungovat tak, jak fungoval doposud a hodlá dále tlačit na Steam pomocí svých obvyklých zbraní. 
 
Máme tu také žebříček aktivních hráčů, v němž nepřekvapivě vede USA se 17,2 % a s odstupem následuje Rusko a Čína (10,1 a 8,4 %). Do žebříčku 20 nejaktivnějších zemí jsme se dokonce dostali i my, a to sice na poslední 20. pozici s 1,01 %, ale i tak jde o pozoruhodné umístění. 
 
A pokud jde o aktuální hru zdarma, jde o akční plošinkovku Sundered Eldritch Edition, přičemž tento žánr se Epic neodhodlá opustit ani zítra, kdy nabídne další podobnou hru, a to Horace od 505 Games. Tu označuje za nejlepší plošinkovku předchozího roku. 
 
Zdroj: Epic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek